Šusťákovina se stále používá, jen o něco méně


S touto látkou se musí zacházet velice opatrně, spousta švadlenek s ní nechce moc pracovat, jednoduše se trhá a šicí stroj s ní má problémy, protože je kluzká. Ano mluvíme o šusťákovině. V nabídce můžete vidět i šusťákoviny zateplené. Ty jsou dobré na podzimní a zimní bundy. Tato látka se dříve hodně používala. Byla součástí, každé teplejší bundy a někdy se z ní dělali i sportovní kombinézy a soupravy. Jedna z dříve hodně využívaných látek. Jak by se obešli sportovci na olympijských hrách bez šusťákových souprav. Měli z nich bundy, tepláky i kraťase. Tato látka byla nevýhodná v tom, že není příliš prodyšná a sportovci se v ní hodně potili. Dnes už tak populární není a je to tím, že její funkci převzala softshellová látka. Má dobré tepelné vlastnosti a lépe se s ní pracuje.

šusťákovina

Softshell je úplně o něčem jiném. Dnes se používá hodně pro běžce, ale i na podzimní a zimní oblečení. Hlavně u dětí, kteří lítají venku v jakémkoliv počasí. Zahřejí se a teplo jim látka podrží. Můžete se s ní setkat u bund, kalhot, ale i například u čepic a rukavic. Je to vážně skvělá látka, která je částečně nepromokavá a zajistí vaší ratolesti skvělou pohyblivost, pružnost a tepelnou jistotu.

šusťákovina

Proto je tak populární. Kromě toho je v mnoha barevných provedeních ať už se jedná o jednobarevné látky nebo látky tištěné s různými krásnými dětskými ornamenty. Proč je dítěti nepořídit. Hodně s touto látkou pracují švadlenky, které šijí ještě poctivě a ručně. Oblečení pak nabízí na internetu nebo na různých akcích města, jako jsou poutě, slavnosti historické a datem významné. Ručně šité výrobky jsou vážně kouzelné a víte, že ho nebude mít dalších deset dětí ve vašem okolí. Jak to vidíte vy s používáním těchto dvou látek? Vídáte v prodejnách s oblečením šusťákovinu nebo více jiný druh látek. Jaké mu druhu podzimního a jarního materiálu dáváte více přednost? Koukněte do šatníku a přesvědčte se sami.