Co pomáhá na nachlazení?


S nachlazením se několikrát za život bude muset prát každý z nás. I když se nejedná o závažné onemocnění, může se vléct dlouhou dobu a pořádně nám znepříjemnit život. Nachlazení obvykle doprovází rýma, kašel, zimnice, únava a mohou se objevit i zvýšené teploty. Pro rychlejší vyléčení a zmírnění příznaků, vám pomohou tyto věci.

Zvýšený příjem tekutin

Během nachlazení je důležité zvýšit příjem tekutin. Pomáhají naředit hlen a hydratovat naše tělo. Zejména zvyšte příjem teplých tekutin, jako je čaj. Všechny čaje jsou při nachlazení dobré, ale speciálně vám může pomoc zázvorový čaj, rakytníkový čaj nebo mateřídouškový čaj.

čaj

Spánek

Dostatek kvalitního spánku je důležitý za každých okolností, ale pokud trpíte nachlazením, je důležitý ještě více. Pomůže vám s rychlejším uzdravením. Dopřejte si dostatek času na odpočinek a snažte se spát alespoň osm hodin denně.

Slaná voda

Od bolesti v krku a od jeho zahlenění vám může pomoci kloktání slané vody. Důležité je, že ji nesmíte polykat. Půl lžičky soli rozpusťte ve sklenici vody a pořádně promíchejte. Poté si několikrát vykloktejte. Opakujte podle potřeby.

Zvlhčete vzduch

Použijte zvlhčovače vzduchu, které vám usnadní dýchání v domácnosti. Suchý vzduch může dráždit vaše dýchací cesty a podporovat dráždivý kašel. Proto je důležité, abyste během nemoci dbali na kvalitu vašeho vzduchu.

léky

Léky

Od nachlazení nám mohou pomoci i volně dostupné léky na trhu. Nechte si v lékárně poradit. Můžete dostat léky usnadňující vykašlávání, sirupy proti kašli nebo nosní spreje, které vám pomohou zbavit se rýmy.

Kvalitní strava

Během nemoci si dopřejte kvalitní stravu. Zejména by to měla být taková, která se snadno polyká, a která vám nebude dráždit krk. Vhodné jsou třeba horké polévky nebo různé kaše, například krupičná. Stejně tak si dopřejte spoustu čerstvého ovoce a zeleniny.