Kartonovým obálkám neodzvonilo


Kartonová obálka A3 by se mohla zdát v dnešní době „plastové“ zastaralou technologií, která se již neslučuje s moderním pojetím logistiky, ale opak je pravdou. Karton stále nachází uplatnění v tomto směru i v jiných oblastech. O papíru se všeobecně ví, že je recyklovatelný, a že nezatěžuje svým rozkladem životní prostředí tak, jako mikroplasty, a že je to také zdravotně zcela nezávadná záležitost. Když si kupříkladu vaše děti budou hrát s papírem, a budou jej cucat i v ústech, nestane se jim nic, maximálně spolykají bakterie z jeho povrchu, ale ty naleznete na každém materiálu, ať už se jedná o papír, anebo kov či plast. A právě děti by si mohly s kartonovou obálkou, ať už novou, nebo využitou ve formě zaslaného balíčku, výborně pohrát.

papírový karton

Obálka pro dětské malování – na kartonové bílé obálky se výborně maluje. Fixy, pastelkami, tuhou nebo voskovkami. Výhodou kartonu je, že je pevný, a že si pak děti mohou obrázek někam vystavit a třeba i zarámovat do dřevěných lišt, pasparty nebo kovového rámu. Formát A3 je pro malování ideální, je dostatečně velký a přehledný.

Modelování s plastelínou – bílý kartonový podklad ve formě tvrdé obálky je vhodný pro hru na koberci s modelovací hmotou – plastelínou. Ta nebude špinit a nezamastí koberec a obálka zároveň poslouží jako podstavec, který si děti mohou kamkoli přenášet.

papírové obálky

Vystřihovánky – z kartonové obálky lze vystřihovat figurky zvířátek, lidské postavy a slepovat modely hradů nebo domů. Karton je dostatečně pevná a pro tyto účely lepší, než papírová čtvrtka.

Domeček pro panenky – jestliže se složí několik obálek do sebe a slepí se lepicí páskou, můžete tímto způsobem sestavit domeček pro panenky nebo figurky zvířátek z domácí farmy. Karton lze samozřejmě obarvit a pomalovat anebo polepit barevným krepovým papírem a vytvořit domeček podle vlastních představ.