Topení pro váš dům


Postavit dům vlastníma rukama není řešení vhodné pro každého. I když si spousta lidí stavbu svépomocí idealizuje a rozhodne se že do toho půjdou, část z nich stavbu nedokončí a někteří ani nezačnou. Důvod je jednoduchý, je to mnohem těžší než to zpočátku vypadá. Musíte si sehnat pozemek, zasíťovat ho, obstarat si projekt, stavební povolení a kromě toho, že budete muset na stavbu chodit každý den aby dům rostl, čeká vás i shánění a dovoz materiálu, což také není jednoduché.

bílý radiátor

Ne každý, kdo se rozhodne stavět dům svépomocí, má vzdělání ze stavebního, nebo z příbuzných oborů. Kdo je nemá, ale zato má spoustu kamarádů řemeslníků, má v tomto směru vyhráno. Jestli ale nepatříte ani do jedné skupiny, můžete si pod sebou rozhodnutím o svépomocné stavbě podřezat větev.

V každém případě budete jistě řešit rozvody vody a topení. To je velice důležitá součást každého domu. Ideální je nechat si sepsat materiál, který budete potřebovat, a pak s ním obejít vícero dodavatelů. Jednotlivé položky se mohou lišit korunami, ale také může být mezi cenami rozdíl v tisících. Proto se vyplatí nechat si materiál nacenit na více místech. Nezapomeňte připočíst platbu za dopravu. Využít můžete výprodej https://eshop.termtech.cz/vyprodej.html, protože e-shopy i jednotlivé stavebniny mívají výprodeje, kdy se vyprodávají poslední skladové zásoby třeba od jednoho výrobce, který ukončuje výrobu.

podlahové topení

Budete mít podlahové topení?
Podlahové topení je hit posledních let. Protože hřeje do nohou, není se čemu divit. Nezapomínejte ale ani na klasické radiátory, které jsou nezbytné hlavně do starších domů pod okna. I do novostaveb pod střešní okna je potřeba dát běžné radiátory, protože zabrání kondenzaci vody a plísním. Mnozí majitelé novostaveb, kteří se rozhodli jen pro podlahové topení, nyní svého rozhodnutí litují, a dnes by se rozhodli jinak – pro kombinaci obojího.