Dračí lodě Velké Dářko

  • 25.7.2016

Ahoj všichni,

 

již přihlášeným posádkám děkujeme za účast v jubilejním X. ročníku závodu Dračí lodě Velké Dářko 2016 s doprovodným programem.

PROČ TÉMA 10 LET S VÁMI?

Vy jste ti nejdůležitější hlavní účinkující, bez Vás by nebylo možné USKUTEČNIT X. ročník závodu DRAČÍ LODĚ VELKÉ DÁŘKO!

( web = http://www.dragonboard.cz/draci_lode_velke_darko2016.php )


Ještě váhající, zapomětlivé i ostatní posádky srdečně zveme k tomuto jedinečnému závodu, přihlášení je možné už jen do 8.8.2016 ve druhém kole přihlášek.

Srdečně zveme i posádky, kde nedošlo mezi zástupci obou stran ke shodě...

 

Závod pořádáme 20.8.2016

Tento závod vznikl před deseti lety jako první v kraji Vysočina na rybníku Velké Dářko.

Vzhledem k neúnosným podmínkám, které stupňovali jak vlastníci rybníka Velké Dářko a přilehlých pozemků, tak provozovatelé kempu a občerstvení,

po osmi letech druhým rokem pokračujeme na Pilské nádrži ve Žďáru nad Sázavou.

 

V organizaci sportovní části závodu připravujeme zásadní změny!

 

Hlavním vedoucím závodu je pro tento ročník ZPĚT Martin Konečný a jeho BRILLIANT DRAGONS TEAM, který závod vedl v letech 2011 – 2014 a je zárukou kvalitního vedení našeho závodu.

 

Martin Konečný = člověk, který je rozhodný a zároveň srdcař, který neváhá podpořit, zúčastnit se, pomoci i při akcích menšího rozsahu.

Martin Konečný + Hajo Libor + Sebastian Pawlowski = první a jediní ZAKLADATELÉ DRAČÍCH LODÍ V ČESKÉ REPUBLICE v roce 1997

Martin Konečný  od roku 2016 předseda Českého svazu dračích lodí, bývalý předseda Pražského klubu dračích lodí

 

Jako hosté jsou pozváni všichni, kteří tento závod na Vysočině od prvního ročníku pomohli uskutečnit! Kdo příjme pozvání bude překvapením dne!

 

Trať závodu: pokud bude vysoká voda ( o proti loňsku vše nasvědčuje, že bude) šikmo podél hráze  cca 150 m od hráze,  poprvé s pevným startem ( nezaručujeme, ale chceme proto udělat vše!).

                        V případě nižšího stavu vody bude trať stejná jako v předešlém ročníku.

 

Kormidelníci jsou poučeni o nevybíravosti některých kormidelníků v jednání v roce 2015 a budou se snažit v mezích možností udržet vše dle zásad slušného chování.

 

Tento střízlivý a slušný přístup VYŽADUJEME HLAVNĚ i OD VÁS POSÁDEK pro celkový super zážitek ze závodů, pokud si posádka zaslouží seřvání, pak není co řešit...

 

Co se týče nástupních mol, voda při závodu by neměla být tak extrémně nízká jako  v2015 a nástupní mola by měla být lépe dostupná.

 

Další podrobné organizační pokyny budou včas na webu akce i rozeslané e-mailem.

 

Vedlejší soutěže:

 

V tomto roce budeme vyhodnocovat posádky za účast a umístění v závodu Dračí lodě Velké Dářko od 1.-10. ročníku !

V tomto roce budeme opět pořádat vedlejší soutěž o nejlepší triko – kostým, kde můžete použít i vítězné převleky z předešlých ročníků.

 

Doprovodný program: NA TÉMA 10 LET S VÁMI

 

Vy jste ti nejdůležitější hlavní účinkující, bez Vás by nebylo možné USKUTEČNIT X. ročník závodu DRAČÍ LODĚ VELKÉ DÁŘKO!

 

Doprovodný program mají posádky v rámci startovného zdarma mimo placených aktivit jako helikoptéra, lukostřelba, obří skluzavka apod...

Doprovodný program je uvedený na webu akce i  viz níže.

 

Večerní program:

 

Věříme, že nám město Žďár povolí posun nočního klidu alespoň na 23:00 hodin.

 

Večerní SUPER OHŇOVÁ SHOW v podání NOVUS ORIGO a hosté ...

 

NA ZÁVĚR TRADIČNĚ NEJLEPŠÍ OZVUČENÝ OHŇOSTROJ V na VYSOČINĚ od DRACO ARDENS  na skladby od Aerosmith + PINK FLOYD v době trvání cca 12 min.

 

Za Windsurfing Club Velké Dářko z.s.

 

Vláďa Ehl

prezident klubu

Naši sponzoři