Přepravujte vaši zeleninu do tržnice bezpečně


Kdo z vás někdy zavítal do Maďarska, byl možná překvapen existencí obrovského množství rodinných farem. Je jich tam evidováno přibližně půl milionu, a jen si představte, že každá rodina má své pole či políčko, skleník nebo fóliovník a rostou tu rajčata, papriky, okurky, mrkev, cibule, česnek, zelí a spousta dalších zemědělských komodit.

úroda broskví

Naše země se sice nemůže rovnat rozsahem zemědělské produkce a osevních ploch Maďarsku, nicméně to neznamená, že jsme zcela závislí na dovozu těchto produktů ze zahraničí. Kdysi dávno, v době socialismu jsme dokonce tento okruh zboží vyváželi a byli jsme v tomto směru naprosto soběstační. Není tedy nikde psáno, že bychom to nemohli opět dokázat, protože úrodná půda tu je, jen se o ní správně podělit a hospodařit na ní.

K podpoře zemědělské soběstačnosti však vedou i některé zdánlivě nenápadné kroky. Kupříkladu výroba stohovatelných boxů pro skladování a bezpečný transport ovoce a zeleniny.

ovoce a zelenina

Stohovatelnost – velmi důležitou vlastností těchto výrobků je schopnost pokládat boxy na sebe do velké výšky, aniž by se vysoký sloup začal kymácet a měl tendenci se zřítit. Toto je bohužel typické pro dřevěné bedýnky, ty nemají žádné zářezy a drží na sobě jen svojí vahou s pomocí váhy nákladu, jenže pokud je náklad lehčí a bedýnky nerovné a vratké, jistě si domyslíte, jak to může skončit. V první zatáčce se v zavazadlovém prostoru dodávky bedny sesypou a poškodí řadu pracně vypěstovaných produktů.

Zdravotní nezávadnost – zdravotně nezávadný materiál stohovatelných beden je základní předpoklad k úspěšné práci v tomto oboru. Prodávat kontaminované ovoce jedovatými látkami z plastové krabice by bylo nejen neetické, ale v konečném důsledku by se to obrátilo proti samotnému pěstiteli. Výrobci přepravek pro zemědělské komodity se zaručují, http://www.vlasteneckenoviny.cz/%3Fp%3D188629 že jde o zdravotně způsobilé řešení, vhodné pro styk s potravinami všeho druhu.