Když je úklid nad vaše síly

Úklidové práce některé z nás vůbec netěší. Současnou populaci bychom mohli rozdělit na ty, co úklid přetrpí s velkým sebezapřením, další početnou skupinu tvoří ti, co sice uklízí sami, ale nepovažují to rozhodně za své hobby, pak je mezi námi malá část obyvatel, kteří úklid považují za zábavu, odreagování a vyčištění mysli od nánosů stresu. Ne nadarmo se totiž tvrdí, že právě úklidové práce pomáhají řešit nejvíce psychických problémů, protože se v průběhu práce můžete na své přemýšlení lépe soustředit.

úklid domácnosti

Profesionálové, které uklízení baví, organizují tyto činnosti jednotlivcům, rodinám i firmám, a mohou si poradit i s obtížnými úkoly. O jaké úklidové činnosti se jedná?

Běžný úklid domácnosti – profesionální úklidové firmy úklidu domácností v Pardubicích provádí běžně úklid v domácnostech, a to zejména v době, kdy se chystá nějaká rodinná slavnost, například Vánoce, svatba, maturita či promoce, narození přírůstku do rodiny atp. Některé domácnosti objednávají u úklidových firem i pravidelné mytí oken, což bývá časté hlavně ve vyšších patrech bytových domů. Mytí oken je také jedním z nejnebezpečnějších úklidových úkonů, a v některých případech končí tragicky pádem z okna.

úklidová firma

Úklid kanceláří, provozoven a obchodů – v těchto prostorách se vyskytuje mnoho nečistot zejména na kobercích, kde se našlapuje v obuvi. Úklid obnáší i mytí oken, skleněných výloh a vitrín se zbožím, umývání stropních svítidel a nábytku. Někde je nutné nasadit i dezinfekci, například v kadeřnictví, v masérských salónech apod.

Úklid po řemeslnících – k nejobtížnějším úklidovým činnostem patří uklízení po celkové či částečné rekonstrukci objektu, kde se provádělo bourání zdiva, výstavba příček z tvárnic a ze sádrokartonu, rekonstrukce koupelen a kuchyní, malování bytů a pokládka podlahových krytin. Situace je obtížná zejména z toho důvodu, že je všude mnoho prachu a sutin, a na to běžný úklidový postup nestačí.