Menstruace v dospívání

Menstruace je pro celou řadu dospívajících dívej pořádný strašák. Vlivem hormonálních změn může přijít prakticky kdykoliv, a to i z minuty na minutu. Je to hodně stresující, protože většinou nejde jednoznačně říct, že třeba akné je projevem přicházející menstruace. Dívky se bojí že TO přijde třeba ve škole a ony budou tečem posměchu pubertálních spolužáků, a někdy dokonce i spolužaček. Je potřeba na toto téma s dcerami mluvit, protože jedině tak budou připraveny a nebudou se menstruace bát.

hormonální antikoncepce

Promluvte si s ní
Máte dospívající dceru? Určitě si udělejte den jen ve dvou a proberte spolu nástrahy dospívání. Dospívání není jednoduché ani pro děti ani pro rodiče a tak je potřeba spolu být naprosto upřímní a otevření. Kdy jindy když ne teď by měly mít děti důvěru v rodiče a naopak? Řekněte jí vše o intimním životě a menstruaci, a tak bude vaše dcera připravená až ji dostane.

Okolo patnáctého roku věku je běžné, že dospívající mladí lidé chtějí začít se sexuálním životem, a za tímto účelem chtějí předepsat antikoncepci. Problém je, že může hormonální antikoncepce ovlivnit menstruační cyklus, což je také jeden z důvodů, proč ji chtějí mladé slečny předepsat. Existují dva druhy antikoncepce – ta jednobarevná, která se dá brát prakticky bez přestávky, a v tomto případě menstruace vůbec není, a nebo tříbarevná, která se bere podle fáze cyklu, a u tohoto druhu antikoncepce je potřeba ji brát tak jak se má, takže s menstruací.

žena prádlo

Není dobré do takto mladých dívek cpát umělé hormony. V toto věku samozřejmě nad důsledky neuvažují, a od toho jsou tu rodiče, kteří by jim měli vysvětlit, že dlouhodobé užívání umělých hormonů má za následek možné problémy s otěhotněním v dospělosti. Snažte se raději vést své děti k jiným variantám ochrany, a i péči o obličej, protože i akné je jeden z důvodů, proč dívky antikoncepci chtějí. Problém je, že jakmile ji přestanou brát, akné se vrátí v mnohem horší podobě a jeho léčba může trvat i měsíce.