Využijte vysávání dna bazénu i pro svůj prospěch


Zahradní bazény je nutné udržovat v čistotě, jinak se voda v nádrži promění ve smrdutou břečku, v níž se pak nikdo koupat nebude chtít. Je k tomu zapotřebí filtrační zařízení, vhodné dezinfekční přípravky či pomůcky a také vysavač bazénového dna. Některé nečistoty totiž vlivem gravitace dopadnou na dno, odkud je filtrace nedokáže „vytáhnout“, a tak musí nastoupit zařízení, podobné klasickému sáčkovému vysavači na koberce.

bazén na zahradě

Bazénový vysavač může být trojí konstrukce. První typ je zcela automatický (robotický), s vlastním pohonem i filtrací, a postará se o vyčištění dna naprosto dokonale a spolehlivě, ovšem nebude to zadarmo. Chcete-li ušetřit, obejděte i poloautomatické stroje s náhodným pohybem po dně a sáhněte po ručním bazénovém vysavači, respektive po nástavci na teleskopickou tyč.

občerstvení do bazénu

Sací nástavce s připojením k bazénové filtraci vám poskytnou několik výhod, které nelze očekávat u jiných typů vysavačů do bazénu:

Pořídíte je za pár korun – ruční vysavače dna bazénu vás přijdou na pár stovek, takže pokud se „náhodou“ vysavač pokazí, něco se tu ulomí nebo jej omylem rozšlápnete, žádná velká finanční ztráta to nebude.

Rozhýbete zlenivělé tělo – kdo vykonává sedavé zaměstnání, měl by alespoň nepravidelně sportovat, jenže ne vždy je k dispozici vhodné sportoviště, anebo je sport pro vás příliš jednostranně namáhavý. Co vás však určitě nezklame, je turistika, jízda na kole, a docela obyčejná chůze po schodech. K výčtu těchto vhodných sportů bychom mohli ještě započítat práci s ručním vysavačem, shrabování listí nebo zametání chodníku. Ruční nářadí tohoto typu vám rozhýbe zlenivělé svaly včetně vnitřního svalstva zad a břicha, a zejména zádové svaly je třeba posilovat pravidelně, abyste podporovali správné držení těla. A je-li to možné, vysávejte bazénové dno naboso, bosonohá chůze je zdravější, než v obuvi.