Co vám v domácnosti neodpustí vaše návštěva


Zvete si do bytu návštěvu, kterou považujete za významnou, například půjde o vašeho přítele, anebo o jeho rodiče, a chcete, aby ti lidé měli z vás i vašeho příbytku dobrý pocit? Pak byste neměli zapomenout podchytit v interiéru některé významné body.

Koupelna a toaleta – tím byste měli při úklidových pracích v bytě začít, protože mít znečištěnou a zanedbanou koupelnu, a stejně tak záchod, to je opravdový průšvih. Záchod s koupelnou by se měly lesknout a vonět. A to je bez debaty!

Kuchyně – v podobném duchu přistupujte k čistotě a pořádku i v kuchyni, protože tam si budete zřejmě své hosty také zvát, budete jim vařit kávu, chystat občerstvení a budete tu spolu konverzovat. Čisťounká kuchyň přispěje k vašemu dobrému hodnocení v každém případě.

kočka na koberci

Koberec v obýváku – když necháte v bytě rozestláno v ložnici, může to vypadat, že jste právě vstali z postele, a že jste v ní odpočívali, takže toto nebude považováno za něco podstatného z hlediska úklidových prací. Když zapomenete umýt okna, může to budit zdání, že je zašpinil před pár dny déšť, takže to také nebude žádné faux pas, ovšem co bude takřka každý vnímat velmi nelibě, je špinavý a páchnoucí koberec.

perský koberec

Cestičky na koberci – toto je velmi častý jev, zejména tam, kde se po koberci chodí i několik hodin denně. Pokud koberec pouze vysáváte obyčejným pytlíkovým vysavačem, nemůžete počítat s tím, že vás cestiček zbaví, vysavače odsají jen zlomek nečistot a z větší části tam ty zašlapané zůstanou. Vyšlapané cesty na koberci jsou ale hlavně vidět, a to není zrovna dobrá vizitka vaší domácnosti. Málokdo je totiž na návštěvě přehlédne.

Skvrny – koberec jako skvrnitý tyfus je něco podobného, jako vyšlapaná pěšina. Nedostatečně vyčištěné skvrny od kávy, hořčice, kečupu, másla, medu, omáčky či krupicové kaše budou jasným signálem, že tady se koberce čistí jen halabala. Anebo vůbec.

Zápach – to nejhorší vůbec je zápach koberce, připomínající nemyté bosé nohy. Nesnažte se jej přerazit vůní éterického oleje z aromalampy, bude to ještě větší trapas. Pozvěte naopak odborníky na čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/, a máte klid.