Neobejdete se bez dodávky?

K běžnému životu obyčejných lidí stačí neméně obyčejná auta. Lidé si s nimi při normálních jízdách za všedními záležitostmi vystačí, a někdy vlastně dokonce ani osobní automobily potřeba nejsou, protože mnoha lidem pohodlně vyhovuje i veřejná hromadná doprava. Ale pokud má někdy jet někam pospolu větší počet lidí nebo se má odvézt něco, pro co není hromadná doprava vhodná a osobní auto postačující, chtělo by to využít velký vůz. Čímž samozřejmě nemám na mysli ten na obloze, ale docela obyčejnou dodávku. Tedy vozidlo, které je na jednu stranu větší než auto osobní, ale na druhou stranu pořád ještě patří do kategorie, k jejímuž řízení stačí obyčejný řidičský průkaz skupiny B.

červená dodávka

Ale kdo z obyčejných lidí vlastní dodávku? Já osobně neznám nikoho, a určitě ani mezi lidmi, které neznám, moc majitelů dodávek není. Kdo by si tak velké vozidlo kupoval, pokud ho nepotřebuje dost často, že? To se hodí ještě tak nějakým profesionálním dopravcům, řemeslníkům nebo mnohačlenným rodinám, ale pro ostatní by to nebylo vhodné auto. Kdo by jezdil dodávkou, která víc ‚žere‘, víc stojí a hůř se s ní hledá místo k zaparkování, pokud to není nutné?

A když pak někdo potřebuje dodávku ke krátkodobému (ale klidně i dlouhodobějšímu) využití? Kde ji má tak najednou vzít?

šedivá dodávka

Pochopitelně ani to není problém. Není nezbytné si ji k takovému účelu kupovat, protože existuje i půjčovna dodávek Rentcarservice, kde si lidé mohou právě takové vozidlo za docela výhodných podmínek obstarat pouze na dobu, po kterou je dodávky zapotřebí. Stačí si tu jenom podle konkrétní situace vybrat z nabízených Fordů, Peugeotů a Citroenů ten nejvhodnější a za cenově docela výhodných podmínek ho využít ke splnění svých záměrů.

Stačí si tu půjčit vozidlo bez řidiče anebo i s ním, a pak už lze toto bez problémů využít jak k soukromým, tak i k podnikatelským účelům.