Užívejte schodiště ve vašem domě každý den

Když vám specializovaná stavební firma zhotoví podle projektu schodiště v domě, stane se na dlouhou dobu dominantním prvkem. Schodiště obvykle nepřehlížíme, zaujmou pozornost pokaždé, ať už se jedná o přímé linie, anebo jde o ryze svérázné křivky spirál, s nimiž se obtáčí část obytného prostoru na jeho okraji a leckdy i v samotném centru. Schodiště bývají také významným psychologickým momentem při vyjádření některých akcí, jako jsou nástupy na pódia divadel či koncertních sálů, sestupy do sportovních arén anebo vstup nevěsty do svatebního sálu v rozevlátých šatech s krajkou a svatební kyticí.

dívka na schodech

Mít schody v domě je také požehnáním pro naše nohy a chodidla. Chůze po schodech je také jednou z nejúčinnějších a nejzdravějších forem tělesného pohybu dolních končetin, a kdo si to uvědomuje, má možnost této výhody využívat, aniž by utrácel peníze za posilovací stroje v přeplněných posilovnách s vydýchaným vzduchem.

Nenechávejte vaše schodiště ležet ladem

Chodit po schodech je zdánlivá ztráta času a může vám tato činnost připadat nesmírně nudná, ale to je pouhý sebeklam, protože lze schody využívat velmi kreativním způsobem.

velké schodiště

Hry s dětmi – s dětmi můžete soutěžit, kdo zvládne stoupat po více schodech najednou. Cílem hry není se uštvat, ale pořádně protáhnout svaly stehen, hýždí a lýtek. Zahrát si můžete i na to, komu se podaří zvládnout projít se pouze po špičkách nahoru a dolů bez držení zábradlí. Tento cvik skvěle posílí svalové partie chodidel, což je prevencí proti plochým nohám.

Házení na cíl – můžete si vyzkoušet i obtížnost hodu nějakého předmětu na cíl, například molitanového míčku do malého kbelíku. Čím více budete od kbelíku vzdáleni počtem a sklonem schodů, tím budou hody namáhavější. Ať už vaše házení dopadne jakkoli, důležité je, že si chůzi po schodech zamilujete a zlepšíte tím krevní oběh, srdeční činnost i imunitní systém.