Zdravé hubnutí

Různé diety a hubnoucí programy jsou nekonečným tématem. Každá společnost je řeší, a přestože se může zdát, že už bylo všechno řečeno, vědci a odborníci stále přicházejí s novými nápady. Kdybyste chtěli spočítat, kolik různých diet a hubnoucích programů už existuje, nejspíš byste měli práci na celý život.

volba jídla

Takže jak to skutečně je, musíte vyzkoušet stovky diet, než najdete tu pravou, která pomůže právě Vám? Nebo existuje jen nějaká jediná účinná, o které zatím nevíte?

Pravda je taková, že většina diet má jen velmi krátkodobé účinky. V drtivé většině případů se totiž jedná pouze o to, že krátkodobě drasticky snížíte kalorický příjem a tím zhubnete. V krátkodobém horizontu se vaše tělo ovšem zbaví jen vody a poté případně svalové hmoty. Než začnete opravdu spalovat tuky, tak to chvíli trvá. Drastické diety, které vám zakazují konzumovat většinu základních potravin se ale nedají vydržet dlouho. Proto po pár týden se zase vrátíte k původnímu jídelníčku a shozená kila naberete zpět. Takže jaké je z toho kolotoče východisko?

měření pasu

Odpovědí je zdravý životní styl, který se dá udržet dlouhodobě. Drastické diety jsou vhodné pouze v extrémních případech obezity a jiných nemocí. Pro většinu běžné populace jsou spíše nebezpečné a ničemu nepomáhají.

Když chcete zhubnout, je nejdříve potřeba vytvořit si k celému procesu pozitivní přístup. Jestli nesnášíte svoje tělo, nesnášíte hubnutí, sport a vlastně se vám do toho vůbec nechce, tak to daleko nedotáhnete. Soustřeďte se na to, co ze zdravých potravin vám chutná, jaké sporty vás baví a jaký pokrok jste již udělali. Jedině když vás celý proces bude bavit a budete se cítit motivovaní, tak se někam můžete posunout. Hubnutí nemusí být jen bolestivý a nepříjemný zážitek, ale může to být nový začátek života, ve kterém se budete cítit lépe.