Dragon Boat Race on Ice - konat se nebude

 • 7.2.2018

Je nám líto, ale Dragon Boat Race on Ice se letos konat nebude :-(

Ahoj zimní draci,

rád bych vám sdělil, že je vše k závodu připraveno a v sobotu 10.2. se sejdeme když je konečně zima a mrzne.
Bohužel je vše jinak a z důvodu technologických postupů v přípravě závodní dráhy na rychlobruslařském oválu se zimní závod dračích saní pro tento rok ruší.
Děkuji vám všem přihlášeným závodním nadšencům za Váš věnovaný čas, který byl po čtvrté změněn pro uskutečnění závodu.
Děkuji vám všem kdo jste se na přípravě závodu podíleli a letošnímu čtvero přeložení svůj čas přizpůsobili též.
Pro příští rok se nevzdáváme a budeme se snažit více propojit vývoj počasí a lokalitu závodu. 
Uhrazené startovné bude řešeno se zástupci posádek dle vypsání závodu.

Za organizátora závodu

Vláďa Ehl

Více

Trenérský seminář

 • 3.2.2018

Vážení kapitáni,

Již na celonárodním setkání ČSDL jsme se bavili o plánovaném trenérském semináři ve spolupráci s Českým svazem kanoistů pro vedoucí dračích lodí, ale samozřejmě i pro jiné zájemce. Více


Nominační kritéria na MS národů ICF v Atlantě 2018

 • 30.1.2018

Zveřejňujeme Nominační kritéria na MS národů ICF v Atlantě 2018 zde

Bližší informace k nominačnímu závodu brzy zbeřejníme :-)

Více

Závěry z Celonárodního setkání dragonů na Valné hromadě ČSDL

 • 29.1.2018

Všem tímto děkujeme za účast a hojný zájem na Valné hromadě ČSDL. :-)

 Pro ty, kteří si nestihli vše poznačit, nebo se neúčastnili, naleznete pod tímto odkazem prezentaci s veškerými informacemi, které byly řečeny na setkání. (Jak o fungování ČSDL, tak o nové koncepci bodování závodů, o funkci sekretariátu, národní reprezentaci, a tak dále)

Během zítřka zveřejníme nominační kritéria na MS ICF v Atlantě 2018 a v co nejkratším termínu i datum a místo konání nominační závodu (předběžně 31. 3. - 7. 4. 2018).

Také vás budeme brzy informovat o plánovaném semináři trenérů, na který se můžete těšit.

A jak jsem již několikrát říkala, neváhejte se mi e-mailem či telefonicky kdykoli ozvat s jakýmikoli dotazy, požadavky, či připomínkami.

Kristýna Slouková

Sekretariát ČSDL

info@csdl.cz

+420 777 085 169

Více

Halového mistrovství ČR dračích lodí je za námi

 • 28.1.2018

Moravská část 7. ročníku Halového mistrovství ČR dračích lodí je za námi. Časopis DragonBoatSport.cz vám přináší kompletní výsledky, rekordy a další zajímavosti z brněnského závodu ZDE

 

Závody, zajímavosti, rozhovory s osobnostmi a užitečné informace ze světa dračích lodí v sezóně 2018 můžeš sledovat také na našem facebooku ZDE

Více

Seminář pro trenéry a vedoucí klubů dračích lodí

 • 25.1.2018

V sobotu 27. ledna 2018 proběhne již několikrát zmíněná celonárodní Valná hromada ČSDL hned po ukončení Halového poháru v Brně právě v budově bazénu v prostorách Aquabaru.

Na této schůzi obdržíte také bližší informace o plánovém semináři ve spolupráci s ČSK a trenéry i závodníky na nejvyšší české úrovni, kteří mají dlouhodobou zkušenost s tréninkem pádlování, ale i dalšími aspekty spojenými s celoroční přípravou za co nejlepšími výsledky..

Na valné hromadě se budete moci taktéž rovnou přihlásit na tento seminář.

Budeme se těšit :)

Více

Valná hromada ČSDL 27. ledna 2018 - Změna místa konání

 • 22.1.2018

Vážení kapitáni,

Jak jsme již jednou avizovali, jelikož se 27. ledna 2018 koná v Brně Halový pohár závodu dračích lodí, který pořádají přátelé z Torrsen Sports, rádi bychom se s vámi v tento den potkali a seznámili vás s novinkami letošní sezóny 2018 na Valné hromadě ČSDL.

Představíme Vám:

 • Nový koncept Mistrovství ČSDL a závod v Pasohlávkách
 • Novinka! Hodnocení úrovně všech dračích závodů, bodování pro celonárodní žebříček DL a jiné
 • Dalším tématem bude naše dosavadní spolupráce s ČSK a další kroky, které povedeme v letošním roce a naše plány, jak pozvednout DL nejenom v ČR
 • Stručně si shrneme výsledky vás všech nejen v našich závodech, ale i na mezinárodní úrovni, a také nominační kritéria na MS ICF národů v Atlantě USA 2018
 • A naše další cíle, kterých bychom chtěli dosáhnout.

Celou akci bychom rádi pojmuli jako přátelské posezení, kde budeme moci po prezentaci diskutovat o vašich návrzích, postřezích a jiných poznámkách, které na nás budete mít.

Prosíme o potvrzení účasti na info@csdl.cz :-)

Více

Odložení - Dragon Boat Race on Ice

 • 15.1.2018

ZÁVOD 20. ledna 2018 ZRUŠENÝ

vzhledem k negativnímu vývoji počasí, které nezaručuje kvalitní výrobu a udržení ledu, závod 20.1.2018 rušíme.

Chceme se pokusit ještě o jeden ze dvou navrhovaných termínů 27.1. a 3.2.

Prosíme jednotlivé zástupce posádek o vyjádření, který termín by byl přijatelný na e-mail: info@dragonboard.cz případně na mobil 777287058

Většina rozhodne.

Děkujeme za pochopení

Za pořadatele

Vladimír Ehl

Více

Sportovní ples v Přerově - Dragon Force Přerov

 • 7.1.2018

Dragon Force Přerov vás srdečně zve na Sportovní ples v duchu Olympijských her, který se uskuteční dne 3. 3. 2018 v kongresovém sále Hotelu Jana v Přerově. Touto akcí vás bude provázet vlajkonoš olympijské výpravy v Londýně Petr Koukal. K tanci vám bude hrát přerovská kapela Jen Tak 2 a od půlnoci také DJ Rudkomajk. Zábavu doplní vystoupení akrobatických cyklistek a zároveň vítězek Česko Slovenko má talent 2016 ACT SLOVAKIA a taneční vystoupení D2Dance Přerov. Domů si budete moci odnést hodnotné ceny z tomboly, mezi které patří například koloběžka, či zájezd a jiné.

Průběžně vás budeme informovat o dalších cenách, jež přibydou do tomboly, a také vás seznámíme s partnery akce. 

Vstupenky: 
- s místenkou 220,- Kč 
- bez místenky 180,- Kč
- na místě 250,- Kč

Rezervace:
e-mail: sportovniples2018@seznam.cz
tel. č.: +420 602 765 002

Prodejní místa:
recepce Hotelu Jana
kavárna Kakaový Oko (Mostní 13, Přerov)

Těšíme se na vás. Více


Program IV - Údržba a provoz sportovních zařízení

 • 3.12.2017

Vážení předsedové klubů a TJ,

 

MŠMT dnes zveřejnilo vypsání nového neinvestičního programu pro rok 2018. Vyhlášením tohoto programu se nahrazuje část materiálu - Dotační neinvestiční programy státní podpory sportu pro spolky na léta 2017-2019 v kapitole „Program IV - Údržba a provoz sportovních zařízení“.  V podstatě tento program slučuje dohromady v minulosti vyhlašované programy VIII.  na činnost mládeže v klubech a IV. na provoz a údržbu SK a TJ. O tento program si budou kluby, oddíly a tělovýchovné jednoty žádat sami prostřednictvím systému IS SPORT.

Termín pro podávání žádostí je do 29. 12. 2017.

 

Na stránkách MŠMT http://www.msmt.cz/sport-1/vyhlaseni-dotacniho-neinvesticniho-programu-muj-klub-na-rok jsou k programu zveřejněny dokumenty, které Vám zasílám v příloze.

 

Dále je zde uvedeno, že formulář k podání žádosti bude v systému is-sport dostupný nejpozději 6. 12. 2017.

 

Konzultace pouze prostřednictvím:

Email: mujklub@msmt.cz

Telefon: 234 812 721

(Infolinka k dispozici  od 6. 12. do 22. 12. 2017, každý všední den od 9:00 do 15:00)

Více

Připomínka-celonárodní schůze kapitánů dračích lodí

 • 22.11.2017

Ve spolupráci se společností Torrsen Sports vás zveme na jimi pořádanou schůzku kapitánů dračích týmů.

Bude se proojednávat:

Termínová listina 2018, diskuze a  vaše nápady 
Rádi bychom vám na společné schůzce představili termínovou listinu závodů společnosti Torrsen Sports pro rok 2018 a poslechli si vaše názory na uplynulou sezónu (2017), stejně tak i připomínky a nápady pro další období.

Připravované novinky dračího sportu
Před naším setkáním se sejde STK dračích lodí (sportovně-technická komise) při ČSK (Český kanoistický svaz), jejíž členové se s vedením ČSDL zúčastní i našeho setkání a rádi vás seznámí s tím, co se chystá v dračím sportu na světové a hlavně české úrovni – začlenění dračího sportu do struktur ČSK, organizace, pravidla, reprezentace…

Dne 30. 11. 2017 v 19 hodin, v Kometa Pub na Kounicově 685/20 v Brně máte jedinečnou příležitost se aktivně začlenit do dračího dění.

Více

Předplatné časopisu Pádler

 • 22.11.2017

Ahoj vodáci a členové Českého svazu kanoistů,

dovolte nám vás touto cestou informovat, že časopis Pádler www.padler.cz, jediný vodácký časopis u nás a jeden z mediálních partnerů Českého svazu kanoistů, nabízí před blížícími se vánočními svátky předplatné i s vánočními dárky. Pokud si objednáte předplatné Pádlera, můžete si přiobjednat za velmi příznivou cenu i triko Devold Hiking z vlny merino, které se skvěle hodí nejen na pádlování, ale i na další sportovní aktivity. Druhý vánoční balíček pro změnu umožňuje získat s předplatným vodácký kalendář Whitewater 2018 od Davida Sodomky. Nejlevnější variantou je darovat předplatné nějakému kamarádovi a k časopisu nechat přidat dárkový certifikát s osobním věnováním. Nabídka platí i pro oddíly a stávající předplatitele, kteří si předplatné pouze prodlouží. Více o vánoční nabídce čtěte přímo nahttp://www.padler.cz/…/33697-vanocni-akce-pro-predplatitel…/

Přejeme příjemný závěr roku, dobrou zimní přípravu a spolu s vámi se těšíme na novou sezonu 2018 !

Více

Schůze kapitánů dračích posádek - 30.11.2017

 • 12.11.2017

Vážení kapitáni,

Chtěli bychom Vás srdečně pozvat na schůzi kapitánů posádek dračích lodí pořádanou dne 30. 11. 2017 v 19:00 v Kometa Pub na Kounicově  685/20 v Brně týmem z Torrsen Sports, kde se budete moci aktivně podílet na plánech pro příští sezónu a přednést všechny své postoje v rámci fungování tohoto sportu u nás.

Zpráva z Torrsenu:

 

Ahoj kapitáni.

Jménem společnosti Torrsen Sports vás zveme na schůzku kapitánů dračích týmů.

Rádi bychom vám na společné schůzce představili termínovou listinu závodů společnosti Torrsen Sports  pro rok 2018 a poslechli si  vaše názory na uplynulou sezónu (2017) a stejně tak i připomínky a nápady pro další období.

Před naším setkáním se sejde STK dračích lodí (sportovně-technická komise) při ČSK (Český kanoistický svaz),  jejíž členové se s vedením ČSDL zúčastní i našeho setkání a rádi vás seznámí s tím, co se chystá v dračím sportu na světové a hlavně české úrovni – začlenění dračího sportu do struktur ČSK, organizace, pravidla, reprezentace…

Dne 30.11.2017 v 19 hodin, v Kometa Pub na Kounicově  685/20 máte jedinečnou příležitost se aktivně začlenit do dračího dění.

Budeme se na Vás těšit

Tým ČSDL

Více

Dračí lodě Vysočina - termínová listina seriálu závodů 2018

 • 1.11.2017

Již byla zveřejněna první termínová listina závodů pro rok 2018 a to od draků z Vysočiny:

SERIÁL ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ VYSOČINY 2018
www.dragonboard.cz

Rozpis závodů

Dragon Boat Race On Ice 13.1. Žďár nad Sázavou
Dračí lodě na rybníku Řeka 16.6. Rybník Řeka
Dračí Peklo v Polné 14.7. Polná
Draci v Telči 28.7. Telč
Dračí lodě Vysočina 18.8. Žďár nad Sázavou
Půlnoční drak Horní Cerekev 22.9 Horní Cerekev

Podrobnosti k jednotlivým závodům připravujeme, budou postupně doplňované na webu www.dragonboard.cz

Na všechny závody srdečně zveme

Dračí Lodě Vysočina

Více

Ukončení sezóny - vyhlášení výsledků MČSDL

 • 14.10.2017

V Sobotu 7. října proběhlo v rámci závodu Prestige Cupu v Brně i slavnostní vyhlášení celoročního seriálu závodů Mistrovství ČSDL-Torrsen Cupu 2017. Děkujeme všem zúčastněným, kteří se postarali o to, že každý závod byl napínavý, zábavný a jedinečný.Celý rok jsme si s vámi na dračích lodích velmi užili. Velký dík patří také týmu lidí z Torrsen.cz za výbornou spolupráci, která nás bavila. Až je nám líto, že máme již sezónu za námi, ale můžeme se těšit opět na rok další. Výsledky seriálu MČSDL >>>zde<<<

Fotografie od Ládi Jelinka naleznete >>>zde<<<

Více

ČUS Sportuj s námi - video ze Znojemského festivalu DL 2017

 • 11.10.2017

Podívejte se na super video-sestřih z X. ročníku Neoficiálního mistrovství světa dračích lodí ve Znojmě 2017, jenž sdílela na svém youtube kanálu ČUS v rámci projektu Sportuj s námi :)

Naleznete >>>zde<<<

Více

Letošní sezónu ukončil tradiční Prestige Cup 2017

 • 11.10.2017

7. 10. 2017 také v Brně zakončili dračí sezónu. Ne jinak, než tradičním Prestige Cupem, který měl letos rekordní účast.

V Brně bojovalo na čtyřicet posádek na velkých i malých dračích lodích. Ve všech kategoriích byla favoritem slovenská posádka Dračia Legia 2012 Trenčín, a tak byla strategie pro všechny ostatní jasná - porazit favorita v jakékoliv kategorii.

Celkové výsledky naleznete << zde >>

Více informací naleznete na www.dragonboatsport.cz

Fotografie jsou již tradičně na stránkách dvroního dračího fotografa Ládi Jelínka << zde>>

Více

Znojemský festival dračích lodí 2017 - fotografie, video

 • 6.10.2017

Krásný vrchol sezóny v podobě Neoficiálního Mistrovství Světa 2017 na Znojemském festivalu dračích lodí máme již za sebou.

Bylo to úžasný zážitek opět. :)

Zde naleznete fotografie ze závodu

Zde najdete videosestřih ze závodu

Více

Střední policejní škola Holešov

 • 21.9.2017

Vyvrcholením celoroční přípravy studentů Střední policejní školy v Holešově bylo MČR základních a středních škol Hranice Dragons 2017 v rámci seriálu Mistrovství ČSDL, kde obsadili následující pořadí:

Celkové pořadí mistrovství republiky středních škol
1  Sen sei
2  Kapitána Morgana
3 TITANIC
4 Mariňáci
5 CONTRA
6 GPOA ZNOJMO
7 Dankovy děcka
8 VLNA
9 HOOLIGANS
10 BÝČCI
11  Dragympláci
12 Tondův roj
13 ZÁCHRANÁŘI
14 Ignis Aqua
15 První nebo poslední
16 PAHOREK TEAM
17  BETA
18 ZDRAVKA
19 GFPVM
Pozn. Tučně vyznačené, jsou posádky Policejní střední školy Holešov

Studenti v průběhu roku soutěžili v řadě silových disciplín v rámci projektu Sportovní třída roku a podělili se s námi o tyto fotografie, které mají sloužit jako připomínka a zároveň motivace do příštích ročníků. Poděkování patří kapitánům za vedení posádek a za jejich výkony, policejní škole za záštitu a Ireně Kotoučové a Karlu Hrudíkovi za organizaci – policejní škola vyslala na toto mistrovství 9 posádek 20místných lodí!

Fotografie:

Více

Úspěchy české výpravy na Mistrovství světa klubů ICF v Benátkách 2017

 • 11.9.2017

Světového poháru ICF se zúčastnila posádka Dragon Force Přerov, která závodila v kategorii JUNIOŘI a SENIOŘI a posádka Kanoistika Kojetín v kategorii MASTER 50+.

O úspěchy těchto dvou klubových posádek nebyla nouze.

Na úterní rozjíďky na trati 500 metrů ve středu navázal úspěch ve finálových jízdách a to hned v kategorii Senior mix na dvacetimístné lodi, neboť sestava se umístila na prvním místě. Složení mužů ve dvacetimístném složení získalo medaili bronzovou. Podruhé česká hymna zazněla juniorské posádce v kategorii mix na desetimístné lodi a stříbro "cinklo" juniorské posádce chlapců.

Na trati 200 metrů Senioři v mixu opět uspěli a zlatou medali z předchozí tratě doplnili medalí stříbrnou. Muži na dvacítce zopakovali triumf a získali bronz. Juniorské posáce v mixu byla na krk pověšena medaile stříbrná. A veteráni i přes silný vítr skočili třetí.

Páteční den se věnoval trati na 2000 merů. Mixová seniorká sestava doplnila celou sadu medailí, když přijela na třetím místě. Junioři v kategorii mix i muži obsadili stříbrné příčky. A největší úspěch zaznamenala posádka desítky žen, která se stala první ženskou posádkou, jež získala titul světových šampionů. Veteránská sestava můžu přidala ještě druhou bronzovou do páru.

Více

Flotila CUP 2017

 • 2.9.2017

Již příští sobotu 16. září 2017 se můžeme těšit na finální závod Mistrovství ČSDL - TORSSEN CUP - Flotila CUP 2017

Na této akci bude závodníky čekat necelých 10 kilometrů krásným prostředím Brněnské přehrady.

O zábavu nebude nouzi, nejvíce se těšíme na ojedinělý hromadný star všech závodníků. :-)

Propozice ke stažení zde

Více

Znojemský festival dračích lodí 2017

 • 25.8.2017

Dobrý den,

jménem pořadatelů vám zasílám pozvánku na 10.-tý ročník závodů dračích lodí ve Znojmě.

Veškeré informace najdete na oficiálních stránkách: http://www.dracifestznojmo.cz/.

 

Dali jsme si záležet a snažili jsme se v přípravě na jubilejní ročník zúročit všechny předchozí zkušenosti

a ještě dál zatraktivnit závody i zábavu na dračích lodích ve Znojmě.

Můžeme slíbit novinky na vodě i na břehu v které věříme, že vás budou bavit.

Rádi uvítáme každou posádku. Jistotu startu bude mít prvních 30 přihlášených posádek.

 

Přeji pěkný den a Těším se

Mgr. Petr Štěrba

Asociace Vodních Sportů ZNOJMO

Jarošova 1444/22

669 02 Znojmo

www.kanoe-znojmo.cz

festivaldracilode@kanoe-znojmo.cz

Propozice

Více

Výsledky dračího Piláku a průběžné pořadí Mistrovství ČSDL-Torrsen CUP

 • 23.8.2017

Zveřejňujeme průběžné Pořadí Torrsen CUPU - Mistrovství ČSDL po Dračím Piláku

Průběžné pořadí

Výsledky Piláku ve Žďáru nad Sázavou ZDE

ZDE si můžete prohlédnout cílové fotografie

Více

Flotila CUP 2017 - Finále Mistrovství ČSDL-Torrsen CUP

 • 18.8.2017

Je to tady - Vyvrcholení soutěže Torrsen CUP 2017

Termín: 16. 9. 2017

Místo: Brněnská přehrada, Kozí horka - pláž

Pořadatel: Torrsen Sports s.r.o. a Cesta draka, z.s., s podporou DPMB a. s.

Novinka a největší zajímavost závodu: Hromadný start (Máte se na co těšit)

Předběžný časový harmonogram závodu:

Sobota 16. 9. 2017

09.00 – 09.30 hod Porada kapitánů

10.15 – 11.45 hod Velké lodě DL20 – 10Km

12.15 – 14.15 hod Malé lodě DL10 – 10Km

15.00 – 16.00 hod Defilé vítězů, předání cen
16.00 – 17.00 hod Vyhlášení výsledků Torrsen CUP 2017

Návrat k dlouhým tratím na Brněnské přehradě. Závod na 10Km krásným prostředím k hradu Veveří a zpět. Součástí závodu bude i speciální jízda doprovodného parníku s možností zakoupení jízdenky pro nepádlující doprovod posádky. Na závěr závodu bude vyhlášeno celkové pořadí soutěže Torrsen CUP 2017

Přihlášky je nutno registrovat na přihlašovacím formuláři na www.pavlof-sport.cz Případné dotazy k přihláškám zasílejte na info@torrsen-sports.cz, tel.: 725 606 750

Propozice ze stažení

Více

Poslední přípravy posádky Dragon Force, jež míří na MS v Benátkách

 • 15.8.2017

Posádku Dragon Force čekal tento víkend poslední kontrolní závod před účastí na Mistrovství světa klubových posádek v Benátkách. V Ostrožské Nové Vsi zvítězili ve všech zúčastněných kategoriích a odvezli si tak devět titulů Moravy. Tímto jim gratulujeme a držíme palce v nadcházejících dnech poslední přípravy a v Benátkách 

Více

13. ročník festivalu Pražský dračí podzim

 • 15.8.2017

Draci a dračice, příznivci dračích lodí!

Přijměte naše pozvání na 13. ročník festivalu Pražský dračí podzim. Tento festival se koná v sobotu 2. září 2017 a to na Loděnici ČVUT v Malé Chuchli v Praze.

Festival nabídne jako tradičně sportovního program, který bude obsahovat krátkou trať 200 metrů, dlouhou trať 1000 metrů i unikátní závod indonéských lodí. Pro ženské posádky můžeme nabídnout závod kategorie WOMAN 10 což je závod na 200 metrů pro ženské posádky na malých lodích - tedy posádka 10+1.

V místě akce je zajištěno občerstvení a doprovodný program včetně kulturních vystoupení.

Informace o závodech, startovném, programu a také přihlášku k závodu najdete na našich webových stránkách zde:
http://praguedragons.cz/cs/content/prazsky-draci-podzim-2017

Budete-li si chtít domluvit tréninky před závody nebo budete mít jakékoliv další dotaz tak se na nás obraťte na adrese: praguedragons@gmail.com

Těšíme se na setkání s vámi na Pražském dračím podzimu 2017

S přátelským pozdravem "Drakům zdar!"

Jan Tomíček
Pražský klub dračích lodí
www.praguedragons.cz

Více

Soustředění juniorů na MS v Benátkách

 • 7.8.2017

Tento víkend proběhlo soustředění přerovské juniorské, ale i seniroské posádky Dragon Force, která bude již za necelý měsíc naši zemi reprezentovat na klubovém Mistrovství světa v italských Benátkách :) Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů :-)

Více

Pozvánka na dračí lodě na Pastvinách

 • 4.8.2017

AMATÉRSKÝ ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ

10.ROČNÍK - Memoriál PEPY STRNADA

Pozvánka na závody dračích lodí na Pastvinách.

Více

SERIÁL ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ VYSOČINY AKTUALIZOVANÉ VÝSLEDKY POŘADÍ 2017

 • 26.7.2017

Aktuální pořadí seriálu závodů Dračích lodí Vysočiny naleznete pod tímto odkazem

Více

STK dračích lodí při ČSK hledá člena komise

 • 26.7.2017

Dobrý den,

zasíláme vám informaci z STK dračích lodí při ČSK, o hledání vhodného zájemce pro členství a zapojení do práce ve Sportovně technické komisi dračích lodí Českého svazu kanoistů.

Komise v zájmu integrovaného rozvoje disciplíny v ČR a v souladu s původním záměrem ráda uvítá ve svém středu člena z řad České asociace dračích lodí (ČADL). Členství v ČADL však není nutnou podmínkou pro zaslání přihlášky.

Prosíme o distribuci této poptávky mezi vaše členy dle vašeho uvážení.

Přihlášku vašeho zástupce / vašich zástupců prosíme zaslat v odpovědi na tento e-mail na canoe@cuscz.cz, s kopií pro sekretariát Českého svazu dračích lodí (CC: info@csdl.cz ), který koordinuje iniciativu k sestavení STK.

S pozdravem za STK

Ing. Martin Konečný, Mgr. Lucie Kotoučová

Více

Výsledky Mistrovství ČSDL - TORRSEN CUP 2017

 • 24.7.2017

V sobotu 22. 7. 2017 se na Olšovci bojovalo o body v aktuálním ročníku mistrovství ČSDL - TORRSEN CUPu 2017.
podívejte se na tabulku a těšte se na finále, které proběhne v Brně.
Výsledky naleznete << zde >>

Více

Na Olšovci v Jedovnicích se pojede o další body...

 • 20.7.2017

Již tuto sobotu se rozpoutá pravé dračí peklo v Jedovnicích na Olšovci.
Seriál mistrovství dračích lodí ČSDL - TORRSEN CUP 2017 nabídne kompletní soutežní klání a tak se draci poperou jak na dvacítkách, tak ve všech kategoriiích na desítkách.

A protože se body prostě počítají, konkurence se sejde obrovská.

Průběžné pořadí naleznete  << zde >>.

Více

Draci v Telči 2017

 • 18.7.2017

Pozvánka na další pokračování
Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny
29.7.2017
4. ročník závodu dračích lodí DRACI V TELČI
http://www.dragonboard.cz/draci_v_telci2017.php

Více

Výsledky Otrokovické ZUBR Desítky 2017

 • 16.7.2017

Zdravíme všechny přiznivce dračího sportu, z

Zveřejňujeme výsledky vydaženého závadu desítkových dračích lodí na otrokovickém štěrkovišti.

Výsledky závodu na 200 metrů

Výsledky biathlonu

Medailová umístění

Více

Otrokovice 2017 - Časový rozpis

 • 12.7.2017

Milí kapitáni (English below),

Ke stažení naleznete níže časový rozpis a rozlosování sobotního závodu v Otrokovicích. Porada začne v 8:15.

Několik organizačních věcí, zejména k disciplíně Biatlon:

 1.       Tréninky střelby

 • ·         V příloze naleznete rozpis sobotních tréninků střelby. Časy jsou určeny tak, aby vás neomezovaly v závodu na 200m. Prosím tedy o jejich dodržení.
 • ·         Ostatní posádky absolvují nácvik střelby v pátek, v rámci jejich tréninků na Štěrkovišti.

2.       Střelci

 • ·         Připomínám, že střelec musí být vždy někdo jiný, na pohlaví střelce nezáleží, výběr je na vás. Budete střílet z airsoftové sniperky, která je opatřena optikou. Střílet budete na biatlonové terče o průměru 3cm -  zdánlivě malé, ale díky kvalitní zbrani je možné se trefit J Při závodu budou mít oba střelci 8 pokusů na sestřelení 5 terčů.
 • ·         Prosíme, aby se nácviku účastnily pouze 2 osoby = nominovaní střelci, které si určete s předstihem.

Detailní informace k biatlonu včetně schématu naleznete v propozicích pod tímto odkazem: http://www.otrokovickadesitka.cz/propozice - doporučujeme seznámit s nimi všechny členy posádky.

 3.       Počty žen v posádkách (pro připomenutí)

 • ·         MIX FUN – 2 ženy, 8 mužů
 • ·         MIX – 4 ženy, 6 mužů

4.       Čestná prohlášení

Prosím o jejich zaslání emailem. Všem, kteří již zaslali, děkuji. Na poradě je prosím neodevzdávejte, rádi bychom eliminovali administrativu co možná nejvíce.

Také potvrzuji, že jsme obdrželi startovné od všech posádek, které požadovaly úhradu převodem, velmi děkuji za váš zodpovědný přístup.

Těšíme se na vás a v případě dotazů jsme k dispozici.

 Dear captains,

Please find attached the race schedule.  Captains meeting starts at 8.15am on Saturday.

Also, I would like to mention the following, especially for the Biathlon:

 1.       Shooting trainings

 • ·         Please find attached the training schedule for Saturday. The times are designed to not limit you in the 200m race - please keep them up.

2.       Shooters

 • ·         There will be two shooting sessions. Every time the shooter must be someone else – not the same person. It can be a man or woman – this is up to you. You will shoot from the airsoft sniper gun. The gun has optics. The targets are 3cm diameter but thanks to the good quality gun, you will be able to hit the targets. During the race each shooter will have 8 attempts to hit 5 targets.
 • ·         Please make sure, there will be only 2 persons attending the training = your nominated shooters. Please nominate them in advance.

We strongly recommend to inform all members of the crew of the biathlon rules which you can find in the bulletin: http://eng.otrokovickadesitka.cz/bulletin

 3.       Number of women in MIX teams

 • ·         MIX FUN – 2 women, 8 men
 • ·         MIX – 4 women, 6 men

We are looking forward to you and should you have some questions, please do not hesitate to contact us

Rozlosování

Časový rozpis (the race schedule)

Rozpis tréninků - biatlon

Více

International Austrian Dragonboat Championship-Mezinárodní Mistrovství dračích lodí Rakouska

 • 10.7.2017

Vážení přátelé dračích lodí,

přišly k nám propozice na Mezinárodní Mistrovství dračích lodí Rakouska, které se uskuteční 16. 9. 2017 ve Vídni a kam jste všichni srdečně zváni.

Dear Dragonboat Friends,

here is the announcement for the international Austrian Dragonboat Championship!

Best regards - Beste Grüße

ACKERL Thomas


Vienna Police Dragons
PSV Wien - Sektion Kanu
Dampfschiffhaufen 2
A-1220 Wien
www.drachenboot.cc

Bulletin (Propozice)

Více

Uzávěrka registrace ICF Dragon Boat Club Crew World Championships - Benátky 2017

 • 10.7.2017

Organizační výbor oznamuje všem klubům, že registrace v soutěži ICF Dragon Boat Club Crew World Championships - Benátky 2017 se uzavře v sobotu 15. července 2017

Chcete-li se registrovat, musíte předložit předběžnou přihlášku, která je k dispozici v oblasti "Bulletin & Docs" na webových stránkách.

Pro informace napište na info@venice2017.com
Pro naléhavé informace volejte na číslo +39 334 9566321

Připomínáme, že všechny registrační poplatky musí být zaplaceny do 20. července 2017

Registrace obdržené po 15.7.2017 budou přijaty pouze s nezpochybnitelným a příznivým posudkem O.C

Žádost o zadání jmenných položek a fotografií pro odznak bude brzy k dispozici.
Souhrn předběžných příspěvků a bulletinu 2 se brzy zveřejní se všemi podrobnými informacemi (parkoviště, jídlo, iniciativy, atd.)

ICF DRAGON BOAT CLUB CREW WORLD CHAMPIONSHIPS: THE REGISTRATIONS WILL CLOSE ON SATURDAY 15th JULY

The Organizing Committee notifies all clubs that registrations for the ICF Dragon Boat Club Crew World Championships - Venice 2017 will close on Saturday 15th July 2017(www.venice2017.com or www.venezia2017.com).

To start the registration process you must submit the preliminary entry form, available in the "Bulletin & Docs" area of the website.

For information, please write to info@venice2017.com
For urgent information, please call +39 334 9566321

We kindly remind that all registration fees have to be paid by 20th July 2017

Registrations received after 15/07/2017 will be accepted only with the unquestionable and favorable opinion of the O.C.

The application for entering the nominal entries and photos for the badge will be available shortly. 
A summary of the Preliminary Entries and Bulletin 2 will soon be published with all the detailed information (car parks, meals, initiatives, merchandising, etc.).

Více

Časopis DragonBoatSport.cz.

 • 2.7.2017

Vážení sportovní přátelé z ČSDL,

dovolte mi, jménem společnosti Torrsen Sports, zaslat vám informace o spuštění časopisu DragonBoatSport.cz.

Startujeme 1. 7. 2017

DragonBoatSport.cz je on-line platformou pro všechny nadšence a fanoušky dračích lodí a od 1. 7. 2017 navazuje na historii časopisu Torrsen.cz. Časopis bude prezentovat závody a události napříč celým spektrem českého Dragon Boatingu, zajímavosti, rozhovory s osobnostmi a užitečné informace ze světa dračích lodí. V obsahu časopisu se budeme věnovat také outdoorovým sportům a oblasti sportovního teambuildingu.

Hlavní cíl časopisu

Hlavním cílem časopisu DragonBoatSport.cz je šířit dobré jméno českého Dragon Boatingu a motivovat širokou veřejnost včetně dětí, aby si našli cestu k jízdě na dračí lodi, stali se součástí již existující posádky nebo vytvořili posádku novou a účastnili se závodů dračích lodí – dlouhodobě. 

Zde připojuji informace, co vše můžete v rámci časopisu využívat. Věřím, že společná on-line platforma DragonBoatSport.cz bude užitečným PR a marketingovým nástrojem také pro ČSDL. V rámci spolupráce:

 • logo ČSDL bude viditelně umístěné na Hlavní straně v patičce časopisu a všech jeho stránkách,
 • vytvoříme svazu reprezentativní stránku v časopisu DragonBoatSport.cz,
 • ke stránce budete mít vlastní uživatelský účet umožňující neomezenou publikaci a inzerci,
 • pozvánky na závody se budou zobrazovat v centrálním kalendáři akcí,
 • součástí spolupráce je pravidelný marketingový servis – statistiky, vyhodnocení úspěšnosti a zpětná vazba.

Děkuji vám za reakci a přeji pohodový víkend.

Roman Vágner

Sportovní marketing a PR

TORRSEN SPORTS
Dragonboating & Teambuilding | +420 605 292 735 | vagner@torrsen-sports.cz | www.torrsen.cz

Více

Výsledky Hranického festivalu dračích lodí

 • 2.7.2017

Výsledky čvrtečního Poháru škol

Výsledky sobotního závodu dračích lodí

Více

KLUBY A JEJICH STANOVY PODLE NOVÉHO OBČANSKÉHO ZÁKONÍKU

 • 25.6.2017

U P O Z O R N Ě N Í

Rejstříkové soudy již začaly spolky vyzývat k odstranění nedostatků v zápisech ve spolkovém rejstříku.

Do 1.1.2017 již měly mít všechny spolky přizpůsobeny své stanovy a hlavně zápisy ve spolkovém rejstříku nové právní úpravě. Všechny sdružené národní sportovní svazy a SK/TJ upozorňujeme, že rejstříkové soudy již započaly s kontrolou splnění této zákonné povinnosti, což znamená následující:

Zjistí-li rejstříkový soud, že spolek doposud nepřizpůsobil zápis ve spolkovém rejstříku, vyzve ho usnesením ke zjednání nápravy, a to zpravidla ve lhůtě 60 dnů. Uplyne-li tato tzv. dodatečná lhůta marně (tj. spolek nebude na výzvu soudu reagovat), soud spolek z moci úřední zruší a nařídí jeho likvidaci. Mají-li tedy spolky zájem na svém zachování, je třeba důrazně doporučit, aby obratem jednaly a daly si své záležitosti do pořádku.

V této souvislosti je třeba ještě upozornit na to, že rejstříkový soud provádí zápisy do spolkového rejstříku pouze a jenom na základě návrhu. Není-li návrh kompletní v tom smyslu, že není navržen zápis všech povinných údajů, soud na to spolek nikterak neupozorňuje. To může vést k mylné domněnce, že má spolek vše v pořádku.

Příklad: Spolek navrhne jen zápis svého názvu, sídla a členů statutárního orgánu. Nic dalšího. Soud provede navrhovaný zápis, o čemž spolek informuje usnesením o zápisu navržených údajů. V tomto usnesení však soud neupozorňuje na skutečnost, že ve spolkovém rejstříku je třeba mít zapsány i další údaje jako např. účel spolku, způsob jednání statutárního orgánu, název nejvyššího orgánu spolku, kontrolní orgán (je-li zřízen) atd.

Je tedy třeba doporučit všem spolkům, tj. i těm, které již zápisy do spolkového rejstříku provedly, aby si zkontrolovaly, že tam mají skutečně všechny zákonem požadované údaje (viz zejména §25 až §30 zákona o veřejných rejstřících). V případě nejasností opětovně nabízíme služby Servisních center sportu ČUS, která působí při Okresních sdružení ČUS.

Legislativně právní odbor ČUS

Naleznete na kanoe.cz

Více

Pohár škol-Hranice 2017

 • 24.6.2017

22. 6. 2017 jsme se stali součástí mistrovství České republiky o pohár škol v Hranicích. Tuto událost doprovázelo nádherné počasí, skvělá atmosféra i úžasná nálada. Děkujeme organizátorům z KVS Hranice i všem zúčastněným školám i posádkám a opět se těšíme na další ročník 

Více

Kadaňský drak 2017-fotgrafie

 • 21.6.2017

Pod tímto odkazem naleznete fotografie z letošního Kadaňského draku od Petra Kozelka

Více

OTROKOVICKÁ ZUBR DESÍTKA 2017-přihláška

 • 20.6.2017

Nezapomeňte se přihlásit pod tímto (registration)  odkazem

Letos na programu bude i biatlon na dračích lodích

Už se těšíme :)

Více

Výsledky kvasického festivalu dračích lodí

 • 20.6.2017

Zveřejňujeme výsledky duhého ročníku Festivalu dračích lodí v Kvasicích. Který se nakonec i přes počáteční nepřízeň počasí, parádně vyvedl. :)

Výsledky

Fotografie

Více

Preteky dračích lodí "Trenčiansky YPSILON"

 • 19.6.2017

Zveme vás na preteky dračích lodí "Trenčiansky YPSILON"

Více

Výsledky Mistrovství ČR na dlouhé tratě - Kojetín 2017

 • 17.6.2017

Sobotní den strávili správní dragoni na řece Moravě v Kojetíně, aby se tam poprali o medaile na mistrovství ČR  na dlouhých tratích.

Sešla se špička českého dragonboatingu, chyběli jen posádky, které aktuálně řeší (jak je obvyklé v našem sportu) personální problémy. Prostě někomu chybí ženy, jinde nezakopnete o schopnýho chlapa.

Více

PREBUDENIE DRAKA 2017-Trenčín

 • 15.6.2017

Milí priatelia a nadšenci vodných športov,

srdečne Vás pozývame na preteky dračích lodí PREBUDENIE DRAKA 2017 konaných v Autokempingu Trenčín dňa 01.07.2017.
Propozície a plágát sú priložené v prílohe.
Viac info: www.dracielode.sk
Propozice ke stažení pod tímto odkazem
Více

OTROKOVICKÁ ZUBR DESÍTKA 2017- závodit se bude pro dobrou věc

 • 13.6.2017

V zahraničí je to již trend, tak i u nás v rámci Otrokovické desítky dračí lodě pojedou pro dobrou věc. Část výtěžku ze startovného půjde na podporu Nadace STK pro chlapy

Více

Kadaňský drak 2017

 • 12.6.2017

Kadaňský  Drak  2017

4. ročník veřejného závodu malých dračích lodí ,

Pohár škol 16.06. a 17.06. 2017 Závod posádek dračích lodí

V areálu loděnice TJ  Vodní sporty Kadaň , Jana Švermy 1716

Celé propozice naleznete pod tímto odkazem

Více

Výsledky Brněnského festivalu dračích lodí - 3. - 4. 6. 2017

 • 6.6.2017

Další závod Torrsen Cupu 2017 - Mistrovství ČSDL proběhl o víkendu 3. - 4.6. 2017.

Velké množství posádek si v sobotu zazávodilo na brněnském Prýglu na velkých lodích, profíci pak v komornějším prostředí v neděli předvedli bojovné výkony na malých dračích lodích.

Výsledky naleznete << ZDE >> a celkové pořadí << ZDE >>. 

A pokud chcete vidět svá svalnatá těla v akci, tak ofiko fotky << ZDE >>.

Více

Výsledky závodu dračích lodí v Přerově

 • 2.6.2017

Výsledky 13. ročníku Festivalu dračích lodí na přerovské Laguně naleznete ke stažení pod tímto odkazem

Více

12. ročník Brněnského festivalu dračích lodí

 • 31.5.2017

Společnost TORRSEN SPORTS, Cesta draka z.s. a Dračí lodě Brno z.s. uspořádají 12. ročník Brněnského festivalu dračích lodí. 29. 5. 2017, Brno
Společnost TORRSEN SPORTS, Cesta draka z.s. a Dračí lodě Brno z.s. uspořádají o víkendu 3. – 4. 6. 2017 na brněnské přehradě 12. ročník Brněnského festivalu dračích lodí. Jedná se o největší brněnský závod dračích lodí, který je bodovaný do soutěží Grand Prix a Českého poháru ČADL a zároveň je bodovaný do Torrsen Cupu, tedy Mistrovství ČR dračích lodí ČSDL. Brněnský festival dračích lodí bude tradičně hostit Loděnice vodních sportů Brno na ulici Rakovecké 30.
Na Brněnský festival dračích lodí se připravuje na čtyři desítky dračích posádek s mezinárodní účastí. V atraktivním závodě se v sobotu utkají amatérské i sportovních posádky na dvacítkových dračích lodích na tratích 200 m a 2 km.
V neděli se utkají na desítkových dračích lodích, kromě amatérských a sportovních posádek, také zástupci nejprestižnější kategorie Český pohár ČADL. V této kategorii budou moci návštěvníci zhlédnout a povzbuzovat výkonnostně nejlepší posádky českého dragonboatingu.
„Vždy se snažíme, aby závody dračích lodí, jenž organizuje naše společnost, byly nejen atraktivní sportovní podívanou, ale také zábavou pro celou rodinu. Všichni návštěvníci jsou po sobotním závodě zváni na večerní ohňostrojovou podívanou, kterou si budou moci užít přímo z místní loděnice“, řekl Roman Vágner, ze společnosti TORRSEN SPORTS. Informace k závodu najdete ZDE: http://draci-lode.torrsen.cz/brnensky-festival-dracich-lodi/brnensky-festival-dracich-lodi-2017-propozice-a-prihlasky O společnosti TORRSEN SPORTS, s.r.o. Společnost Torrsen Sports s.r.o. vlastní největší flotilu dračích lodí na Moravě a zároveň je největším pořadatelem závodů dračích lodí v ČR. Dále se naše společnost věnuje sportovním teambuildingovým aktivitám a celkově podpoře sportu nejen na Moravě.
Více informací najdete na www.torrsen.cz a www.teambuilding-dracilode.cz.

Více

Závody dračích lodí v Hranicích 2017

 • 31.5.2017

Je nám potěšením Vás všechny pozvat na úspěšné závody v Hranicích, které se již několikátý rok po sobě opět stanou i Mistrovství ČR posádek škol.

Ke stažení:

Pohár škol - propozice

Propozice

Přihláška

Posádkový list

Více

Dračí Pilák 10.6.2017

 • 22.5.2017
Ahoj dračice a draci,

srdečně Vás zveme na závod dračích lodí Dračí Pilák 

http://www.dragonboard.cz/draci_pilak2017.php 

který se uskuteční v sobotu 10.6.2017

ve Žďáru nad Sázavou na Pilské nádrži 

3. ročník amatérského závodu dračích lodí na Pilské nádrži je součástí akce

DEN ŽĎÁRU ANEB ŽĎÁRÁCI PRO ŽĎÁRÁKY

Všechny posádky čeká  sportovní vyžití, dobrá zábava, příjemné prostředí na Piláku.

Posádky oceníme diplomy, nejlepší posádky v jednotlivých kategorií obdrží věcné ceny.

Jako bonus k tomuto závodu připravujeme ZDARMA celodenní zpestření

pro děti i dospělé z řad závodníků i pro širokou veřejnost

PROMO AKCI našeho partnera z Jihlavy

ROBINSON OSTROV ZÁBAVY

Zábavní park pro děti i dospělé

http://www.robinsonjihlava.cz/

Celým dnem Vás bude provázet moderátor Roman Dopita

Občerstvení – sobota při závodu v pártystanu, v pátek v areálu Pilák

Umístěním v tomto závodu nebudou oceněné jen nejlepší posádky!

Dle dosaženého časového výsledku v pořadí, budou ostatní posádky v tomto závodu odměněny slevou na startovné

na závod Dračí lodě Vysočina 19.8.2017  MISTROVSTVÍ VYSOČINY  ve Žďáru nad Sázavou na Pilské nádrži!

Závod je vyhodnocován i v Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny 2017

Nejen nejlepší posádky budou vyhodnoceny a oceněny i za celý SERIÁL ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ VYSOČINY 2017

Budeme vyhodnocovat a odměňovat i za účast v tomto seriálu závodů!

Vypsání závodů pořádaných / organizovaných WCVD (Windsurfing Club Velké Dářko) Dračí lodě Vysočina

Dračí Pilák 10.6.2017 Žďár nad Sázavou Pilská nádrž – GPS 49.5880119N, 15.9268458E

Kategorie : FIRMY/FUN/ŽENY/ 20 lodě / 200m /

odkaz - http://www.dragonboard.cz/draci_pilak2017.php

přihláška - http://www.dragonboard.cz/doc/prihlaska_pilak.doc

Více

Sportovně technická komise dračích lodí při ČSK

 • 21.5.2017

Více informací pod odkazem

Od roku 2016 působí výborem Českého svazu kanoistů schválená Sportovně technická komise (STK) dračích lodí. A to na základě skutečnosti, že odvětví dračích lodí patří do gesce mezinárodní kanoistické federace ICF jíž je Český svaz kanoistů členem. Jejím úkolem je vytváření podmínek pro splnění všech nutných kritérií, aby se dračí lodě mohly v budoucnu v podobě sportovní sekce zařadit mezi plnohodnotné a státem podporované pádlovací sporty pod Českým svazem kanoistů.


Po úspěšné spolupráci mezi ČSK a Českým svazem dračích lodí na nominacích pro MS klubových posádek dračích lodí ICF, konaném v Račicích v září 2015, svěřil ČSK práci na přípravě STK právě ČSDL.
Komise byla založena před sezónou 2016 a dosud fungovala ve složení Martin Konečný a Richard Veselý.
Do náplně její práce spadá příprava plánu činnosti, příprava nominačních kritérií pro ME a MS ICF, hledání zdrojů finančního zajištění reprezentace ČR s důrazem na reprezentační posádky juniorů, podpora organizačního zajištění účasti posádek na ME/MS. V rámci přípravy rozběhu sekce dračích lodí při ČSK komise též dohlíží na plnění podmínek vstupů klubů dračích lodí do ČSK.

Se začátkem sezóny 2017 se komise připravuje na budoucí  působení samostatné svazové sekce dračích lodí pro tento sport v ČR.
S vědomím existence dvou organizací aktuálně zajišťujících sport dračích lodí v ČR na celonárodní úrovni, což jsou ČSDL a ČADL, se zástupci v komisi v zájmu dalšího rozvoje discilpíny dračích lodí v ČR dohodli s předsedou ČSK Janem Boháčem na novém, rozšířeném složení sportovně technické komise ČSK:

1. ICF certifikovaný mezinárodní rozhodčí dračích lodí
2. zástupce ČSDL
3. zástupce ČADL

Zástupcem ČSDL ani ČADL by neměla být osoba registrovaná v sekci rychlostní kanoistika ČSK k 1.1.2017, aby byl garantován rozvoj odvětví DL nezávisle na aktivitách a zájmech jiných sekcí ČSK.
Měla by to být osoba vzešlá z prostředí dračích lodí, jelikož přetahování členské základny rychlostní kanoistice není již z principu záměrem sekce.

Komise v novém složení začne fungovat od  konce června 2017.

Více

Výsledky malých dračích lodí v Brně a aktualizované průběžné pořadí Torrsen CUPU

 • 15.5.2017

Výsledky malých dračích lodí v Brně na řece Svratce

Aktualizované průběžné pořadí Torrsen CUPU 2017

Více

Průběžné pořadí Torrsen Cupu - Mistrovství ČSDL 2017

 • 3.5.2017

Průběžné pořadí Torrsen Cupu - Mistrovství ČSDL 2017 po prvním závodu v Pasohlávkách

Ke stažení v pdf

Více

Pozvánka na Pálavský festival sportu a outdoorových aktivit

 • 24.4.2017
Pozvánka na Pálavský festival sportu a outdoorových aktivit pro celou rodinu, zakončený nedělním pálením čarodějnic
„Bude se závodit na dračích lodích, bude se běhat, závodit na koloběžkách, navštívíte outdoorový veletrh pod otevřeným nebem, bude se grilovat, tancovat v maskách, pálit čarodějnice a nakonec se leckdo bude líbat pod třešní ;-)“
Festival se uskuteční od 28. 4. - 1. 5. 2017 v Autokempu Merkur - největším kempu na Jižní Moravě.
Celou tiskovou zprávu i s podrobnostmi ke stažení
Více

Změna konání - Vranovská regata 2017 !!!

 • 19.4.2017

Z důvodu nepřízně počasí se dnes pořadatelé Vranovské regaty 2017 domluvili na odložení této akce. Pro zájemce o tuto jízdu Vranovskou přehradou bude do konce týdne sdělen nový datum akce.

Více

SLOŽENÍ MIXOVÝCH POSÁDEK - MISTROVSTVÍ ČR ČSDL - TORRSEN CUP 2017

 • 14.4.2017

Jelikož se seriál závodů Mistrovství ČR ČSDL - Torrsen CUP 2017 skládá ze závodů pořádaných různými pořadateli, nechali jsme volbu pravidel sestavování mixových posádek právě na nich. Zde naleznete předběžný výpis pravidel sestavy mixových posádek dle závodu a pořadatele.

Více

Vranovská regata 2017

 • 31.3.2017

Dne 22. dubna 2017 se uskuteční na hladině Vranovské přehrady již tradiční Vranovská regata 2017

Těšíme se na všechny zúčastněné :-)

Zároveň tento závod bude první akcí letošního ročníku Mistrovství ČSDL ve spolupráci s Torrsen CUP 2017

Propozice ke stažení

Více

TERMÍNOVÁ LISTINA ZÁVODŮ MISTROVSTVÍ ČSDL

 • 31.3.2017

Celý leták i s kategoriemi, disciplínami a bodováním ke stažení 

Více

Mistrovství Evropy národních a klubových posádek v Szegedu 2017

 • 28.3.2017

Přátelé dračího sportu,

 Připomínáme, že registrace na Mistrovství Evropy národních i klubových posádek v Szegedu 2017 (6. -9. července 2017) je stále otevřená.

 Pokud byste měli zájem o tyto závody zašlete přihlášku do konce tohoto týdne na email: registration@digicorp.hu.

Zde naleznete přihlašovácí formuláře: pro národní posádky- PreEntryForm_Nations , pro klubové posádky PreEntryForm_Clubs

Všechny další informace o závodu naleznete na těchto webových stránkách: http://szeged2017.com/dragonboat.html

Více

Dračí lodě v Hranicích 2017

 • 26.3.2017

Touto cestou bychom rádi pozvali posádky základních a středních škol k účasti na již tradičním Mistrovství České republiky o pohár škol v Hranicích na Moravě, které se uskuteční 22. 6. 2017

Více

Festival dračích lodí ve 4 čínských městech

 • 21.3.2017

Vážení závodníci,

Dovolujeme si Vás pozvat na China 4 City International Dragon Boat Festival 2017, který se bude konat ve dnech 27. května až 12. června 2017. Zámořské týmy jsou srdečně zvány. Můžete se účastnit závodů v těchto 4 čínských městech - Nantong City, Jiangsu; Xhuzhou City, Jiangsu; Kaili City, Guiyang; a Guangzhou City, Guangdong (podrobnosti jsou uvedeny v souboru Zvací dopis).

Očekává se, že týmy dorazí 27. května 2017 na mezinárodní letiště Pudong v Šanghaji a odletí z letiště Guangzhou 12. června 2017. Od příletu do Šanghaje až po odlet z Guangzhou bude organizačním výborem poskytnuta doprava, ubytování a stravování pro všichny členy týmu. Kromě toho HKSARDBF poskytuje balíček US $ 100 na osobu pro nepodporované závodníky. (Cena za tým je US$2,850 v počtu 28 členů posádky, viz soubor Platba podrobnosti).

Těšíme se na nomivané týmy

Nominace přijímáme do 15. dubna 2017

S pozdravem,
Wai-hung

V případě zájmu o účast nás neváhejte kontaktovat info@csdl.cz

Důležité dokumenty:

Zvací dopis

Platba podrobnosti

Více

Vranovská regata 2017

 • 11.3.2017

VRANOVSKÁ REGATA 22.dubna 2017

Vranovská pláž - Bítov,  společný start a jízda všech posádek.

Malé i velké lodě. Kdo to zvládne ve stanoveném časovém limitu, vyhrál :-)

 

První akce MISTROVSTVÍ ČSDL 2017!

Celý seriál bude zveřejněn během příštího týdne - Těšíme se na Vás! :-)

Více

Nový díl Zpravodaje ČUS

 • 6.3.2017

Obsah Zpravodaje ČUS

Celý díl Zpravodaje ČUS ke stažení zde.

2.  Slovo předsedy ČUS – Čas bilancování

3.   Zpráva z jednání VV ČUS ze dne 06. 12. 2016

4.   Dotace do sportu potřebují koncepci a hodnocení efektivity

5.   Trenérka - cvičitelka roku

6.   Startuje 4. ročník projektu ČUS-Sportuj s námi – 500 akcí opět rozhýbá více než čtvrt milionu zájemců

7.   Pojištění odpovědnosti statutárů

10.     Kalendář 2017 – soutěž

11. Sportovec roku 2016

12.  Antidoping - Bulletin ADV ČR

13.  Sportuj s námi - Kalendář akcí

15. ČUS Stopa pro život

16. Výběrové řízení na prodej Sporthotelu Olympia, Zadov

Více

Halový pohár v Praze je za námi

 • 26.2.2017

V sobotu 25. února 2017 se konal druhý a pro letošní rok také poslední halový pohár v České republice, teď už se můžeme těšit jen na outdoor závody .

Odkaz na facebookové stránky závodu s fotografiemi naleznete zde

Halový pohár dračích lodí 2017: Mistři České republiky (Hruštičky k nakousnutí) - Neskutečný hrany s potenciálem zatápět i nejsilnějším evropským posádkám. International Champion (KTW Wroclaw) - Strongest team we have ever seen. Not only strong but also fascinating people creating friendly atmosphere. Thanks for coming. Mistryně České republiky (DB Tragédky) - dnes už legendární tým ověnčený nespočtem úspěchů ze zahraničí. A nebýt vás, nepřemluvíme k účasti fotografa 

Více

Dračí lodě Slezská Harta 2017

 • 24.2.2017

„MARINA Slezská Harta s.r.o.“ ve spolupráci s firmou Torrsen-sports s.r.o., a pod záštitou a ve spolupráci se svazkem obcí Mikroregionu Slezská Harta.

Zvolte si kapitána a sestavte vlastní tým - dračí posádku z kamarádů, kamarádek, manželek přátel i z kolegů ve Vaší firmě.

V pátek 25.8. od 14 hod trénink, 
v sobotu 26.8. od 8.30 hod závod na 200m, závod na 1000m se jede odpoledne.
3. ročník "O pohár mikroregionu Slezská Harta"
4. ročník "Festivalu dračích lodí na přehradě Slezská Harta"

Více informací pod tímto odkazem:http://www.dracilodeharta.cz/

Více

Evropský národní a klubový šampionát na dračích lodích v Szegedu

 • 21.2.2017

Zveřejňujeme pozvánku od Maďarské kánoistické federace, která pořádá tento rok od 6. do 9. července Evropský národní a klubový šampionát na dračích lodích, který se uskuteční na olympijské kánoistické a veslařské regatě v Szegedu

Zde ke stažení Bulletin

Zde ke stažení přihláška pro národní posádky

Zde ke stažení přihláška pro kluboké posádky

Více

Zkoušky vůdce malého plavidla

 • 16.2.2017

Jak jsme již v lonškém roce apelovali, je již povinností pro jízdu na dračí lodi, mít v posádce minimálně jednu oprávněnou osobu, která bude držitelem průkazu vůdce malého plavidla

Více informací o této zkoušce naleznete na našich stránkách pod tímto odkazem a to pod odrážkou - VŮDCE MALÉHO PLAVIDLA

Přidáváme již možnosti termínů, které plavební správy v Praze, v Přerově a Děčíně nabízejí

Praha

Přerov

Děčín

Více

Halový pohár 25. 2. 2016

 • 7.2.2017

Pražský klub dračích lodí ve spolupráci s AZUMA Dragons pro všechny nadšence připravili závod v Brně, který se konal  28. ledna 2017 v Brně. Druhý závod, kde budou vyhlášeni oba šampioni, se pak odehraje v Praze 25. února 2017.

Pod tímto odkazem naleznete propozice závodu

Zde odkaz na facebookové stránky závodu

Více

Zpráva od Organizačního výboru Venice 2017 - ICF World Championships Dragon Boat Club Crew

 • 2.2.2017
Vážení přátelé dračích lodí,
Dělí nás pouhých 213 dnů od Mistrovtví světa dračích lodí klubů 2017 v Benátkách, prosíme abyste šířili tuto zprávu mezi vašimi týmy!
Zveme týmy, aby zaslaly své PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLÁŠKY.
Předběžné přihlášky mohou být pro:
- Klasická předregistrace na mistrovství světa v kategoriích ICF.
- Předběžná registrace pro BCS (rakovina prsu); Univerzitní a sociální družstva (Také mistrů zahrnuje Master 60+)
- Předběžná registrace pro firemní týmy, tj Společnosti, které by se chtěli zúčastnit s týmem svých vlastních zaměstnanců.
Všechny dokumenty lze nalézt na webových stránkách akce:
http://www.venezia2017.com/docs-bulletins/
Pokud byste chtěli platit startovné ve dvou splátkách, pamatujte, že lhůta přihlášky je stanovena do 15. února.
Po tomto datu bude muset být zaplacena v plné výši.
Doporučujeme také, abyste si již našli ubytování v dostatečném předstihu, můžete použít místa navrhovaná organizačním výborem (v odkazu http://www.venezia2017.com/accommodation/~~pobj, Také zde najdete odkazy na kempování a bungalovy, v blízkosti místa konání).
Organizační výbor je k dispozici a rád vám pomůže se všemi dalšími dotazy.
Sledujte nás na Facebooku!
s pozdravem
Maria Balanos
Organizační výbor
Venice 2017 - ICF World Championships Dragon Boat Club Crew
Více

Tisková zpráva z Halového poháru v Brně

 • 31.1.2017

Společnost TORRSEN SPORTS uspořádala v Brně Halový pohár dračích lodí, který je součástí mistrovství České Republiky.

30. 1. 2017, Brno – V sobotu se v Brně na Městském plaveckém stadionu za Lužánkami neplavalo, ale vodu čeřily pravé dračí lodě. Brno totiž opět hostilo moravskou část Halového mistrovství ČR na dračích lodích, kterou stejně jako v loňském roce připravila společnost TORRSEN SPORTS.

Pořadatelé závod zahájili rituálem Tanec lva, po kterém závodníky i diváky pozdravili místostarostka městské části Brno Královo Pole Ing. Zuzana Olga Artimová a ředitel závodu Michal Osička. Letos se brněnského halového poháru zúčastnilo rekordních 26 posádek s mezinárodní účastí, návštěvníci tak mohli za celý den shlédnout na 100 nelítostných soubojů, kdy v každém nasedly dvě dračí posádky proti sobě do jedné lodi, pádlovaly a „přetlačovaly se“. Posádka, která přetlačila loď jako první za lajnu, zvítězila.

„O napětí a adrenalin není na závodech dračích lodí nikdy nouze. Ty halové navíc vynikají tím, že v mnoha soubojích, které jsou velmi fyzicky náročné, může dojít k obratu ve vedení i několikrát za závod. Jsou závody, jež jsou rozhodnuty v několika vteřinách – v Brně ten nejkratší trval necelých 15 vteřin. Naopak ty nejdelší souboje, kdy se snaží jedna posádka přetlačit tu druhou za vyznačenou lajnu, trvají i několik minut. Nejdelší sobotní souboj trval přesně 4:53:34 min, a tím byl překonaný loňský rekord s hodnotou 3:23,310 min. Účastníci tohoto strhujícího souboje si pak mohli vychutnat potlesk diváků i závodníků na otevřené scéně”.

V rámci doprovodného programu mohli diváci zhlédnout vystoupení brněnských akvabel a vyzkoušet si ponor za asistence profesionálních potápěčů z brněnského potápěčského klubu Direct Ocean.

Do odpolední části nastupovaly posádky již výkonnostně rozřazené po dopoledním programu do kategorií FUN, SPORT, PREMIUM. Souboje pokračovaly finálovými pavouky také v kategorii WOMEN, ve které letos bojovalo o body do celkového hodnocení pět ryze ženských posádek.

Finálové souboje nejprestižnější kategorie PREMIUM se rozběhly kolem páté hodiny odpolední.

Vyvrcholením celého dne byl mezinárodní souboj o 1. místo mezi Mistrem české republiky 2016, posádkou Hruštičky k nakousnutí, a Mezinárodním šampiónem, polskou KTW Wroclav. Česká posádka odolávala celých 51 vteřin, než podlehla perfektně technicky i silově připravené polské posádce.

KTW Wroclav tedy obhájila loňské 1. místo z Brna. O titulu Absolutního mistra ČR 2017 se však rozhodne až na druhé a závěrečné části Halového poháru, který se bude konat 25. 2. 2017 v Praze. O vítězích ve všech kategoriích bude rozhodovat bude součet bodů z Brna a Prahy.

Výsledky

Kategorie PRÉMIUM

1. KTW Wroclav
2. Hruštičky k nakousnutí
3. RK Dragons Jablonec
4. Žíznivé saně
5. ŠK Dračia Legia Trenčín
6. Leviathan Dragons
7. MONDI Štětí
8. AZUMA Dragons

Kategorie SPORT

1. Draci v akci 1
2. Dragonclub Brno
3. Pražský klub dračích lodí
4. S&amp;F Dragons
5. Ležící hruštičky
6. Turbodraci Siemens
7. FRMRDK
8. Maníci

Kategorie FUN

1. Serepes
2. Ležíme v trávě
3. WHP Fighters 2
4. Draci v akci 2
5. WHP Fighters 1

WOMEN

1. DB Tragédky
2. Dragonclub Brno W
3. Wings Kojetín
4. Mondi Štětí – women
5. Vrahovická sací jednotka

Informace k závodu najdete ZDE: http://draci-lode.torrsen.cz/halovy-pohar-dracich- lodi

Společnost TORRSEN SPORTS uspořádala v Brně Halový pohár dračích lodí, který je součástí
mistrovství České Republiky.
30. 1. 2017, Brno – V sobotu se v Brně na Městském plaveckém stadionu za Lužánkami neplavalo,
ale vodu čeřily pravé dračí lodě. Brno totiž opět hostilo moravskou část Halového mistrovství ČR na
dračích lodích, kterou stejně jako v loňském roce připravila společnost TORRSEN SPORTS.
Pořadatelé závod zahájili rituálem Tanec lva, po kterém závodníky i diváky pozdravili místostarostka
městské části Brno Královo Pole Ing. Zuzana Olga Artimová a ředitel závodu Michal Osička. Letos se
brněnského halového poháru zúčastnilo rekordních 26 posádek s mezinárodní účastí, návštěvníci tak
mohli za celý den shlédnout na 100 nelítostných soubojů, kdy v každém nasedly dvě dračí posádky
proti sobě do jedné lodi, pádlovaly a „přetlačovaly se“. Posádka, která přetlačila loď jako první za
lajnu, zvítězila.
„O napětí a adrenalin není na závodech dračích lodí nikdy nouze. Ty halové navíc vynikají tím, že
v mnoha soubojích, které jsou velmi fyzicky náročné, může dojít k obratu ve vedení i několikrát za
závod. Jsou závody, jež jsou rozhodnuty v několika vteřinách – v Brně ten nejkratší trval necelých 15
vteřin. Naopak ty nejdelší souboje, kdy se snaží jedna posádka přetlačit tu druhou za vyznačenou
lajnu, trvají i několik minut. Nejdelší sobotní souboj trval přesně 4:53:34 min, a tím byl překonaný
loňský rekord s hodnotou 3:23,310 min. Účastníci tohoto strhujícího souboje si pak mohli vychutnat
potlesk diváků i závodníků na otevřené scéně”.
V rámci doprovodného programu mohli diváci zhlédnout vystoupení brněnských akvabel a vyzkoušet
si ponor za asistence profesionálních potápěčů z brněnského potápěčského klubu Direct Ocean.
Do odpolední části nastupovaly posádky již výkonnostně rozřazené po dopoledním programu do
kategorií FUN, SPORT, PREMIUM. Souboje pokračovaly finálovými pavouky také v kategorii WOMEN,
ve které letos bojovalo o body do celkového hodnocení pět ryze ženských posádek.
Finálové souboje nejprestižnější kategorie PREMIUM se rozběhly kolem páté hodiny odpolední.
Vyvrcholením celého dne byl mezinárodní souboj o 1. místo mezi Mistrem české republiky 2016,
posádkou Hruštičky k nakousnutí, a Mezinárodním šampiónem, polskou KTW Wroclav. Česká
posádka odolávala celých 51 vteřin, než podlehla perfektně technicky i silově připravené polské
posádce.
KTW Wroclav tedy obhájila loňské 1. místo z Brna. O titulu Absolutního mistra ČR 2017 se však
rozhodne až na druhé a závěrečné části Halového poháru, který se bude konat 25. 2. 2017 v Praze. O
vítězích ve všech kategoriích bude rozhodovat bude součet bodů z Brna a Prahy.
Výsledky
Kategorie PRÉMIUM
1. KTW Wroclav
2. Hruštičky k nakousnutí
3. RK Dragons Jablonec
4. Žíznivé saně
5. ŠK Dračia Legia Trenčín
6. Leviathan Dragons
7. MONDI Štětí
8. AZUMA Dragons
Kategorie SPORT
1. Draci v akci 1
2. Dragonclub Brno
3. Pražský klub dračích lodí
4. S&amp;F Dragons
5. Ležící hruštičky
6. Turbodraci Siemens
7. FRMRDK
8. Maníci
Kategorie FUN
1. Serepes
2. Ležíme v trávě
3. WHP Fighters 2
4. Draci v akci 2
5. WHP Fighters 1
WOMEN
1. DB Tragédky
2. Dragonclub Brno W
3. Wings Kojetín
4. Mondi Štětí – women
5. Vrahovická sací jednotka
Informace k závodu najdete ZDE: http://draci-lode.torrsen.cz/halovy- pohar-dracich- lodi

Více

Výsledky Halového poháru dračích lodí v Brně

 • 29.1.2017

Rychle, rychle výsledky halového poháru dračích lodí v Brně 2017, další informace později (tiskovka, fotky, komentáře..)
.
1. Kategorie ženy:
DB Tragédky
Dragonclub Brno
Wings Kojetín
Modni Štětí
Vrahovická sací jednotka
.
2. Kategorie Premium
1. KTW Wroclav
2. Hruštičky k nakousnutí
3. RK Dragons Jablonec
4. Žíznivé saně
5. ŠK Dračia Legia Trenčín
6. Leviathan Dragons
7. MONDI Štětí
8. AZUMA Dragons
.
3. Kategorie Sport
1. Draci v akci 1
2. Dragonclub Brno
3. Pražský klub dračích lodí
4. S&F Dragons
5. Ležící hruštičky
6. Turbodraci Siemens
7. FRMRDK
8. Maníci
.
4. Kategorie FUN
1. Serepes
2. Ležíme v trávě
3. WHP Fighters 2
4. Draci v akci 2
5. WHP Fighters 1

Cenu útěchy si vyjel tým WHP Fighters 1.

Děkujeme všem závodníkům, partnerům a divákům za podporu dračího sportu a těšíme se na druhé kolo do Prahy a hlavně na celou sezónu 2017.
Torrsen Sports Tým

Více

Jednání Výboru ČSDL

 • 26.1.2017

Ve čtvrtek  2. 2. 2017 od 19:00 proběhne jednání členům výboru ČSDL pomocí online připojení.

Body k jednání jsou:

-          Informace a schválení spolupráce s „čínským svazem dračích lodí“

-          Informace o novém ročníku Mistrovství ČSDL 2017

Více

Výsledky Dragon Boat on Ice

 • 22.1.2017

Dragon Boat Race On Ice 2017 MISTŘI REPUBLIKY

http://www.dragonboard.cz/icedragonboat_2017.php

VÝSLEDKY

Firmy-MIX 1. jACOdraci 20:07 / 2. WSTEC 20:34

Ženy 1. TETANIC 23:27 /2. Fryštinkoráb-princezny 27:06

FUN - MIX 1. Fryštinkoráb 19:48 / 2. Choboty 21:26 / 3.PetrovaKrutáSíla / 4. DEJ MI BŮRA / 5.Dragon Board / 
6. Navostro / 7. Kabrňáci

Více

Vítáme vás v sídle ČSDL

 • 21.1.2017

Vítáme Vás v sídle ČSDL -  Střešovická 35, Praha 6

Více

Pozvánka na Brněnský halový pohár

 • 20.1.2017

Společnost TORRSEN SPORTS uspořádá v Brně Halový pohár dračích lodí, který je součástí mistrovsví České Republiky.

20. 1. 2017, Brno – Brněnská společnost TORRSEN SPORTS organizuje ve spolupráci s Pražským klubem dračích lodí moravskou část Halového mistrovství ČR na dračích lodích. Ta se letos uskuteční 28. ledna 2017 a jako v roce 2016 ji bude hostit Městský plavecký stadion za Lužánkami. Pořadatelé slibují návštěvníkům tu pravou dračí show a nevšední sportovní zážitek, který doplní atraktivní doprovodný program.

Pražský klub dračích lodí organizuje již šestým rokem Halový pohár a stejně jako v roce 2016 připravuje brněnskou část mistrovsví ve spolupráci se společností TORRSEN SPORTS.

Halový pohár v Brně je již zcela obsazen závodními posádkami s mezinárodní účastí. V atraktivním závodě se utká na třicet sportovních posádek, které tak prověří svoji formu před blížící se novou sezónou.

Dvě dračí posádky nasednou proti sobě do jedné lodi, která plně obsazená váží cca 2 tuny. V nelítostných soubojích budou proti sobě pádlovat a „přetlačovat se“. Posádka, která přetlačí loď jako první za lajnu, vítězí.

„O halový závod v Brně je velký zájem z řad závodníků i návštěvníků. Ti si užijí pravou atmosféru dračích závodů v netradičním prostředí plaveckého stadionu za Lužánkami. Každý závod je velmi fyzicky náročný a může trvat i několik minut. Ten nejdelší v loni trval 3,27 min a nejrychleji bylo dobojováno za 10 vteřin! Rozhoduje technika, síla a synchronizace“, řekl ředitel závodu Michal Osička.

„Závody dračích lodí, které organizuje naše společnost, vždy zpestřuje doprovodný program pro diváky. Návštěvníci se za Lužánkami mohou těšit na atraktivní vystoupení brněnských akvabel a v průběhu celého dne si budou moci vyzkoušet ponory za asistence profesionálních potápěčů. Chceme tak oslovit širokou veřejnost a pozvat je na nevšední sportovní zážitek. Rodiče s dětmi jsou jako na všech našich akcích vítání. Vstupné je dobrovolné, a pokud se bude divákům na akci líbit, budou moci vstupné předat hosteskám nadace Modrý hroch, jenž je tradičním partnerem závodů dračích lodí, které pořádáme“, řekl Roman Vágner, tiskový mluvčí společnosti TORRSEN SPORTS.

Informace k závodu najdete ZDE: http://draci-lode.torrsen.cz/halovy-pohar-dracich-lodi


O společnosti TORRSEN SPORTS, s.r.o.
Společnost TORRSEN SPORTS vlastní největší flotilu dračích lodí na Moravě, zároveň je největším pořadatelem závodů dračích lodí v ČR. Od roku 2016 je také hlavním pořadatelem moravské části Halového mistrovství ČR v Brně. V rámci firemního a sportovního teambuildingu se společnost specializuje na teambuilding na dračí lodi. Více informací najdete na www.torrsen.cz a www.teambuilding-dracilode.cz.

Více

Počátek česko-čínské spolupráce

 • 20.1.2017

S potěšením Vám oznamuje, že výsledkem dnešního jednání Výboru ČSDL je uspěšný počátek česko-čínské spolupráce 
Tímto děkujeme panu Fangovi za jeho návštěvu až z daleké Číny

Více

Torrsen Sports - závody 2017

 • 19.1.2017

Zveřejňujeme termínovou listinu pro rok 2017 našeho oficiálního partneta Torrsen Sports. Zároveň děkujeme za tuto výbornou spolupráci 

Včechny závody od pořadatele Torrsen Sports najdete pod tímto odkazem

Více

Přidejte i Vaši akci do naší termínové listiny

 • 18.1.2017

Výzva všem oddílům a pořadatelům závodů dračích lodí. Pokud budete chtít zveřejnit váš závod v naší termínovce, neváhejte a napište nám email (info@csdl.cz) s názvem závodu a termínem, klidně i s propozicemi, bude nám potěšení vaši akci zveřejnit 

Více

Jednání Výboru ČSDL - 20. 1. 2017

 • 16.1.2017
Dovolujeme si Vám touto formou oznámit, že v termínu 20. 1. 2017 proběhne jednání Výboru ČSDL. Účast není povinná. Jedná se zejména o schůzku s panem Fangem z Číny, jemuž je prostředí dračích lodí v Číně blízké a rádi bychom navázali nějakou spolupráci. Schůze proběhne v sídle ČSDL, Střešovická 35, Praha 6 a náplní bude právě jednání o mezinárodní spolupráci a příprava sezóny 2017. Omlouváme se za to, že je tato akce svolána tak narychlo, ale je to díky této mezinárodní návštěvě, která pro nás představuje velkou příležitost. Další jednání Výboru ČSDL by se potom mělo konat v průběhu druhé půle února nebo začátkem března na Moravě.
Děkujeme za pochopení a doufáme v možnou účast
Více

UPOZORNĚNÍ NA PŘESUNUTÍ TERMÍNU-Dragon Boat Race On Ice 2017

 • 13.1.2017

Závod Dragon Boat Race On Ice 2017 se po dohodě se zástupci posádek přesouvá na termín 21.1.2017
Pro případné další zájemce o účast v závodu je prodloužený termín uzávěrky přihlášek do 18.1.2017
Více info na webu závodu www.icedragonboat.cz a na webu Dračí lodě Vysočina www.dragonboard.cz

Více

Novinka v pravidlech IDBF

 • 10.1.2017

Vážení závodnci, dovolujeme si vám oznámit novinku v pravidlech závodění zveřejněnou IDBF v závodech na mezinárodní úrovni. Pro tento rok nastala změna ve složení mixových posádek na 20 místných lodích, které se od teď budou muset skládat z počtu minimálně 8 a až maximálně 10 lidí sejněho poslaví, to znamená 10 na 10, popřipadě v neúplném složení lodi. Složení 10 místných dračích lodí je zachováno 4 ženy a 6 mužů.Tuto novinku naleznete v nových pravidlech zveřejněných IDBF pod tímto odkazem na straně 22 pod číslem CR 2.1.3

Více

Halový pohár 28. 1. 2017

 • 8.1.2017

Dne 28. 1. 2017 se uskuteční 6. ročník Halového mistrovství ČR dračích lodí letos opět i na Moravě v Brně

Propozice závodu naleznete zde.

Více

Dračí saně - Žďár nad Sázavou

 • 7.1.2017

S potěšením vás zveme na první závod budoucí sezóny. Jedná se o závod dračích saní na ledě ve Žďáru nad Sázavou 14. 1. 2017, který vřele doporučujeme a podporujeme. Bude to stát za to! 

DRAGON BOAT RACE ON ICE
závod dračích saní na ledě

14.1.2017
4. ročník jedinečného závodu v Evropě i ve světě, kromě Číny
3. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
1. MISTROVSTVÍ EVROPY
amatérských posádek
na rychlobruslařském oválu u zimního stadionu
ve Žďáru nad Sázavou

1. zahajovací závod Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny 2017

http://www.icedragonboat.cz/
http://www.dragonboard.cz/icedragonboat_2017.php

Více

Krásné Vánoce všem

 • 24.12.2016

Přejeme Vám všem opravdu krásné a pohodové Vánoce v rodinném kruhu, nějaká pádýlka pod stromečkem nebo aspoň sportovní výbavu a především štěstí a zdraví do nového roku  Více


Dračí lodě Vysočina - Lední dračí saně

 • 18.12.2016

Lední dračí SANĚ

DRAGON BOAT RACE ON ICE 2017

4. ročník jedinečného závodu v Evropě i ve světě, kromě Číny

3. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

1. MISTROVSTVÍ EVROPY

amatérských posádek na rychlobruslařském oválu u zimního stadionu

ve Žďáru nad Sázavou

SERIÁL ZÁVODŮ DRAČÍCH LODÍ VYSOČINY 2017

Předběžný plán závodů, ještě se může upravovat!

14.1.  DRAGON BOAT RACE ON ICE Žďár nad Sázavou

10.6.  Dračí Pilák Žďár nad Sázavou Pilák

17.6.  Dračí lodě na Rybníku Řeka O trofej rytíře Mikuláše Střely

29.7.  Draci v Telči Telč Štěpnický rybník pod zámkem

19.8.  Dračí lodě VYSOČINA XI. ročník Žďár nad Sázavou Pilák

  9.9.  Půlnoční drak Horní Cerekev druhá polovina závodu po setmění...

14.10. Vyhlášení výsledků Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny

           Předání cen, diplomů Škrdlovice Hotel U Hrocha

Závody dračích lodí Vysočiny podporuje Český svaz dračích lodí

DRAGON BOAT RACE ON ICE 2017

Vypsání závodu ledních dračích "lodí " /program/podmínky/startovné/

IV. ročník závodu ledních dračích lodí sobota 14. leden 2017.

Náhradní termín 11. únor 2017 (pouze v případě nepřízně počasí )

Program závodu ledních dračích "SANÍ"

  9:00 porada kapitánů

  9:30 slavnostní zahájení DRAGON BOAT RACE ON ICE 2017

10:00 start první rozjížďky

16:00 ukončení závodu ICE dračích saní

17:00 vyhlášení výsledků a předání cen závodu ICE dračích saní

17:00 - 19:00 otevřeno v partistanu

Kategorie posádek posádka = 10 " pádlujících " +  bubeník       1 SAŇ = 11 osob

ICE DRAGONS - FUN MIX minimálně 2 ženy v posádce + bubeník

ICE DRAGONS –Ženy

ICE DRAGONS - Firmy minimálně 2 ženy v posádce + bubeník

Startovné

ICE DRAGONS - FUN MIX / Ženy uhrazené do 20.12. 2016 3.000,- Kč / 120 €

do 5.1.2017 je cena startovného 3.500,- Kč / 140 €

Platba startovného v den závodu je 4.000,- Kč / 160 €

 

ICE DRAGONS – FIRMY uhrazené do 20.12. 2016 6.000,- Kč / 240 € po tomto termínu do 5.1. 2017 je cena startovného 7.000,- Kč / 280 €

Platba startovného po uzávěrce do dne závodu je 8.000,- Kč / 320 €

Platbu proveďte na č. účtu 215921309/0300

variabilní symbol pro posádky z ČR je 1701

do poznámky u platby uveďte název posádky

platbu startovného lze uhradit i v hotovosti

Další info + přihláška ke stažení na webu www.icedragonboat.cz a www.dragonboard.cz

Více

VÁNOČNÍ VODÁCKÝ BĚH MORAVSKOU BRÁNOU

 • 7.12.2016

Rádi bychom se s vámi podělili o pozvánku, která nám přišla z Hranic na Moravě :-)

Vážení sportovní příznivci,

dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali

na sportovní akci : VÁNOČNÍ VODÁCKÝ BĚH MORAVSKOU BRÁNOU - 5. ročník

TERMÍN :     SOBOTA dne 17.12.2016

Pozvánka a propozice k závodu.

Těšíme se na Vaši účast a přejeme hodně sportovních úspěchů.


Šárka Dohnalová
Klub vodních sportů Hranice, z.s.

Více

Mistrovství světa dračích lodí klubů 2017 Benátky

 • 28.11.2016

V návaznosti na naši komunikaci s organizátory Mistrovství světa dračích lodí klubových posádek 2017 v Benátkách vám s potěšením oznamujeme, že registrace pro kluby je všem otevřená. Posádky se mohou registrovat samy, bez nominace na národní úrovni, za což jsme vděčni a náš cíl neomezeného závodění pro všechny dračí týmy s cílem si skvěle zazávodit byl naplněn. Není omezen ani počet klubů za stát, ale pouze počet účastněných posádek na 80 klubů. Tudíž bychom doporučili velmi brzké podání přihlášky, pokud máte zájem o tento závod. S tím se pojí i první termín možného složení nevratné kauce 500 Eur startovného do 15. prosince tohoto roku, čímž získáte slevu 10 % na startovné (Startovné činí 80 EUR/osoba). Další termín složení zálohy je pak zadán na 15. června na 50 % částky startovného a celé startovné pak do uzavření registrace. Prosíme tedy posádky, které mají zájem o tento závod, aby již začaly zvažovat svoji účast. Registrace se bude uzavírat 15. července 2017, ale celkový počet posádek je omezen. Přidáváme odkazy na stránky závodu i Bulletin - http://www.venezia2017.com/http://www.venezia2017.com/…/Dragon-Boat_Venice-2017_Bullet…. Pokud byste chtěli pomoci s přihláškou, nebo jakýmikoli jinými dotazy ohledně závodu, je vám naše služba k dispozici na emailové adrese info@csdl.cz. Neváhejte se zeptat

Více

ŽÁDOSTI O STÁTNÍ PŘÍSPĚVEK PRO ROK 2017

 • 25.11.2016

KLUBY A TJ MOHOU PODÁVAT ŽÁDOSTI O STÁTNÍ PŘÍSPĚVEK  PRO ROK 2017 PŘÍMO Z MŠMT ČR - VYUŽIJTE !

Vážení sportovní přátelé,

blíží se uzávěrka podávání žádostí o státní podporu MŠMT určenou přímo klubům

P- VIII, s tím že kluby musí požádat MŠMT samy. ( termín do 30.11. 2016)

Více informací najdete na webu MŠMT http://www.msmt.cz/sport-1/statni-podpora-sportu-na-obdobi-2017-2019

Nebo na webu ČUS http://www.cuscz.cz/novinky/vyzva-sk-tj-k-podavani-zadosti-na-rok-2017-z-programu-msmt-c-viii.html

Více

Halový pohár 25. 2. 2017

 • 25.11.2016

Dorazila k nám pozvánka na první akci příštího roku. Jedná se o Halový pohár v Praze. Tento závod velmi rádi podříme, neboť je to skvělý nápad, který baví nejenom nás ale i závodníky. Vřele doporučujeme.

Ahoj,

rád bych vás informoval o plánovaných indoor závodech hned z kraje roku 2017

25.2.2017 - halový pohár dračích lodí, Bazén Pražské Slavie, http://halovypohar.praguedragons.cz/

Tak jestli uvedete do kalendáře závodů ;o)

Díky

za PDBC - DejV

 

Více

Výzva pro kluby a TJ - státní příspěvek

 • 8.11.2016

KLUBY A TJ MOHOU PODÁVAT ŽÁDOSTI O STÁTNÍ PŘÍSPĚVEK  PRO ROK 2017 PŘÍMO Z MŠMT ČR - VYUŽIJTE !

Informace nalezete zde

Více

Nové číslo Zpravodaje ČUS

 • 4.11.2016

číslo Zpravodaje ČUS.

Je poměrně rozsáhlé a obsahuje zásadní informace k EET, ale i postoje ČUS k aktuálním otázkám ve sportu.

On-line verzi najdete na http://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html

Obsah Zpravodaje ČUS

Str.

2.    Zpráva z říjnového jednání VV ČUS

3.    ČUS i ČOV mají své místo v českém sportu

4.    Pojištění odpovědnosti SK/TJ aneb opatrnosti není nazbyt–ani ve sportu

6.    Projekt Mladý sportovec

6.    Pokyny předsedy ČUS

7.    Na sport dětí v oddílech půjde příští rok miliarda korun

8.         Elektronická evidence tržeb

9.    Ministryně Valachová navštívila celostátní poradu ČUS

10.  ČUS podporuje iniciativu Všeho s mírou

11.  Kus cesty mezinárodního nohejbalu

12.  Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu

13.  Přihlašování do projektu ČUS – Sportuj s námi pro rok 2017

14.  Ovlivňování sportovních událostí: sport v ohrožení (druhá část)

16.      Prodej SC Brandýs nad Labem

17.  Antidoping

18.  Sportfilm Liberec 2016

19.  ČUS - Sportuj s námi

22.  Elektronická evidence tržeb (druhá část)

Více

Jednání výboru ČSDL

 • 1.11.2016
Dne 31. 10. 2016 proběhlo jednání Výboru ČSDL - projednananá témata:
Jaké ČSDL povede další kroky ve spolupráci s Českým olympijským výborem.
Účastníci kriticky zhodnotili sezónu 2016, samozřejmě jak její úspěchy, ale i chyby, které se do příštího roku musí napravit.
Došlo také na poděkování organizátorům i účastníkům MS dračích lodí národních posádek ICF v Moskvě 2016
Byly projednány i možné vize sezóny na příští rok, které se stanou i tématem následujícího setkání
V projednání byla taktéž Nominační kritéria 2017, která budou dopsána do konce tohoto roku.
Další jednání je naplánováno na následující měsíc o jeho konání i výsledcích Vás budeme informovat :)
Více

Jednání Výboru ČSDL

 • 27.10.2016
V pondělí 31. 10. 2016 proběhne porada Výboru Českého svazu dračích lodí. Na programu jednání bude:
Olympijský výbor,
Nominační kritéria 2017,
Sezóna 2016 a sezóna 2017
O výsledcích jednání budeme informovat :-)
Více

Dotace - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

 • 17.10.2016

Rádi bychom informovali naše členské kluby a spolky, že v rámci finanční podpory sportu Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy se do konce října rozjede nová aplikace, v níž si budou moci jednotlivé sportovní kluby a spolky zažádat o dotace na následující rok 2017. Situaci budeme průběžně pro vás monitorovat, první informace zveřejnilo MŠMT touto zprávou

Více

Bulletin k Benátkám 2017

 • 17.10.2016

První Bulletin ke klubovému mistrovství světa v Benátkách 2017 je již ke stažení zde.

Více

Hodnocení sezóny od kluků z Torrsen

 • 12.10.2016

Torrsen Cup 2017.
V této sezóně proběhla mistrovství světa i Evropy a to pod patronátem jak IDBF, tak ICF. Troufám si tvrdit, že většinu aktivních dragonů tento fakt zanechal chladnými. Kvalifikace tak nějak proběhly pod taktovkou ČADL nebo ČSDL, ale většiny se to nejen nedotklo, ale ani je to nezajímalo. Zvláštní situace, nedovedu si představit, že by i průměrný fotbalista pralesní ligy nežil zápasy repre na ME nebo MS. Asi to jen dokumentuje stav dračího sportu na českých a moravských vodách. 
Vzhledem k tomu, že letošní sezóna se z hlediska bodování zcela zvrhla a demotivovala většinu posádek nesmyslným bodovacím systémem v ČADLu a ČSDL dvacítky nedělá, rozhodli jsme se uspořádat Torrsen Cup 2017.

Odkaz na celý článek z Torrsenu naleznete pod tímto odkazem.

Více

Vzpomínka na Znojmo 2016

 • 7.10.2016

Již to bude týden, co se pod naší záštitou uskutečnil poslední závod a vrchol sezóny a to Festival dračích lodí ve Znojmě 2016. Závodilo se tři dny od 29. září do 1. října, během prvního dne mezi sebou závodily děti prvního stupně základních škol, druhým den o medaile bojovaly děti základních a středních škol a v sobotu se uskutečnil závod v duchu "neoficiálního mistrovství světa". Od smyslu světového závodu, však neměla událost daleko, poprvé se v naší české historii dračích lodí takové akce účastnila i pravá čínská posádka, ale abychom nezmínili jen tuto asijskou návštěvu, musíme také pochválit všechny posádky za výbornou reprezentaci "svých národů". Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným za neuvěřitelně skvělou atmosféru a také za doposud nejlepší ročník tohoto závodu, který by bez nich takový nebyl :) Moc děkujeme a lidem od dračích lodí zvláště :)

Více

Prestige Cup Brno 2016

 • 6.10.2016

Celkem 37 posádek v kategoriích dvacítek i desítek si to o víkendu rozdá o neoficiálního Mistra Brna na trati 2,6 km v tradičním závodě Prestige Cup. Závod také slavnostně zakončí sezónu dračích lodí 2016.

A kdo bude letos bojovat o zlato, o bednu a o prestiž?:
WHP Fighters,Turbodraci Siemens, Vrahovická sací jednotka MIX, Haná Dragons, Dragonclub Brno a Dragonclub Brno ženy, Dračí letka, Brněnští Draci, KaBrňáci a KaBrňačky, Azuma Dragons, Argonauti, ŠK Dračia Legia a ŠK Dračia Legia ženy, Draci v akci, Muňky, Žíznivé saně, Zdravá výživa, Veteráni, Argovetky, Noemova Archa, S&F Dragons, Serepes, Žíznivé saně B a Draci Bystrc.

P.s. A večer nás čeká zcela prestižní Dragon párty ;-) Všichni jsou srdečně zváni!!!

Torrsen

Více

Fotografie a videa ze Znojemského festivalu dračích lodí

 • 4.10.2016

Fotogalerii i videogalerii 9. ročníku Znojemského festivalu dračích lodí, naleznete zde i videa a načerpáte atmosféru závodů, nechybí ani bojový tanec novozélandské dračí posádky

Více

Znojemský festival dračích lodí - fotografie

 • 29.9.2016

9. ročník Znojemského festivalu dračích lodí začal ve čtvrtek 29. 9. 2016 společně se závodem těch nejmladších účastníků :)
Pod tímto odkazem naleznete fotky z prosluněného dne plného dětí na dračích lodí.

Druhý den Znojemského festivalu dračích lodí,  pátek 30. 9. 2016 zajistily posádky základních a středních škol. Fotografie naleznete pod tímto odkazem.

Sobotu 1. 10. 2016 provázel hlavní závod letošního ročníku, kterého se účastnily "posádky z celého světa". Závod v duchu neoficiálního mistrovství světa podpořilo nádherné počasí a ani o kulturní zážitky nebylo nouze. Děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci svých národů. Odkaz na fotografie naleznete zde.

Více

Znojmo bude opět hlavním „dračím“ městem, přijedou i Číňané!

 • 25.9.2016

Celý článek "Znojmo bude opět hlavním „dračím“ městem, přijedou i Číňané!" naleznete na stránkách České unie sportu pod tímto odkazem

Více

IX. ročník Festivalu dračích lodí aneb neoficiální mistrovství světa Znojmo

 • 22.9.2016

1. 10. 2016 se koná  IX. ročník Festivalu dračích lodí aneb neoficiální mistrovství světa. Kapacita už je naplněná, nicméně Burčákové slavnosti s výhledem na závody dračích lodí budou výborným zpestřením prvního říjnového víkendu. :)

Odkaz zde

 

Více

Výkaz výsledků pro ČSK

 • 19.9.2016

Českým svazem dračích lodí byl dnes odevzdán výkaz výsledků na MS dračích lodí ICF 2016 v Moskvě. Přiložené dokumenty:

Vákaz výsledků zde

Seznam kategorie Junioři zde

Seznam kategorie Senioři zde

Seznam kategorie Master 40 + zde

Seznam kategorie Master 50 + zde

Výsledková listina na trati 200 metrů zde

Výsledková listina na trati 500 metrů zde

Výsledková listina na trati 2000 metrů zde

Více

Poděkování národní reprezentaci

 • 13.9.2016

Naše národní reprezentace se dnes vrací z Moskvy domů. My jim ještě jednou tímto chceme poděkovat za úžasné výsledky a přidáváme poděkování i reprezentaci Master 50+, která na pětistovkové trati vybojovala krásné 4 místo, a také Mixové posádce seniorů taktéž za krásné 4. místo na 2000 metrů. Všem ještě jednou velké díky. :-)

Více

4. závodní den - 11. 9.

 • 11.9.2016

Čtvrtý a zároveň poslední závodní den se stal také nejúspěšnějším dnem celé naší národní reprezentace

V kategorii desetimístných dračích lodí získali bronz na 200 metrů - Junioři muži, Master 40+ muži,

V kategorii dvacetimístných dračích lodí získala bronzovou medaili mixová posádka juniorů

Ve zbylých závodech na 2000 metrů v kategorii desetimístných dračích lodí získala bronz také posádka juniorských žen, také juniorských mužů, kategorie senior men i Master 40 + muži a na dvacetimístné dračí lodi zazářila a získala stříbrnou pozici mixová posádka juniorů.

Národní reprezentaci děkujeme nejenom za dnešní výsledky, ale i za celkovou výbornou účast na letošním MS dračích lodí ICF v Moskvě  :)

Více

3. závodní den - 10. 9.

 • 10.9.2016

Dnešním dnem nás provázely rozjížďky, opravné a semifinálové jízdy na 200 metrů. Zítra se tedy bude těšit a skvělé výsledky ve finálových jízdách na této trati. Všem držíme palce :-)

Více

2. závodní den - 9. 9.

 • 9.9.2016

Dneškem jsme zaznamenali velké úspěchy naší národní reprezentace na MS dračích lodí ICF v Moskvě.

Gratulujeme a děkujeme za tři krásná bronzová umístění na trati 500 metrů:

 • na desetimístných dračích lodí - Kategorie Juniors Men 
 • na dvacetimístných dračích lodí - Kategorie Juniors Mixed a Kategorie Seniors Men

Zítřejší dnem nás budou provázet rozjížďky a semifinálové jízdy na trati 200 metrů.

Více

1. závodní den - 8. 9.

 • 8.9.2016

Dnešním dnem nás provázely rozjížďky a semifinálové jízdy na 500 metrů. Zítřejší den tedy začne finálovými jízdami na této trati. V odpoledních hodinách hodinách se závodní trať prodlouží na 2000 metrů. :)

O výsledcích na 500m bude informovat

Více

Online Výsledky MS dračích lodí v Moskvě

 • 8.9.2016

Online výsledky naleznete pod tímto odkazem

Více

Startovní listiny MS dračích lodí ICF 2016 v Moskvě

 • 7.9.2016

Startovní listiny na:

Čtvrtek 8. 9. zde

Pátek 9. 9. zde

Sobota 10. 9. zde

Neděle 11. 9. zde

Více

Národní reprezentace-Moskva 2016

 • 6.9.2016

Celé naší národní reprezentaci držíme palce :-)

PDF ke stažení zde

Více

Důležité informace-ICF Moskva 2016

 • 6.9.2016

Vážení rodiče / Ahoj všem,

 

Posílám slíbené informace.

 

 • ·        Sraz na letišti Václava Havla v Praze – středa 7.9.2016 v 8:00
 • ·        Doprava na letiště

o   Sraz v Přerově (loděnice): středa ráno 3:00

o   Sraz v Brně 4:15 – Ústřední hřbitov – přesné místo v příloze, odkaz na mapy: https://mapy.cz/s/ZLcn

 • ·        Zavazadla

o   maximální hmotnost odbaveného zavazadla = 15kg

o   maximální hmotnost palubního zavazadla = 5kg o rozměrech max. 56 x 45 x 25cm

V případě překročení hmotnosti odbaveného zavazadla je účtován poplatek 6EUR za každých započatých 1kg nadváhy s tím, že hmotnost jednoho zavazadla nesmí přesáhnout 32kg. Hmotnost palubního zavazadla 5kg nesmí být překročena.

PROSÍM DODRŽTE UVEDENÉ PARAMETRY

o   další bezpečnostní důležité informace o zavazadlech – viz příloha

 • ·        Stravování

o   Snídaně – zajištěny v hotelu

o   Obědy – ve vlastní režii

o   Večeře – zajištěny v hotelu – poplatek za večeře budeme vybírat už na letišti v Praze – 4 večeře = 2000RUB nebo 32EUR. Prosím mějte přesnou částku.

 • ·        Další

o   Z letiště v Moskvě nás autobusy přepraví přímo na závodiště

o   Maximální možná hotovost  = 10000Kč / den / osoba

o   Stránky závodu: http://dragonmoscow2016.ru/

o   Stránky hotelu: http://www.seversiti.ru/index.php?page=ien

 

V případě dotazů jsme k dispozici.

Více

Výsledky Plumlovského festivalu dračích lodí

 • 5.9.2016

Zveřejňujeme výledky Plumlovského festivalu dračích lodí, který se uskutečnil tento víkend (2.-4. 9. 2016).

Děkujeme za vydařenou akci :)

Výsledky ke stažení zde.

(Průběžně dodáme i fotografie závodu)

Více

Juniorská reprezentace

 • 5.9.2016

Česká juniorská reprezentace připravena na MS ICF dračích lodí v Moskvě 2016. Držte palce! :-) Odlétáme už ve středu 7.9.2016.

Více

DRAČÍ PÁDLA PRO ŠTĚSTÍ OD TORRSEN SPORTS - i na Plumlově 3.-4. září

 • 2.9.2016

Zbrusu nové přívěsky v podobě pádla na dračí loď, které si budete moci již v sobotu připnout na klíče, batoh apod., jsou v provedení omývaný černý zinek (černý chromát) a jejich výška je 55 mm. Máme jich (zatím) pouze 500 ks, ale z první edice máme velkou radost.

Cena za originální přívěsek bude baťovských 99 Kč a z každého přívěsku věnuje Torrsen Sports část zisku na dobročinné účely - proto přívěsky dračích pádel na Plumově najdete na stánku Nadačního fondu Modrý hroch.

Věříme, že vám nové přívěsky udělají radost tak jako nám a pokud jste pilně trénovali, jistě vám přinesou i štěstí ;-)

p.s. Na Pumlovského draka vám je přivezeme v sobotu odpoledne. Pokud si chcete pro sebe přívěsek rezervovat, napište nám vaše jméno a počet kusů v sms na 605 292 735.

Více

Dračí lodě Pastviny

 • 24.8.2016

Tento víkend proběhl již 9. ročník závodu dračíchlodí na Pastvinách, více informací o závodu a jeho vzácných hostech naleznete pod tímto odkazem

Výsledkovou listinu naleznete zde

Více

Výsledky a fotografie Festivalu Draci na Hané 2016

 • 24.8.2016

Kojetínské dračí závody  2016 jsou u konce, sobota krásná, neděle propršená, ale i tak bylo dobře ;) Výsledky z Dračí Morava - Draci na Hané 2016 zde

Odkaz na fotografie od Jirky Kuči naleznete zde.

Více

Výsledky dračích lodí ve Velkém Dářku + cílové foto

 • 23.8.2016

Výsledková listina 10. ročníku dračích lodí ve Velkém Dářku naleznete zde.

Fotografie z cílové kamery zde

Více

Plumlovský drak

 • 19.8.2016

Již od pátku 2. září 2016 a po celý víkend až do neděle 4. září 2016 se budou na Plumlovské přehradě prohánět dračí lodě. V pátek budou hladinu přehrady brázdit posádky škol a během víkendu se o vítěství poperou posádky ze všech koutů republiky, nebude chybět zábavný program a také děti si budou moci vyzkoušet jízdu na dračí lodi.

Propozice závodu naleznete zde.

Více

Časový rozpis-MS 2016 v Moskvě

 • 19.8.2016

Již zveřejňujeme časový rozpis závodů Mistrovství světa dračích lodí ICF 2016 v Moskvě - zde.

Více

Juniorský tým

 • 15.8.2016

Český svaz dračích lodí v letošním roce vynaložil všechna svá úsilí a zaměřil se na skupinu mládeže, která poskládala juniorskou posádku Moravia Canoe Team, jež nás již za necelý měsíc a to přesně od 8. do 11. září bude reprezentovat na Mistrovství světa národních posádek ICF v Moskvě. Tento víkend se tato posádka zúčastnila Mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi, jakožto kontrolního závodu před blížícím se vrcholem sezóny a výsledek dopadl nad očekávání. Juniorská reprezentace ovládla trať na 2km v kategorii OPEN, v MIXU skončila na 2.místě o 4 desetiny sekundy za posádkou TRABURK. V neděli na trati na 500 m v cíli získala obě bronzové medaile. Gratulujeme a už se těšíme na očekávanou účast v Moskvě. :)

Kompletní vásledky juniorské posádky Moravia Canoe Team

Trať 200m
Premier OPEN 4.místo
Premier MIX 5.místo
Trať 2km
Premier OPEN - 1.místo
Premier MIX - 2. místo
Trať 500m
Premier OPEN 3.místo
Premier MIX 3.místo

Více

Výsledky a fotografie závodu Draci v Telči

 • 11.8.2016

Draci v Telči 2016 se odehrály na Štěpnickém rybníku v Telči 30.7.2016.

Výsledky závodu zde

Odkaz na fografie zde

Více

Mistrovství Moravy 2016

 • 11.8.2016

Sdílíme propozice Mistrovství Moravy na dračích lodích 2016, které se uskuteční tento víkend 13. a 14. 8. v areálu loděnice Kunovické tabule na jezeru v Ostrožské Nové Vsi.

Propozice ke stažení zde.

Pořadatel:

ONV - BOX 
Tel.: 731 429 798
ondracka@centrum.cz

Více

Východočeský vodácký maraton

 • 2.8.2016

AHOJ!

A máme tu oficiální plakát a barvy letošního Východočeského vodáckého maratonu, tak neváhejte a začněte posílat přihlášky.

Dračí lodě - Po loňské zkušenosti jsme opět vypsali závod 10 místných dračích lodí na 12 km. Jediná změna která nastala je, že pokud se chcete zúčastnit, musíte si přivést svoji loď. Startovné na posádku je 3.500,- . V této ceně je triko, catering a servis závodu.

Paddleboardy - Pro paddleboardy na 12 km nebo na štafety 2x 30 km. Možnost zapůjčení vybavení od spol. SUP Pardubice. Nutno uvést do přihlášky. Zvýhodněné půjčovné 150,-. Pro mládežnické a dorostové kategorie na 12 km ze Sezemic do Loděnice KVT.

Pramice - V rámci VVM je vypsán vložený závod pramic na 12 km nebo na štafetu 2x 30 km.

Sledujte náš face a aktuality oficiálních stránek závodu. Předběžná startovka je v sekci výsledky!

Letos bude zase lepší, jen tý vody je zatím málo!!!

Těšíme se na vás.

Více

Gratulujeme národní reprezentaci!

 • 2.8.2016

Ještě jednou gratulujeme naší národní reprezentaci ke skvělým výsledkům na Mistrovství Evropy národních posádek EDBF 2016 v Římě


Zde jsou medailová umístění:
PREMIER OPEN bronzová medaile na 200 metrů na standardní dračí lodi
OPEN 50+ krásné druhé místo na 500 metrů a třetí místo na 2 kilometry na malé dračí lodi
WOMEN 50+ krásná tři stříbrná umístění na všech tratích 200, 500 i 2000 metrů na standardní lodi
Nejúspěšnější posádkou naší výpravy OPEN 60+ s druhým umístěním na 200 a 2000 metrů na standardní lodi, další stříbrná medaile na 200 metrů i na malé dračí lodi a dvě zlaté medaile na 500 a 2000 metrů také na malé dračí lodi
WOMEN 60+ opět také krásné dvě zlaté medaile na půl a dvou kilometrech
MIX 60+ dvě stříbra z 200 a 500 metrů.

Gratuluje i dalším zúčastněným, všem vám patří naše díky

Více

Konečné výsledky seriálu Mistrovství ČSDL 2016

 • 26.7.2016

Zveřejňujeme konečné výsledky celoročního seriálu závodů Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2016.

Výsledky zde

Výsledky posledního závodu, tedy Mistrovství ČR na malých dračích lodí 2016 zde

Konečné bodové ohodnocení zde.

Více

Výsledky Otrokovické ZUBR Desítky - Mistrovství ČR 2016

 • 25.7.2016

Zveřejňujeme výsledky sobotního Mistrovství České republiky dračích lodí ČSDL 2016 (23. 7. 2016), které se uskutečnilo v areálu otrokovického štěrkoviště.

Závodů se účastnilo 52 posádek nejenom z České republiky, ale i ze sousedního Slovenska, Polska i Rakouska.

Všem závodníkům ale i návštěvníkům moc děkujeme

Výsledky:

200 m  výsledky komplet

200 m  pořadí

1000 m výsledky

1000 m absolutní pořadí

100 m výsledky

Medailová umístění

Výsledky Mistrovství ČR na malých dračích lodích 2016 

Více

Dračí lodě Velké Dářko

 • 25.7.2016

Ahoj všichni,

 

již přihlášeným posádkám děkujeme za účast v jubilejním X. ročníku závodu Dračí lodě Velké Dářko 2016 s doprovodným programem.

PROČ TÉMA 10 LET S VÁMI?

Vy jste ti nejdůležitější hlavní účinkující, bez Vás by nebylo možné USKUTEČNIT X. ročník závodu DRAČÍ LODĚ VELKÉ DÁŘKO!


Ještě váhající, zapomětlivé i ostatní posádky srdečně zveme k tomuto jedinečnému závodu, přihlášení je možné už jen do 8.8.2016 ve druhém kole přihlášek.

Srdečně zveme i posádky, kde nedošlo mezi zástupci obou stran ke shodě...

 

Závod pořádáme 20.8.2016

Tento závod vznikl před deseti lety jako první v kraji Vysočina na rybníku Velké Dářko.

Vzhledem k neúnosným podmínkám, které stupňovali jak vlastníci rybníka Velké Dářko a přilehlých pozemků, tak provozovatelé kempu a občerstvení,

po osmi letech druhým rokem pokračujeme na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou.

 

V organizaci sportovní části závodu připravujeme zásadní změny!

 

Hlavním vedoucím závodu je pro tento ročník ZPĚT Martin Konečný a jeho BRILLIANT DRAGONS TEAM, který závod vedl v letech 2011 – 2014 a je zárukou kvalitního vedení našeho závodu.

 

Martin Konečný = člověk, který je rozhodný a zároveň srdcař, který neváhá podpořit, zúčastnit se, pomoci i při akcích menšího rozsahu.

Martin Konečný + Hajo Libor + Sebastian Pawlowski = první a jediní ZAKLADATELÉ DRAČÍCH LODÍ V ČESKÉ REPUBLICE v roce 1997

Martin Konečný  od roku 2016 předseda Českého svazu dračích lodí, bývalý předseda Pražského klubu dračích lodí

 

Jako hosté jsou pozváni všichni, kteří tento závod na Vysočině od prvního ročníku pomohli uskutečnit! Kdo příjme pozvání bude překvapením dne!

 

Trať závodu: pokud bude vysoká voda ( o proti loňsku vše nasvědčuje, že bude) šikmo podél hráze  cca 150 m od hráze,  poprvé s pevným startem ( nezaručujeme, ale chceme proto udělat vše!).

                        V případě nižšího stavu vody bude trať stejná jako v předešlém ročníku.

 

Kormidelníci jsou poučeni o nevybíravosti některých kormidelníků v jednání v roce 2015 a budou se snažit v mezích možností udržet vše dle zásad slušného chování.

 

Tento střízlivý a slušný přístup VYŽADUJEME HLAVNĚ i OD VÁS POSÁDEK pro celkový super zážitek ze závodů, pokud si posádka zaslouží seřvání, pak není co řešit...

 

Co se týče nástupních mol, voda při závodu by neměla být tak extrémně nízká jako  v2015 a nástupní mola by měla být lépe dostupná.

 

Další podrobné organizační pokyny budou včas na webu akce i rozeslané e-mailem.

 

Vedlejší soutěže:

 

V tomto roce budeme vyhodnocovat posádky za účast a umístění v závodu Dračí lodě Velké Dářko od 1.-10. ročníku !

V tomto roce budeme opět pořádat vedlejší soutěž o nejlepší triko – kostým, kde můžete použít i vítězné převleky z předešlých ročníků.

 

Doprovodný program: NA TÉMA 10 LET S VÁMI

 

Vy jste ti nejdůležitější hlavní účinkující, bez Vás by nebylo možné USKUTEČNIT X. ročník závodu DRAČÍ LODĚ VELKÉ DÁŘKO!

 

Doprovodný program mají posádky v rámci startovného zdarma mimo placených aktivit jako helikoptéra, lukostřelba, obří skluzavka apod...

Doprovodný program je uvedený na webu akce i  viz níže.

 

Večerní program:

 

Věříme, že nám město Žďár povolí posun nočního klidu alespoň na 23:00 hodin.

 

Večerní SUPER OHŇOVÁ SHOW v podání NOVUS ORIGO a hosté ...

 

NA ZÁVĚR TRADIČNĚ NEJLEPŠÍ OZVUČENÝ OHŇOSTROJ V na VYSOČINĚ od DRACO ARDENS  na skladby od Aerosmith + PINK FLOYD v době trvání cca 12 min.

 

Za Windsurfing Club Velké Dářko z.s.

 

Vláďa Ehl

prezident klubu

Více

Otrokovická ZUBR Desítka

 • 21.7.2016

Milí kapitáni a závodníci, jež se budete účastnit vrcholného závodu seriálu ČSDL a Mistrovství České republiky, prosíme, věnujte pozornost následujícím materiálům, které zajistí dodržení časového harmonogramu sobotního závodu v Otrokovicích.

Časový harmonogram

Rozlosování 200m

Orientační plánek závodiště

Děkujeme všem a již se těšíme na blížící se závod :-)

Více

Jak přispět na naši neziskovou organizaci

 • 20.7.2016

Naše organizace se zapojila do projektu GIVT.cz, a proto nás nyní můžete podpořit prostřednictvím běžného internetového nákupu. Nakupujte na svých oblíbených e­shopech přes GIVT.cz a část z vaší útraty půjde na naši podporu. Nestojí to nic navíc!

Pamatujte na nás při svých nákupech na internetu! Na obrázku níže můžete vidět, jak snadno a rychle nás můžete podpořit bez toho, abyste zaplatili cokoli navíc! No není to skvělé?

Odkaz zde.

Více

Otrokovická ZUBR Desítka

 • 16.7.2016

Již příští sobotu 23. 7. 2016 se uskuteční Mistrovství České republiky Dračích lodí ČSDL v areálu otrokovického štěrkoviště. Těšit se můžete na sportovní podívanou v podobě závodu na 200 m, 100 m a poprvé i 1000 m na desítkových dračích lodích. Vítězné posádky budou čekat věcné ceny, poháry a medaile. Přijeďte za námi strávit aktivní či jen odpočinkovou sobotu u vody.

Propozice závodu zde (Bulletin in English here)

Plánek závodiště

Propozice Finálového závodu Mistrovství ČSDL, Otevřené MČR a Nominační kritéria pro rok 2017 zde

Více

Pozvánka na Tragicky dlouhé tratě

 • 15.7.2016

Ahoj Draci,

rádi bychom pozvali Vás a Vaše členy na devátý ročník legendárního závodu Tragicky dlouhé tratě, který se koná v sobotu 20. srpna 2016 v loděnici USK v Malé Chuchli u Prahy.

Tento rok vypisujeme závod v kategoriích OPEN, WOMEN a MIX (s minimálním počtem 8 žen v lodi) pro posádky z celé Evropy i ze světa na 2 x 4500 m s hromadným startem.

Po loňském úspěchu opět zařazujeme také závod v kategorii FUN na 2 x 450 m pro firemní a amatérské posádky.

Samozřejmě nebude chybět také bohaté občerstvení a závěrečná party, která bude letos obohacena o živé vystoupení skvělé poděbradské kapely Flat Fly.

Více naleznete na www.tragedky.cz.

Pokud by to pro Vás bylo zajímavé, zařaďte prosím Tragicky dlouhé tratě 2016 i do Vaší termínovky. Letáček zasílám v příloze.

Těšíme se na viděnou!

Tým DB Tragédky

Více

Nové vydání Zpravodaje ČUS

 • 14.7.2016

V novém letním vydání  Zpravodaje ČUS naleznete:

Str.

2.         Zpráva z červnového jednání VV ČUS

3.         ČUS navazuje spolupráci s Jihočeským krajem

5.            Rozdělení Programu IV MŠMT

6.         V Kolíně se rozdávaly ministerské poháry z atletického finále

7.         Druhý ročník Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství

10.      Právní poradna – dotazy a odpovědi . . . valná hromada

11.          Olympijský park Rio - Lipno 2016

13.      Antidoping

14.      Problematika dopingu se zaměřením na děti a mládež

14.      Neinvestiční dotace z programu MŠMT č. VIII

15.      ČUS Sportuj s námi!

Zpravodaj ke stažení zde.

Odkaz na stánky zde.

Více

Výsledky a fotografie závodu na Pálavě

 • 11.7.2016

Tento víkend se uskutečnil jeden z nejočekávanějších závodů sezóny a to již 10. ročník Pálavského festivalu dračích lodí v Pavlovském areálu yacht clubu s účastí 61 posádek.

Výsledky najdete zde.

Odkaz na fotografie Ladislava Jelínka naleznete zde.

Více

Dračí lodě na Pálavě

 • 3.7.2016

Již příští víkend 9. - 10. 7. 2016 se dračáci potkají na 10. ročníku Pálavského festivalu dračích lodí, který se koná v Pavlově v areálu Yacht Clubu na Mušovském jezeře.

Propozice závodu naleznete zde.

Více

Konečné výsledky po základní části seriálu závodů MČSDL

 • 28.6.2016

Uveřejňujeme výsledky Mistrovství Českého svazu dračích lodí na desetimístných dračích lodích po základní části. Základní část obsahovala 7 dračích akcí a uzavřela se Hranickým Festivalem dne 18. 6. 2016.

Dle pravidel seriálu bylo v základní části hodnoceno celkem 102 posádek ve 4 kategoriích / JUNIOŘI do 18ti let, OPEN, ŽENY, MIX /, jenž se zúčastnili alespoň jednoho závodu zařazeného do termínové listiny MČSDL 2016. Desetimístné dračí lodě se stali samozřejmou dračí kategorií na Českých závodech.

Nejvíce startů v základní části a to celkem 11,  absolvovali KOMETY Hranice. Nejvíce bodů napříč všemi kategoriemi, celkem 929 získali za deset nejlepších výsledků ženy z posádky Dalmatin‘s team.

Posádky umístěné na prvních třech místech v každé kategorii Základní části si vypádlovali jistotu startu ve finálové jízdě na trati 200m při Mistrovství republiky dračích lodí 23. července 2016 na štěrkovišti v Otrokovicích, které se pojede v pěti drahách a které rozhodne o vítězích celého seriálu.  V Otrokovicích se bude závodit ve všech kategoriích na tratích 200m a 1000m.

Výsledky po Základní části seriálu Mistrovství ČSDL 2016 na prvních třech místech:

Kategorie MIX:

1. Brněnští draci

2. AZUMA Dragons

3. TJ Znojmo

Kategorie OPEN:

1. ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

2. AZUMA Dragons

3. Dragonclub Brno

Kategorie ŽENY:

1. Dalmatin‘s team

2. KOMETY Hranice

3. ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

Kategorie JUNIOŘI do 18 let:

1. Moravia Canoe Dragon Junior Team

2. Gympl Dragons

3. Dosťáci

Nejlepší posádky za své výkony zasluhují naši úctu a gratulaci. Pro ostatní týmy jste motivací.

Český svaz dračích lodí vám výše uvedeným nejlepším posádkám Děkuje a Gratuluje!

Posledním a zároveň Finálovým závodem bude zmiňované Mistrovství republiky 2016 na desetimístných dračích lodích v Otrokovicích (23. července 2016). Závodit se bude o celkový pohár Mistrů dračích lodí ČR pro rok 2016, mistrovské medaile, ale i o účast na MS klubových posádek 2017 v italských Benátkách. Poděkování za organizaci Základní části patří také všem klubům a organizátorům, kteří se podíleli na přípravě jednotlivých dračích festivalů, které zúčastněným lidem přinášeli zábavu a radost.

Děkujeme za vaši práci.

Dračím týmům a posádkám přejeme o prázdninách co nejvíce dnů u vody, další povedené akce spojené s dračími loděmi, skvělé výkony a soudržnost.

Bavte se s dračími loděmi a na viděnou v Otrokovicích nebo na jiných dračích festivalech a závodech, jichž je v létě plná republika!

Čestně

Společně

Demokraticky

Láskou k dračím lodím

:-)

Kompletní tabulka výsledků ke stažení zde.

Více

Pohár škol Hranice 2016

 • 22.6.2016

Ve čtvrtek dne 16.06.2016 se konal již IX.ročník Festivalu dračích lodí s názvem „Hranice Dragons 2016“ na řece Bečvě v Hranicích pro posádky ze základních a středních škol z Hranic a okolí, tzv. ŠKOLNÍ POHÁR. Součástí těchto školních závodů bylo i neoficiální mistrovství ČR středních škol s právní výukou. Tyto závody pořádal Klub vodních sportů Hranice pod záštitou České svazu dračích lodí. Letos se na startu sešlo celkem 21 školních posádek. Z toho byly čtyři posádky ze základních škol, sedm posádek ze středních škol z Hranic a okolních měst a deset posádek ze středních škol s právní výukou.

Jezdilo se ve čtyřech vybojkovaných dráhách s pevným startem. Každý kormidelník měl licenci k řízení dračí lodě. Jezdilo se na velkých dračích lodí, to znamená 20 pádlujících a jeden bubeník, který údery do bubnu udává rytmus jízdy dračí lodě. Lodě byly nazdobeny, každá loď měla dračí hlavu a ocas.

Výsledky studentů středních škol jsou kvalitní, skoro již na úrovni profesionálů

Všichni přistupují k závodům s velkým nadšením a elánem. Počasí bylo suprové. Od rána svítilo sluníčko, nefoukal vítr. Desetičlenný organizační tým z KVS Hranice zvládl organizaci náročného celodenního závodu se třemi rozjížďkami a finálovou jízdou na jedničku. O všechny účastníky bylo dobře postaráno, Každá posádka měla dostatek místa na sezení a na uložení věcí. Připraven byl i převlékací stan. Protože při sportování vyhládne bylo zajištěno i dostatečné množství občerstvení. Při závěrečném vyhlašování výsledku přijel i slečny z RED BULLu a vítězná posádka obdržela nápoje k regeneraci.

Moderátor akce opět nezklamal. Zástupci posádek za ním chodili a nechávali zahrát týmu oblíbenou skladbu.

Moje osobní zhodnocení. Závody se nám podařily. Při pohledu na areál bylo vidět, že se mládež dobře bavila. Bylo jedno jestli jsou z Holešova, nebo z Hranic. Při závodech ještě stihli si pinkat s balonem, házet freesbee. Při vyhlašování výsledků jsem vždy na měkko a v koutku oka mám slzičku. I když zorganizovat takové závody je vždy náročné, při vyhlašování výsledků člověk vždy zapomene na tuto náročnou práci. V dnešní době počítačů, mobilních telefonů a podobných vymožeností, kdy mládež odmítá sportovat, nemá zájem o teamové soužití, jsem moc ráda, že tyto závody pořádáme. Tady to neplatí. Mezi mládeží panuje teamová spolupráce, soudržnost, navzájem si pomáhají. A to je přece pro život důležité.

Rozpis závodu škol

Výsledky závodu o Pohár škol

Více

Půlnoční drak - Horní Cerekev

 • 21.6.2016

Pozvánka na 6. závod v pořadí: Caparol - seriál závodů dračích lodí Vysočiny
PŮLNOČNÍ DRAK Horní Cerekev 10.9.2016
http://www.dragonboard.cz/pulnocni_drak.php
Rozplavby a první část ve dne
hlavní druhá část po setmění
SVĚTELNÉ EFEKTY
LED osvětlené závodní dráhy
LED osvětlené lodě
OHŇOVÉ EFEKTY na vodě...

Více

Výsledky a fotografie z Dračího Piláku

 • 20.6.2016

Fotografie z II. ročníku Dračího Piláku ve Žďáru nad Sázavou, který se konal 11.6.2016 naleznete zde, výsledky závodu naleznete zde

Více

Výsledky Hranického festivalu dračích lodí

 • 19.6.2016

Zveřejňujeme výsledky z Hranického festivalu dračích lodí, který se konal 18. 6. 2016

Výsledky na 200 m

Výsledky závodu na dlouhou trať

Více

Průběžné pořadí MČSDL

 • 13.6.2016

Zveřejňujeme aktualizované průběžné pořadí v seriálu Mistrovství ČSDL.

V pdf formě ke stažení zde.

Více

Výsledky Festivalu dračích lodí v Kvasicích

 • 12.6.2016

Výsledné pořadí v závodu na 200 metrů, který se konal v Kvasicích 11. 6. 2016 ke stažení zde.

Více

Rozpis a časový harmonogram závodu dračích lodí v Kvasicích

 • 8.6.2016

Již tuto sobotu 11. 6. 2016 se draci a dračice potkají na řece Moravě v Kvasicích

Časový harmonogram zde

Rozpis jízd zde

Více

Výsledky Brněnského festivalu dračích lodí + fotky

 • 6.6.2016

Zveřejňujeme kompletní výsledky ze závodu dračích lodí, který se uskutečnil první červnový víkend (4. - 5. 6. 2016) na Brněnské přehradě

Výsledky ze soboty a závodu dvacemístných dračích lodí ke stažení zde

Výsledky z neděle ze závodů desetimístných dračích lodí ke stažení zde

Odkaz na fotografie zde.

Více

Výsledky Přerovského festivalu dračích lodí + fotografie

 • 31.5.2016

Zveřejňujeme konečné výsledky Přerovského festivalu dračích lodí, který se uskutečnil poslední květnový víkend 28. - 29. 5. 2016 v krásném prostředí přerovské Laguny.

Odkaz na fotografie naleznete zde.

Konečné výsledky na trati 200m ke stažení zde.

Výsledky na trati 1000m naleznete zde.

Více

Dračí Pilák

 • 30.5.2016

Dne 11.6.2016 se uskuteční II. ročník závodu Dračí Pilák ve Žďáru nad Sázavou.

Více informací o závodu naleznete zde.

Přihlášku naleznete zde.

Tento závod je součástí Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny 2016. Kompletní informace ke všem závodům do tohoto seriálu zařazených naleznete zde.

Více

České reprezentační dresy

 • 24.5.2016

České reprezntační dresy 2016 jsou dostupné pro každého, v případě zájmu, jak o dresy či dolňky, nás neváhejte e-mailem nebo telefonicky kontaktovat, my již Vaši objednávku předáme výrobci. Konečný vzhled dresů i doplňků naleznete ZDE. Ceník dostupných produktů:

Více

Průběžné pořadí Mistrovství Českého svazu dračích lodí

 • 17.5.2016

Zveřejňujeme průběžné pořadí Mistrovství Českého svazu dračích lodí

V pdf verzi jej naleznete ke stažené zde.

Více

Propozice k Brněnskému festivalu dračích lodí

 • 16.5.2016

Zveřejňujeme propozice k Brněnskému festivalu dračích lodí, který se uskuteční první červnový víkend 4.-5. 6. 2016.

Propozice

V rámci tohoto závodu proběhne i II. Nominační závod na MS dračích lodí ICF 2016, které se uskuteční v září v Moskvě

Propozice nominačního závodu

Více

Výsledky a fotky závodu Malých dračích lodí v Brně

 • 15.5.2016

Výsledky závodu na 100 metrů i Brněnské míle naleznete ke stažení zde.

Fotografie závodu najdete pod tímto odkazem.

Více

Nové číslo Zpravodaje ČUS

 • 11.5.2016

Zveřejňujeme pro Vás nové číslo Zpravodaje ČUS. Ke stažení jej naleznete zde.

Obsah Zpravodaje ČUS

2.  Zpráva z dubnového jednání VV ČUS
3.  33. VH ČUS, ČUS bilancovala  a přijala plán rozvoje na další čtyřleté období
5.  První Národní sportovní konference    
6.  Házenkářské finále v Plzni: Vítězné poháry získali chlapci z Kopřivnice a dívky ze Zlína
8.  Sportovní liga ZŠ o Pohár ministryně zná vítěze basketbalu
9.  Sportovní centrum Nymburk není jen pro reprezentanty
10. Informační systém ČUS a jeho využití pro veřejnost
11. ČUS připravila pro členské SK/TJ rámcovou pojistnou smlouvu
13. Antidoping - Meldonium na scéně
14. ČUS Sportuj s námi!

Více

Pozvánka na závody do ČÍNY

 • 9.5.2016

V příloze zveřejňujeme pozvánku na závody v čínské provicii Mongolsku v městě Ordos City v rámci místního festivalu.

Pozvánka a propozice ke stažení zde

Seznámení se závodem zde.

Více

Propozice závodu dračích lodí v Kvasicích

 • 8.5.2016

Zveřejňujeme propozice k závodu dračích lodí v Kvasicích, který se koná 11. 6. 2016.

Propozice ke stažení zde.

Plánek závodiště ke stažení zde.

Více

Propozice k Přerovskému festivalu dračích lodí

 • 7.5.2016

Zveřejňujeme propozice k Přerovskému festivalu dračích lodí, který se koná na přerovské Laguně 28.-29. května 2016

Ve formátu excel ke stažení zde a v jednotlivých záložkách souboru najdete pozvánku, propozice, přihlášku i crew list.

Více

Nominace juniorské národní posádky pro MS 2016

 • 5.5.2016

Zveřejňujeme seznam nominovanách juniorů, jenž budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa DB ICF 2016 v Moskvě, které se bude konat od 8. do 11. září 2016.

Nominační dopis ke stažení zde.

Posádkový list ke stažení zde.

Více

Propozice k závodu na brněnské Svratce

 • 5.5.2016

Zveřejňujeme propozice k Závodu malých dračích lodí v Brně na Svratce, který se koná 14. 5. 2016.

V pdf ke stažení zde.

Více

Propozice k závodu v Hranicích

 • 3.5.2016

Přidáváme propozice a všechny náležité dokumenty potřebné k závodu v Hranicích, který bude probíhat od 16. 6. do 18. 6. 2016

Propozice závodu stáhnete zde.

Přihlášku naleznete zde.

Posádkový list ke stažení zde.

Více

Výsledky Pálava OPEN v Pasohlávkách a videa

 • 2.5.2016

Zveřejňujeme výsledky ze soboty 30. 4. 2016 ze závodu Pálava OPEN v Pasohlávkách. V pdf formátu je naleznete zde.

Pod tímto odkazem najdete videozáznamy.

Pod tímto odkazem najdete fotky pana fotografa Ladislava Jelínka.

Více

DRAGON SPORT NEWS magazín

 • 28.4.2016

Zveřejňujeme pro vás e-magazín IDBF s názvem DRAGON SPORT NEWS, který shromáždil novinky z dračích lodí z celého světa. V pdf formě ke stažení zde

.

Více

Návrh reprezentační soupravy

 • 24.4.2016

Zveřejňujeme návrh reprezentační soupravy pro rok 2016, která půjde do výroby k 31. květnu a měla by zdobit naše národní reprezentanty.

Návrh v PDF

Více

Propozice k Pálava Open

 • 24.4.2016

Tento víkend si Vás dovoluje pozvat na závody dračích lodí v Pasohlávkách, které pořádá Torrsen Sports s.r.o. a Spolek Občanské sdružení Cesty za sportem a kulturou. V rámci tohoto závodu se bude konat i nominační závod juniorů na MS 2016 v Moskvě

Propozice Pálava Open

Propozice nominačního závodu

Více

Výsledky Vranovské regaty a odkaz na fotky

 • 17.4.2016

Výsledky závodu na 2,5 km v rámci 27kilometrové společné projížďky ke stažení zde.

Ochutnávka fotek a všechny naleznete pod tímto odkazem

Více

Aktualizace závodních pravidel ČSDL

 • 17.4.2016

K potřebám všech organizátorů i závodníků přinášíme aktualizované a přehledné závodní pravidla dračích lodí. Součástí pravidel je také systém certifikace rozhodčích v České republice, který od letošní sezóny bude organizovat ČSDL.

Snažíme se pomoci co nejvíce dračí komunitě, propagovat dračí lodě a zajistit všem co nejlepší podmínky k provozování a užívání si tohoto sportu.

Naším cílem je vytvoření nezávislých standardů a postupů. Aktivity kolem dračích lodí, které provádí mnoho klubů a organizátorů závodů dračích lodí jsou někdy dosti zmatené. U nás i ve světě se však již nasbíralo noho zkušeností, které mohou organizátorům ulehčit život a závodníkům garantovat jasně dané stálé podmínky. Snažíme se využívat zkušeností a rad co největšího počtu zkušených lidí z celého světa.

Každý z vás může také přispět a spolupracovat na těchto pravidlech. Stačí nás kontaktovat s návrhy nebo připomínkami. Jsme naklonění jakékoli spolupráci.

Nezbývá než jen dodat, že pokud se vám naše pravidla líbí a rádi byste, aby je váš organizátor dračích lodí dodržoval, dejte mu to jasně vědět. Odkažte ho na náš web a sami uvidíte, jak mu jde o dobro závodníků a fair play. Netvrdíme, že tyto pravidla jsou to jediné správné, ale sami posuďte naše zpracování.

Jak nás poznáte?

Organizátoři závodů, kteří s námi úzce spolupracují, budou mít na svých stránkách či propagačních materiálech použito naše logo, nebo o tom budete informováni přímo organizátorem na závodišti.

Používání našich dokumentů

Používání našich dokumentů je volné, jejich změna či šíření přes třetí osoby není povolena. Z důvodu udržení aktuálnosti a zamezení změn jsou podmínky jejich využívání následující:

 • Pokud chcete odkázat návštěvníky webu na náš dokument, odkazujte tak přímo na PDF soubor na našich stránkách. Tento dokument bude vždy aktuální a budou zde i dohledatelné změny. Nestahujte tedy prosím dokumenty a nenahrávejte je na vaše stránky.
 • Pokud chcete dokumenty vytisknout. Opatřete je odkazem na naše stránky a vyznačte datum tisku.
 • Pokud by měl někdo přeci jen zájem požít pouze část našich pravidel, tak nás kontaktujte. Tuto možnost však nedoporučujeme, jelikož může dojít ke ztrátě vazeb na naše aktualizace.

Etický kodex

Zde naleznete určitý kodex, kterým byste se měli řídit při využívání našich pravidel. Jeho ignorování a nedodržování povede k ukončení spolupráce, či umístění na black list ČSDL. Děkujeme vám všem jeho dodržování.

 • Nevydávejte naše dokumenty za svoje a nesnažte se je nijak pozměňovat.
 • Uvádějte vždy odkaz na to, kde se dokument vzal, aby mohla být přijata zpětná vazba.
 • Přijaté připomínky, návrhy apod. k našim dokumentům nevyhazujte do koše a předejte nám.

Pravidla a postupy pro závody

Tento dokument má sloužit jako příručka a souhrn pravidel, která mají chránit zájmy závodníků i organizátorů. Tento dokument čerpá to nejlepší z pravidel mezinárodní federace dračích lodí (IDBF), která má dlouholeté zkušenosti se závody dračích lodí na mezinárodní úrovni a z praktických mnohaletých zkušeností od různých lidí podílejících se na organizaci závodů v České republice ale i v zahraničí.

Přejeme Vám hodně úspěchů a nerušené závody.

Za radu rozhodčích ČSDL:

Richard Veselý 

Klikni zde pro aktuální pravidla

Historie aktualizace pravidel:

17.4.2016 - Verze 2.00

21.5.2012 - Verze 1.01

Více

Jednání Výkonného výboru

 • 15.4.2016

VÝKONNÝ VÝBOR ČSDL

V sobotu 16.4.2016 se uskuteční pravidelné jednání Výkonného výboru ČSDL.

Přizváni jednání jsou členové kontrolní komise.

Informace k projednání:

1.       Schválení vstupu ČSDL do České unie sportu.

2.       Projednání nové koncepce závodů na dračích lodích v ČR od sezóny 2017.

3.       Členská základna – projednání koncepce přijímání nových členů dle ČUS.

Více

Zpravodaj České Unie Sportu

 • 15.4.2016

Zpravodaj ČUS obsahuje důležité informace o dotačních programech pro kluby a jiné:

Strana:

2. Zpráva z Výkonného výboru České unie sportu 15. března 2016

3. Potřebujeme systém a funkční  ministerstvo

7. ČUS a spolupráce s kraji

8. Nový dotační program MŠMT pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty

8. Informace o jednání komise expertů k ekonomické dimensi sportu EU pod Evropskou komisí

10. ČUS - Stopa pro život - Podpora Sportu pro všechny

12. První letošní republikové finále Sportovní ligy základních škol

14. Vedení ČUS vítá dohodu ministryně K. Valachové a ministra A. Babiše

15. Antidoping

16. ČUS - Sportuj s námi! - 500 akcí po celé ČR

Zpravodaj ke stažení zde.

Více

Zkouška na vůdce malého plavidla - Poznámky k opravnému termínu

 • 13.4.2016

Fotky z včerejší zkoušky na vůdce malého plavidla na pražském plavebním úřadu. Účastnilo se 27 draků a dračic, osmnácti úspěšným i z minulého týdne na přerovské zkoušce, kde jich bylo patnáct z šestnácti, gratulujeme. Deseti neúspěšným přejeme hodně štěstí na opravném termínu.
!!! Pro možnost opravné zkoušky je nutné odpovědět do 1 měsíce a přihlásit se na zkoušku konající se nejpozději do 4 měsíců od podání přihlášky, jinak vaše přihláška propadá a je nutné si podat novou i s novým kolkem. Další termín zkoušky je 26. 4. 2016. Více informací i jiné termíny zkoušek naleznete zde: http://plavebniurad.cz/dok-os/vmp !!!

Více

Dlouhé tratě Kojetín 2016

 • 12.4.2016

Tento víkend se koná Mistrovství ČR na dlouhou trať v Kojetíně na řece Morava.

Propozice závodu ke stažení zde.

Více

Propozice nominačních závodů na MS v Moskvě 2016

 • 10.4.2016

Zveřejňujeme propozice nominačních závodů, které pořádá Český svaz dračích lodí ve spolupráci s Českým svazem kanoistů na Mistrovství světa ICF 2016, které se koná v září v Moskvě. Posádkový list zde.

Více

III. ročník mistrovství Českého svazu dračích lodí

 • 8.4.2016

Zveřejňujeme kompletní seznam závodu, které letos Český svaz dračích lodí společně s dalšími dračími a vodáckými kluby pořádá. Moc se těšíme, až se společně zase potkáme na závodišti a užijeme si super závody.

Mistrovství ČSDL - leták <zde>

Propozice <zde>

Více

Děkujeme Moravian Dragons

 • 8.4.2016

Český svaz dračích lodí děkuje posádce Moravian Dragons za reprezentaci na Mistrovství světa klubů IDBF v australském Adelaide a za jejich skvělé výsledky a to za 7. místo na 2000m, 7. místo na 500m a ještě krásnější 5. místo na 200m. Kluci a holky, holky a kluci, děkujeme

 

Více

10. mistrovství světa klubových posádek dračích lodí IDBF

 • 28.3.2016

Už se bíží odlet českého týmu Moravian dragons na Mistrovství dvěta do australského Adelaide. Vyjadřujeme tímto naši podporu a zde je odkaz závodu, kde lze sledovat i aktuální výsledky: http://www.adelaide-dragonboat2016.com/

Více

Pátý díl seriálu o historii dračích lodí v ČR

 • 28.3.2016

Na webu http://www.csdl.cz/historie-dracich-lodi-v-cr/ přibyl dnes již pátý díl o historii dračích lodí v ČR, který dnes vypráví opravdu kuriózní příběh o tom, jak naše první dračí posádka poprvé závodila za hranicemi naší země, nicméně nejkurióznější na tomto závodu byla především doprava, jakou na závodiště v Drážďanech zvolila.

Více

Moravian Dragons se chystají do Austrálie

 • 22.3.2016

Fandíme Moravian Dragons, kteří právě finalizují v přípravách na Mistrovství světa v Autrálii, kam odlétají již příští týden.

Držte palce!

Zdroj: https://www.facebook.com/moravian.dragons?fref=ts

Více

Zájem o seminář

 • 17.3.2016

Dobrý den (Ahoj),

rádi bychom od dračí veřejnosti znali názor a zejména také míru zájmu o níže připravovanou akci, proto se s touto zprávou obracíme i na vás.

Dračí lodě jak známo pocházejí z Číny. Obecně v Asii a zejména Číně se dračí lodě „dělají“, jezdí na špičkové úrovni.    Český svaz dračích lodí během zimy zvažoval a komunikoval s lidmi z mezinárodní dračí federace o možnosti uspořádání Semináře o dračích lodích v České republice postavený na účasti některého z trenérů špičkového Čínského klubu dračích lodí. Zajímá nás historie, filozofie, příprava a současné tréninkové trendy v dračích lodích. Prostě jak v Číně pohlížejí na dračí lodě a jízdu na dračích lodích. Zda můžeme využít jejich přístup nebo některé jejich znalosti o dračích lodích?

Seminář o dračích lodích by obsahoval i další zajímavé osobnosti ze sportovního prostředí České republiky z řad sportovců, lékařů a sportovní praxe blízké dračím lodím.

Pokud by Vás takový Seminář zajímal a rádi by jste se ho třeba i osobně zúčastnili dejte nám prosím zpětnou vazbu na kontakty uvedené níže.

Prozatím Český svaz dračích lodí termínově připravujeme Seminář o dračích lodích na podzim letošního roku (září-říjen) což se jeví pro zajištění zajímavých přednášejících osobností jako reálný termín.

 Velice děkujeme za Vaše názory, rady případně pomocnou ruku,

Český svaz dračích lodí z.s.

Servisní organizace sdružených klubů dračích lodí.

info@csdl.cz

Více

Zveřejnění nominačních kritérií na Moskvu 2016

 • 16.3.2016

Český svaz dračích lodí (ČSDL) ve spolupráci s Českým svazem kanoistů (ČSK) zveřejňuje oficiální nominační podmínky pro účast na MS ICF dračích lodí v Moskvě. Nominační kritéria byla schválena ČSK a Valnou hromadou a Výkonným výborem ČSDL. Dokument je ke stažení na stránkách ČSK pod tímto odkazem: http://www.kanoe.cz/…/6432-nominacni-kriteria-pro-ms-icf-dr… Bližší informace získáte na emailu info@csdl.cz

Více

Kongres ČADL

 • 16.3.2016

Dne 19.3.2016 pořádá Česká asociace dračích lodí (ČADL) kongres. Nevíme, zda je na programu jednání o spolupráci s Českým svazem dračích lodí. Byli bychom rádi.

Více

Třetí díl o historii dračích lodí v ČR

 • 13.3.2016

Pojďte se podívat na třetí díl o historii dračích lodí v ČR, který přináší podrobnosti o tom, jak se u nás konal první festival dračích lodí

http://www.csdl.cz/historie-dracich-lodi-v-cr/

Více

VRANOVSKÁ REGATA 2016

 • 13.3.2016

Uvádíme propozice jedné z prvních dračích akcí této sezóny, která zároveň startuje i seriál Mistrovství Českého svazu dračích lodí.  

Vranovská regata 2016 je otevřená společná akce pro všechny dračí týmy. Rozdílná výkonnost posádek není překážkou, nejedná se o klasický závod. 

Závodit mezi sebou již umíme, naučme se spolupracovat J

PROPOZICE <<<ZDE>>>

Více

Mistrovství světa ICF v Moskvě 2016

 • 10.3.2016

Česká republika byla k 5.3.2016 oficiálně přihlášena Českým svazem kanoistů na Mistrovství světa národních posádek dračích lodí ICF. Šampionát se uskuteční v termínu 8. - 11. září 2016 na Olympijské Regatě “Krylatskoe” v Moskvě. Nominační kritéria budou již brzy zveřejněny!

Více

Druhý díl seriálu o historii dračích lodí v ČR

 • 6.3.2016

Druhý díl seriálu o historii dračích lodí v ČR je na světě a poví vám o tom, jak vypadaly první tréninky a jak se střádaly plány na první festival, více pod odkazem: http://www.csdl.cz/historie-dracich-lodi-v-cr/

Více

Registrace malých plavidel

 • 1.3.2016

Předáváme vám informaci, že od nového roku společně s povinností mít alespoň jednoho člena posádky s dokladem vůdce malého plavidla, je také nutné, aby každá dračí loď vlastnila své registrační číslo, které získá zápisem do rejstříku malých plavidel.

Pod následujícím odkazem naleznete všechny důležité podklady, jež jsou k této registraci nutné, popřípadě se můžete obrátit na náš sekretariát nebo přímo na Plavební správu ČR

http://www.csdl.cz/dulezite-dokumenty/ (pod odrážkou povinná registrace plavidla)

popřípadě pod http://plavebniurad.cz/dok-pl

Snažíme se vykomunikovat s plavební správou společný termín  pro získání potvrzení o technické způsobilosti, pro kterou je nutné, aby přijel pracovník plavební správy a zkontroloval stav vaší lodi.

V případě, že máte o toto zájem tak nám prosím napište.

Více

První díl seriálu dračích lodí je na světě

 • 29.2.2016

První díl seriálu o historii dračích lodí v ČR, který nám ukáže, kdo a jak pořídil první dračí loď v ČR, si mužete přečíst <<<ZDE>>>

Více

Indoor preteky dračích lodí "Ľadový drak"

 • 23.2.2016

Dobrý deň, srdečne Vás pozývame na indoor preteky dračích lodí dňa 06.03.2016. Preteky organizujeme prvé na Slovensku a budeme radi, keď nás podporíte svojou účasťou. Plagát a propozície v prílohe.

Více

Výsledky Halového poháru dračích lodí

 • 23.2.2016

Přidáváme výsledky z Halového poháru vše najdete pod odrážkou - Výsledky pod tímto odkazem

Více

Proč se stát spolkem?

 • 14.2.2016

Fungujících registrovaných Klubů dračích lodí je v České republice poskrovnu. Naopak posádek dračích lodí je obrovské množství.

Proč většině pravidelně trénujících  a scházejících se posádek nedává smysl založit Klub ( Zapsaný spolek), přestože legislativa založení přitom není tak náročná a je zdarma?

To je velmi zajímavá otázka související s dlouhodobým organizačním nastavením dračích lodí v ČR kde chybí organizace sloužící Klubům.  

Mohou Kluby dračích lodí takovou organizaci, která by jim sloužila (a ne oni jí) sami založit?

.

Koukněme se společně na to proč by to smysl dávat mohlo:

 

Jste členem nebo vedoucím Zapsaného spolku (dříve občanského sdružení) jehož náplní a aktivitou jsou dračí lodě.

Nebo jste členem či kapitánem posádky dračí lodi, která se schází na pravidelných schůzkách, trénincích a přemýšlí o tom že by společně založili oficiální Klub čili Zapsaný spolek ( dále jen Klub).    

Jste jednotlivec, kterého baví dračí lodě a chtěl by jste být součástí společné organizace jenž slouží lidem věnujícím se v České republice ( dále jen ČR) dračím lodím.

PAK MÁ CENU ČÍST DÁLE.

Český svaz dračích lodí ( dále jen ČSDL) má organizační formu SVAZU (svaz členských Klubů). ČSDL společně založili Kluby dračích lodí registrované na území ČR.

ČSDL slouží sdruženým Klubům, pomáhá sdruženým Klubům ve všech oblastech ( Legislativně, Finančně, Sportovně, atd..) a společně hájí Klubové zájmy sportovního odvětví dračí lodě vůči ostatním domácím a zahraničním organizacím ( Ekonomickým, Politickým, Sportovním, Soukromým, atd...).

PROČ SE STÁT ČLENEM ČSDL:

 • Jako Klub dračích lodí se prostřednictvím ČSDL stanete součástí národního sportovního systému.
 • Jako Klub dračích lodí můžete prostřednictví ČSDL žádat o státní dotace na sportovní činnost svého klubu ve sportovním odvětví dračí lodě nebo na sportovní vybavení.
 • Jako Klub dračích lodí můžete prostřednictvím ČSDL žádat o státní příspěvek na provoz, rekonstrukci nebo investici do zázemí svého Klubu.
 • Jako Klub dračích lodí můžete prostřednictvím ČSDL žádat o státní příspěvek na pořádání závodu dračích lodí.
 • Jako Klub dračích lodí můžete prostřednictvím ČSDL žádat o státní příspěvek na reprezentaci.

JSTE PŘEKVAPENI ŽE TOTO JE V DRAČÍCH LODÍ MOŽNÉ?   A CO DÁLE JE S ČSDL MOŽNÉ:

 •  V ČSDL existuje jen plnohodnotné členství se všemi právy člena bez omezujících podmínek (v souladu s olympijskou myšlenkou, olympijským výborem a mottem: DRAČÍ LODĚ PATŘÍ VŠEM).
 • ČSDL je uznanou a řádně registrovanou celonárodní organizací.
 • Prostřednictvím ČSDL možnost nominace na klubové nebo národní světové soutěže.
 • ČSDL za sdružené Kluby jedná s:
 • Národními sportovními autoritami ( Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Olympijským výborem, Českou Unií Sportu, Českým svaze kanoistů a dalšími).
 • Státní plavební správou.
 • Ministerstvem dopravy a ostatními neziskovými organizacemi na znění zákona o plavbě.
 • Finančním a registračním úřadem.
 • Mezinárodními dračími organizacemi.
 • Pořadateli závodů v ČR a zahraničí.
 • Ostatními sportovními organizacemi.
 • Pojišťovnami.
 • Organizacemi dohlížejícími na provozování veřejných akcí (OSA, INTEGRAM,..).
 • Výrobci sportovního materiálu pro zvýhodnění svých členů.

 

 • V ČSDL funguje sekretariát se zaměstnaným Sekretářem pro každodenní potřeby sdružených Klubů a provozu svazu.
 • Člen ČSDL může být současně členem jakékoli jiné organizace a účastnit se všech závodů a seriálů závodů v ČR a zahraničí.
 • ČSDL svým členům zajišťuje pojištění při účasti na soutěži a pořadatelům pojištění akce.
 • ČSDL není samostatným pořadatelem závodů, ale vytváří propagační, legislativní a materiální zázemí pro členské Kluby pořádající soutěže.

SMYSLEM ČSDL NENÍ VLÁDNOUT DRAČÍM LODÍM NA TO JSOU JINÍ, ALE SLOUŽIT SVÝM ČLENŮM, KLUBŮM A LIDEM BAVÍCÍ SE DRAČÍM ŽIVOTEM A SPORTEM.

KDO SE MŮŽE STÁT ČLENEM ČSDL:

 • Zapsaný spolek s demokratickou strukturou stanov.
 • Jednotlivec prostřednictvím zapsaného členského spolku: Český spolek dračích lodí.

JAK SE PŘIDAT:

Obrátit se na Sekretariát ČSDL, viz. kontakty nebo zaslat vyplněný přihlašovací formulář.

ZALOŽIT KLUB DRAČÍCH LODÍ DÁVÁ SMYSL.

Více

Vůdce malého plavidla

 • 12.2.2016

Vážení kapitáni posádek,

 

Dle znění nového zákona o vnitrozemské plavbě musí být na dračí lodi přítomna při její plavbě osoba s oprávněním vůdce malého plavidla. Prozatím bylo možné absenci tohoto oprávnění řešit dohodou, teď ovšem za porušení tohoto pravidla hrozí sankce až do výše 100 000Kč. Ze společného jednání ČSDL a Plavební správy vyplynulo, že PS doporučuje a zároveň vítá zájem dračí komunity tyto zkoušky absolvovat.

 

Pro všechny zájemce z řad posádek dračích lodí zajistit si toto oprávnění připravil Český svaz dračích lodí společný termín zkoušky v Praze (12.4. 2016) a v Přerově (5.4.2016). V případě, že by Vám společný termín zkoušek vyhovoval žádáme vás o  závaznou rezervaci termínu zkoušky do 22.2.2016 na email info@csdl.cz. Na základě rezervace vám zašleme důležité dokumenty, zkušební testy a pomůžeme z vyplněním přihlášky. Minimální věk uchazeče o uvedené oprávnění je 16 let. Předpokládáme, že společné absolvování zkoušky přispěje absolventům k vyšší úspěšnosti.

Pro členské kluby (spolky) Českého svazu dračích lodí, kteří absolvují zkoušky ve společných termínech je zkouška pro jednoho zástupce klubu/spolku/posádky ZDARMA. Standardně činí správní poplatek 500Kč.

Výzva je určena všem dračím posádkám bez rozdílu příslušnosti ke klubu, spolku nebo svazu. Aktuálně je již přihlášeno cca 30 osob.

Zkoušku je možno absolvovat po podání žádosti a příloh na státní plavební správu i individuálně v dalších vypsaných termínech státní plavební správou. Jak postupovat a důležité odkazy jsou zveřejněny na stránce www.csdl.cz .

Více

Seminář nové právní úpravy spolků

 • 9.2.2016

Dobrý den,

zajímáte se o dění v neziskových organizacích nebo dokonce v nějaké osobně působíte?

Již za týden (17. 2.) se koná první seminář určený pro zájemce o aktuální legislativní stránku spolků (dříveobčanských sdružení).  

Na semináři: Právní úprava spolků (NNO) - nová právní úprava v Praze se dozvíte:

 • Založení a likvidace spolku
 • Členství ve spolku - vznik a zákonná omezení, práva členů
 • Orgány spolku - ustanovení, jednání, práva a povinnosti
 • Odpovědnost za škodu a péče řádného hospodáře
 • Pobočný spolek
 • Stanovy
 • A další informace

Více informací o obsahu semináře a možnost objednat se na seminář je na odkazu: 

Právní úprava spolků (NNO) - nová právní úprava

17. 2. 2016 Praha

  

Více

ZÁKLADNÍ PŘEHLED DOMÁCÍCH SOUTĚŽÍ V DRAČÍCH LODÍCH A HLAVNÍCH ORGANIZÁTORŮ V ROCE 2016

 • 8.2.2016

Protože na dračí lodi se dá soutěžit i přes zimu a hlavní sezóna se již také blíží

uvádíme základní přehled dlouhodobých soutěží, propojující více závodů v sezóně 2016.

Český svaz doporučuje všechny uvedené soutěže i pořadatele.

V přehledu jsou uvedeny odkazy na webové stránky organizátorů pro dohledání bližších informací.

 

Vybrat si svůj závod nebo zúčastnit se bodované soutěže v různých kategoriích tak může v dračích lodích opravdu každý tým.  

Více

ČSDL připravuje SPOLEČNÉ proškolení a zkoušky vůdce malého plavidla

 • 6.2.2016

Dle znění nového zákona o vnitrozemské plavbě musí být na dračí lodi přítomna při její plavbě osoba

s oprávněním vůdce malého plavidla.

Pro všechny zájemce zajistit si toto potřebné oprávnění připravujeme s plavební zprávou společný termín

proškolení a zkoušek. O termínu Vás budeme co nejdříve informovat.      

Český svaz dračích lodí dále prověřuje možnost úhrady tohoto potřebného oprávnění pro zástupce klubů dračích lodí formou účelové dotace.

 

„Podle zákona 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, ve znění pozdějších předpisů,

je dračí loď, jejíž délka nepřesahuje 20 metrů, podle § 4 odst. 4) malým plavidlem. Pokud celková

hmotnost plavidla včetně povoleného zatížení (75 kg / osoba) přesahuje 1000 kg, podléhá malé

plavidlo evidenci v plavebním rejstříku ČR. V závislosti na hmotnosti samotného plavidla

překračují dračí lodě tuto hranici při povolené obstavitelnosti 10 - 12 osobami, a lze tudíž

předpokládat, že naprostá většina dračích lodí evidenci podléhá;

malé plavidlo podléhající evidenci lze podle § 9 na českých vodních cestách provozovat, pokud

byla schválena jeho technická způsobilost a je-li zapsáno v plavebním rejstříku nebo obdobné

evidenci. Vést takové plavidlo smí pouze osoba, způsobilá dle

vyhlášky 42/2015 Sb. o způsobilosti osob k vedení a obsluze plavidel

s oprávněním vůdce malého plavidla dle § 13 nebo vůdce rekreačního plavidla dle § 14 vyhlášky.

Nově je od roku 2015 stanovena povinnost praktické zkoušky pro získání kterékoliv kategorie

oprávnění vůdce malého plavidla.

U plavidel podléhajících evidenci je třeba při uvedení do provozu a dále v pravidelných

intervalech prokázat technickou způsobilost k plavbě dle

vyhlášky 334/2015 Sb., účinné od 1. ledna 2016,

ve které již není výjimka pro plavidla poháněná pouze vesly nebo pádly anebo užívaná

k výcviku, tréninku a závodění. To znamená, že i na dračí lodě se vztahují všechny technické

požadavky, uvedené v příloze 2 této vyhlášky“.

Více

TRANSPARENTNÍ ÚČET ČSDL

 • 4.2.2016

Český svaz dračích lodí je neziskovou organizací. Základním pravidlem organizace ČSDL je veřejnost a transparentnost.

Veškeré finanční pohyby ČSDL jsou veřejné. Veškeré prostředky , které ČSDL  na základě své činnosti získá

patří členským oddílům.

Náhled do účtu ČSDL zde

Více

Služba pro všechny dragony v ČR

SLUŽBA PRO VŠECHNY DRAGONY V ČR – SEKRETARIÁT ČSDL!
Český svaz dračích lodí od 1.2.2016 zřizuje SEKRETARIÁT ČSDL s denním provozem.
ÚŘEDNÍ HODINY SEKRETARIÁTU ČSDL pro dračí veřejnost: PO 9.00h – 16.00h , ČT 9.00 – 16.00h
Kontaktní údaje: GSM: +420 777 085 169, email: info@csdl.cz 
Sekretář ČSDL: Kristýna Slouková
Všichni lidé zajímající se a věnující se dračím lodím v České republice tak na uvedených kontaktech
dostanou potřebné informace nejen o dračím sportu v ČR a ve světě, ale mohou se na Sekretariát ČSDL
obrátit o radu případně o pomoc s legislativními a provozními problémy ohledně svých klubů, posádek,
přihlášek na zahraniční závody. Poradíme vám ohledně registrace spolku, dotací, jednání se sportovními úřady, s kontaktem na mezinárodní dračí organizace a federace, atd…

Více

Svobodná plavba

 • 10.1.2016

Svobodná plavba

<< zde >>>

Více

RACE ON ICE 2016

 • 10.1.2016
RACE ON ICE 2016
 • 3. ročník jedinečného závodu v Evropě i v zámoří, kromě Číny
 • 2. Mistrovství České republiky
 • 1. Mistrovství Evropy
 • 1. zahajovací závod Seriálu závodů dračích lodí Vysočiny2016
 • 12. ročník zimních závodů SNOW BIG DAY amatérských posádek

http://www.dragonboard.cz/2016/ICE/pozvanka.pdf

Více

Halové závody v Brně za Lužánkami

 • 10.1.2016

Halový pohár dračích lodí – BRNO součást 5. ročníku mistrovství ČR

Termín: 30. 1. 2016
Místo: Městský plavecký stadion Lužánky – Sportovní 486/4, Brno 602 00
Pořadatel: Torrsen Sports s.r.o. a TenDragons.cz s.r.o. ve spolupráci s Pražským klubem dračích lodí

Na základě domluvy s Pražským klubem dračích lodí se letošní 5. ročník Halového mistrovství ČR dračích lodí rozšíří i na Moravu. Tedy prvním závodem MČR je závod v Brně a druhým závodem bude 20. 2. 2016 závod v Praze. V každém závodě dojde k vyhodnocení nejlepších soutěžících posádek a následně po ukončení závodních soubojů v Praze dojde k vyhodnocení celkového mistra ČR na základě přidělených bodů z obou závodů. Využijte možnosti zvýhodněného startovného pro posádky přihlášené na oba závody.

http://www.pavlof-sport.cz/files/propozice-2016/propozice-hp-dl-2016-brno.pdf

Více

Propozice finálového závodu aMČSDL ve Znojmě

 • 8.9.2015

Finále amatérského Mistrovství ČSDL se blíží.
V sobotu 26. září se ve Znojmě utkají posádky dračích lodí na řece Dyji.

Propozice závodu naleznete<< zde >>

Více

Festival Dračích lodí Znojmo 2015

 • 13.8.2015

8. ročník Festivalu dračích lodí a Burčáku ve Znojmě 2015

Závody na krásných dračích lodích, které se díky Vám "účastníkům" stali již Znojemskou tradicí proběhnou v roce 2015 o posledním zářijovém víkendu společně se slavnostmi burčáku, hudby a kulinářských specialit - Bučkákfestem 2015 (www.burcakfest.cz).

8.ročník se uskuteční ve dnech:

24.9.2015 - závody I.stupně základních škol a mateřských škol

25.9.2015 - závody II.stupně základních škol a pohár středních škol

25.9.2015 - závody rychlostních kajakářů

26.9.2015 - Festival Dračích lodí a Burčáku Znojmo 2015Více zde: http://www.dracifestznojmo.eu/

Více

Výsledky Otrokovické Zubr desítky

 • 22.7.2015

V sobotu proběhly v Otrokovicích závody, které přilákali na Štěrkoviště nejenom rekordní počet týmů, ale i diváky.

V horkém počasí mohli diváci sledovat klání nejenom amatérských a firemních posádek, ale i absolutní dragonboatingovou špičku.

Bezchybná organizace podtrhla vysokou sportovní úrověň.

Výsledky:

PDF - výsledky na 200 metrů
PDF - výsledky na 100 metrů

Více

Otrokovická Zubr Desítka

 • 4.7.2015

Sestavte tým na Otrokovickou Zubr desítku !

Unikátní závody na desitimístných dračích lodích.

Kdy: 18.7.20145

Kde: Štěrkoviště Otrokovice

Více

Průběžné výsledky aktuálního ročníku ČSDL

 • 26.6.2015

Zajímá vás, jak si vede váš tým v letošním ročníku ?

Kde je potřeba přidat a dohnat či předehnat soupeře ?

Průběžné výsledky naleznete << zde >>

Více

Úspěšně skončily závody Hranice Dragons 2015

 • 22.6.2015

V sobotu 20.6.2015 proběhly krásné závody v Hranicích.

Nadšené sportovní výkony umocnily dojem z bezchybné organizace.

Výsledky jsou zde:

200 metrů 

1 400 metrů

Více

Pálavské dráče 2015 úspěšně proběhlo

 • 19.6.2015

19.6. 2015 se v Břeclavi sešli mladí dragoni - Dráčata.

Užijte si video.

Více

Hranice Dragons 2015 -závod škol

 • 19.6.2015

Dne 18.6.2015 proběhlo Mistrovství ČSDL základních a středníéch škol v Hranicích.

Výsledky naleznete << ZDE >>

Více

Hranice Dragons 2015

 • 17.6.2015

Již tento víkend proběhnou Hranice Dragon´s 2015. Festival zahájí závody základních a středních škol - již zítra! Více informací včetně propozic najdete na těchto stránkách. http://www.kvshranice.cz/

Více

Výsledky Přerovského festivalu dračích lodí

 • 15.6.2015

Kultovní festival dračích lodí v Přerově má za sebou další ročník.

Výsledky naleznete << zde >>

Více

Prebudenie Draka 2015

 • 3.6.2015

Český svaz dračích lodí je hrdým partnerem dalšího závodu - Prebudenie Draka, který se uskuteční v Trenčíně. Více informací - přihlášku a propozice najdete na tomto odkaze: http://dracielode.sk/prebudenie-draka-2015

Více

Malé dračí lodě - výsledky

 • 31.5.2015

30.5.2015 proběhly závody malých dračích lodí na Svratce v Brně. V areálu LS Brno na Veslařské 177 se týmy dragonů sešly, aby si užily druhý ročník závodů pod záštitou ČSDL.

Fotogalerie:

Dračí fotograf Laďa Jelínekhttps://ladjel.zonerama.com/Album/696496

Dragon a trenér Vašek Ságl: https://vaseksagl.zonerama.com/Album/715631

Videa:

https://www.youtube.com/watch?v=_tLmiUiBiC4
https://www.youtube.com/watch?v=jrqiqyTkhpQ

další videa naleznete na www.azumadragons.cz

Facebook:

Teambuilding - malé dračí lodě
Sport na Pálavě

Více

Malé dračí lodě na Svratce

 • 14.5.2015

Termín závodů na malých dračích lodích se přiblížil a všichni zájemci se mohou hlásit.

Více

Video z Vranovské regaty

 • 23.4.2015

Pokud máte dostatek času a chcete vidět, jak si dragoni užili Vranovskou regatu, neváhejte a podívejte se:

Více

PÁLAVA OPEN

 • 15.4.2015

Termín:           pátek 1. 5.2015

Místo:             Pasohlávky, areál kempu Merkur, Velká Laguna

Pořadatel:      Torrsen Sports s.r.o. 

Čeká nás nejenom klasika, tedy 20 ti místné dračí lodě, ale premiérově na závodech ČADL budou moci závodníci změřit své síly i na malých dračích lodích (10 pádlujících + buben + kormidlo). 

Více

Výsledky Vranovské regaty 2015

 • 12.4.2015

První letošní závod je za námi. Počasí nám přálo a proto se po roce na vranovské pláži znovu sešli dragoni, aby změřili své síly a zahájili sezónu.

Více

Nové stránky ČADL

 • 26.3.2015

Česká asociace dračích lodí spustila nové stránky.
Nejenom nový design stránek, ale hlavně nové vychytávky jsou podle ČADL hlavní devizou.
Posuďte sami:

Více naleznete na www.dragonboat.cz

Více

Společné jednání ČSDL a ČADL 18.3.2015

 • 23.3.2015

Ve středu 18. 3. 2015 došlo z podnětu kluků z Azumy (a za jejich přítomnosti) a samozřejmě na základě aktivit Českého svazu dračích lodí (dále ČSDL) k mému setkání s Petrem Klímou zástupcem České asociace dračích lodí (dále ČADL).

Vzájemně jsme se dohodli, že veřejně budeme informovat o této schůzce i o obsahu jednání, které mělo věci minulé uvést na pravou míru a nalézt společné možnosti do budoucnosti.

Pokusím se tedy věcně a objektivně zrekapitulovat dosavadní kroky ČSDL a ČADL i průběh zmiňovaného jednání.

Více

Halový pohár dračích lodí

 • 19.2.2015

Každý správný drak jezdí na vodě dokud to jde, ale nakonec stejně přijde zima a vyžene nás z vody. Nezoufejte! I letos pro vás připravujeme Halový pohár dračích lodí 2015. A máte se na co těšit! Opět svedeme boj do posledního metru, pokusíme se překonat loňský rekord v délce závodu, určitě opět potopíme nějakou loď i s posádkou a především pět zabojujeme o titul Halového Mistra České republiky na dračích lodích!

Více

Po pláži Velkého Dářka svištěly dračí saně

 • 17.2.2015

„Zdravím všechny draky," zakřičel do mikrofonu moderátor Roman Dopita. „Píchej!" odvětilo mu sborově několik set hlasů na pláži Velkého Dářka. Právě tam se v sobotu konalo první Mistrovství České republiky dračích saní amatérských posádek. „K pohonu saní mají závodníci hůlky s hroty na konci, kterými se odpichují od ledu. Takže klasický pokřik diváků je píchej!" vysvětlil s úsměvem hlášku, která se nesla celým závodním dnem, Roman Dopita.

Zde najdete << video>>

Více

Tanec draka

 • 3.2.2015

V sobotu 2.2. 2015 proběhl Dračí ples v Otrokovicích s úžasným tancem draka.

Více

Dračí ples v Otrokovicích

 • 27.1.2015

Další ročník Dračího plesu se tentokrát uskuteční v Otrokovicích v krásných prostorách Otrokovické besedy v termínu 31.1.2015 od 20:00. Originální oděv je vítán, tématika není striktně dána, můžete se ale inspirovat pozvánkou nebo programem. :-)

Více

Dračí ples v Kojetíně

 • 26.1.2015

V tombole pro vás máme už více než 300 cen. Těšit se můžete například na koloběžku, dřevěné křeslo "Merano" od firmy TON, luxusní kosmetické kazety AHAVA, dámskou zimní bundu, cestovní kufr, zahradní nářadí firmy FISKARS, 26 kg mléčné čokolády, kuchyňské pomůcky TESCOMA, sportovní oblečení a pomůcky.

Na své si příjde opravdu každý a my se vynasnažíme aby to nedopadlo jako v následovné ukázce !

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422411861&x-yt-cl=84924572&v=TYfrVDH2new

Více

Organizační struktura Dračích lodí v České republice k 9.2.2015

První dračí loď se v České republice objevila v roce 1997. Již rok poté uspořádali organizátoři z Pražského klubu dračích lodí (Prague Dragon Boat Club) první závod v České republice a to I. ročník Pražského festivalu dračích lodí 1998. Ve stejné době (1997/1998) zakládají podnikatelé Sebastian Pawlowski, Libor Hajo a člen Pražského klubu dračích lodí Martin Konečný společnost Českou asociaci dračích lodí, která investuje do nákupu nových dračích lodí. Zpočátku byl Pražský festival jediným závodem na území České republiky.

Více

Ohlédnutí za sezónou 2014

 • 17.1.2015

Seriál závodů na desetimístných dračích lodích měl v České republice premiéru v minulém roce. Mistrovství Českého svazu dračích lodí se celkem ve všech kategoriích zúčastnilo přes 70 posádek. Po pěti závodech a osmy bodovaných tratí, z nichž se každé posádce započítalo 5 nejlepších výsledků vzešli první Mistři ČR ČSDL. Seriál končil závodem Mistrovstvím ČR na rybníku Jadran u Přerova. Vítězové z Jadranu na finálové dvoustovce se všech kategoriích stali současně i celkovými vítězi celého seriálu.

Trofeje tak skončili v těch nejlepších rukou.

Více

Kalendář akcí

< Únor 2018 >
po út st čt so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Naši sponzoři