Pohár škol Hranice 2016

  • 22.6.2016

Ve čtvrtek dne 16.06.2016 se konal již IX.ročník Festivalu dračích lodí s názvem „Hranice Dragons 2016“ na řece Bečvě v Hranicích pro posádky ze základních a středních škol z Hranic a okolí, tzv. ŠKOLNÍ POHÁR. Součástí těchto školních závodů bylo i neoficiální mistrovství ČR středních škol s právní výukou. Tyto závody pořádal Klub vodních sportů Hranice pod záštitou České svazu dračích lodí. Letos se na startu sešlo celkem 21 školních posádek. Z toho byly čtyři posádky ze základních škol, sedm posádek ze středních škol z Hranic a okolních měst a deset posádek ze středních škol s právní výukou.

Jezdilo se ve čtyřech vybojkovaných dráhách s pevným startem. Každý kormidelník měl licenci k řízení dračí lodě. Jezdilo se na velkých dračích lodí, to znamená 20 pádlujících a jeden bubeník, který údery do bubnu udává rytmus jízdy dračí lodě. Lodě byly nazdobeny, každá loď měla dračí hlavu a ocas.

Výsledky studentů středních škol jsou kvalitní, skoro již na úrovni profesionálů

Všichni přistupují k závodům s velkým nadšením a elánem. Počasí bylo suprové. Od rána svítilo sluníčko, nefoukal vítr. Desetičlenný organizační tým z KVS Hranice zvládl organizaci náročného celodenního závodu se třemi rozjížďkami a finálovou jízdou na jedničku. O všechny účastníky bylo dobře postaráno, Každá posádka měla dostatek místa na sezení a na uložení věcí. Připraven byl i převlékací stan. Protože při sportování vyhládne bylo zajištěno i dostatečné množství občerstvení. Při závěrečném vyhlašování výsledku přijel i slečny z RED BULLu a vítězná posádka obdržela nápoje k regeneraci.

Moderátor akce opět nezklamal. Zástupci posádek za ním chodili a nechávali zahrát týmu oblíbenou skladbu.

Moje osobní zhodnocení. Závody se nám podařily. Při pohledu na areál bylo vidět, že se mládež dobře bavila. Bylo jedno jestli jsou z Holešova, nebo z Hranic. Při závodech ještě stihli si pinkat s balonem, házet freesbee. Při vyhlašování výsledků jsem vždy na měkko a v koutku oka mám slzičku. I když zorganizovat takové závody je vždy náročné, při vyhlašování výsledků člověk vždy zapomene na tuto náročnou práci. V dnešní době počítačů, mobilních telefonů a podobných vymožeností, kdy mládež odmítá sportovat, nemá zájem o teamové soužití, jsem moc ráda, že tyto závody pořádáme. Tady to neplatí. Mezi mládeží panuje teamová spolupráce, soudržnost, navzájem si pomáhají. A to je přece pro život důležité.

Rozpis závodu škol

Výsledky závodu o Pohár škol

Naši sponzoři