Rekonstruujeme dvougenerační rodinný dům

Bydlíte s vašimi rodiči v domě, který je dvougenerační? Toto řešení má spoustu výhod, pokud se navzájem ctí soukromí. Ušetříte na energiích za vytápění, na nákladech na údržbu domu i zahrady, protože se finanční částky dělí větším počtem osob, a zároveň je více pravděpodobné, že v domě bude stále někdo přítomen, což zvyšuje pravděpodobnost rychlého zásahu v případě nějaké havarijní situace, například úniku vody nebo vzniku požáru.

přeprava ocelových kontejnerů

Výhodné je to i v případě stavebních prací, například v rámci rekonstrukce elektrických, vodovodních a plynových rozvodů, výměny střešní krytiny nebo výstavby fasády. A to jak z hlediska financování, tak i praktického. Rozsáhlé rekonstrukce vyžadují vystěhování bytového vybavení a v takovém momentu přichází na řadu úložný prostor, kam přemístíte sedací soupravu, chladničku, pračku, koberce, svítidla a nábytek, ale co když úložný prostor nemáte, anebo je již z větší části zaplněný?

lodní kontejnery na palubě

Zkuste to s plechovým kontejnerem

Pronájem kontejnerů z Prahy funguje tak, že vám přistaví dle dohody na váš pozemek ocelový přepravní kontejner, co lze zahlédnout například na vlakových nádražích nebo na překladištích, a nejčastěji v námořních přístavech. Kontejnery měří na délku šest nebo dvanáct metrů a na šířku a výšku dva a půl metru. Ten menší pojme přibližně zařízení dvoupokojového bytu, stačí tedy odhadnout objem vašeho vnitřního vybavení a máte přibližnou představu, jak velký kontejner, případně kolik kontejnerů budete potřebovat.

Výhodou kontejnerů je zejména nekompromisní zabezpečení nákladu před všemi ničivými vlivy, jako je déšť, sněžení, krupobití, silný vítr či vichřice, a za jistých okolností i bouřka, i když tu samozřejmě není k dispozici hromosvod. Kontejnery mají i uzamykatelná vrata a tím pádem ztěžují práci případným zlodějům, kteří by se chtěli vašich věcí zmocnit.