Úspěchy české výpravy na Mistrovství světa klubů ICF v Benátkách 2017

  • 11.9.2017

Světového poháru ICF se zúčastnila posádka Dragon Force Přerov, která závodila v kategorii JUNIOŘI a SENIOŘI a posádka Kanoistika Kojetín v kategorii MASTER 50+.

O úspěchy těchto dvou klubových posádek nebyla nouze.

Na úterní rozjíďky na trati 500 metrů ve středu navázal úspěch ve finálových jízdách a to hned v kategorii Senior mix na dvacetimístné lodi, neboť sestava se umístila na prvním místě. Složení mužů ve dvacetimístném složení získalo medaili bronzovou. Podruhé česká hymna zazněla juniorské posádce v kategorii mix na desetimístné lodi a stříbro "cinklo" juniorské posádce chlapců.

Na trati 200 metrů Senioři v mixu opět uspěli a zlatou medali z předchozí tratě doplnili medalí stříbrnou. Muži na dvacítce zopakovali triumf a získali bronz. Juniorské posáce v mixu byla na krk pověšena medaile stříbrná. A veteráni i přes silný vítr skočili třetí.

Páteční den se věnoval trati na 2000 merů. Mixová seniorká sestava doplnila celou sadu medailí, když přijela na třetím místě. Junioři v kategorii mix i muži obsadili stříbrné příčky. A největší úspěch zaznamenala posádka desítky žen, která se stala první ženskou posádkou, jež získala titul světových šampionů. Veteránská sestava můžu přidala ještě druhou bronzovou do páru.

Naši sponzoři