Konečné výsledky po základní části seriálu závodů MČSDL

  • 28.6.2016

Uveřejňujeme výsledky Mistrovství Českého svazu dračích lodí na desetimístných dračích lodích po základní části. Základní část obsahovala 7 dračích akcí a uzavřela se Hranickým Festivalem dne 18. 6. 2016.

Dle pravidel seriálu bylo v základní části hodnoceno celkem 102 posádek ve 4 kategoriích / JUNIOŘI do 18ti let, OPEN, ŽENY, MIX /, jenž se zúčastnili alespoň jednoho závodu zařazeného do termínové listiny MČSDL 2016. Desetimístné dračí lodě se stali samozřejmou dračí kategorií na Českých závodech.

Nejvíce startů v základní části a to celkem 11,  absolvovali KOMETY Hranice. Nejvíce bodů napříč všemi kategoriemi, celkem 929 získali za deset nejlepších výsledků ženy z posádky Dalmatin‘s team.

Posádky umístěné na prvních třech místech v každé kategorii Základní části si vypádlovali jistotu startu ve finálové jízdě na trati 200m při Mistrovství republiky dračích lodí 23. července 2016 na štěrkovišti v Otrokovicích, které se pojede v pěti drahách a které rozhodne o vítězích celého seriálu.  V Otrokovicích se bude závodit ve všech kategoriích na tratích 200m a 1000m.

Výsledky po Základní části seriálu Mistrovství ČSDL 2016 na prvních třech místech:

Kategorie MIX:

1. Brněnští draci

2. AZUMA Dragons

3. TJ Znojmo

Kategorie OPEN:

1. ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

2. AZUMA Dragons

3. Dragonclub Brno

Kategorie ŽENY:

1. Dalmatin‘s team

2. KOMETY Hranice

3. ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

Kategorie JUNIOŘI do 18 let:

1. Moravia Canoe Dragon Junior Team

2. Gympl Dragons

3. Dosťáci

Nejlepší posádky za své výkony zasluhují naši úctu a gratulaci. Pro ostatní týmy jste motivací.

Český svaz dračích lodí vám výše uvedeným nejlepším posádkám Děkuje a Gratuluje!

Posledním a zároveň Finálovým závodem bude zmiňované Mistrovství republiky 2016 na desetimístných dračích lodích v Otrokovicích (23. července 2016). Závodit se bude o celkový pohár Mistrů dračích lodí ČR pro rok 2016, mistrovské medaile, ale i o účast na MS klubových posádek 2017 v italských Benátkách. Poděkování za organizaci Základní části patří také všem klubům a organizátorům, kteří se podíleli na přípravě jednotlivých dračích festivalů, které zúčastněným lidem přinášeli zábavu a radost.

Děkujeme za vaši práci.

Dračím týmům a posádkám přejeme o prázdninách co nejvíce dnů u vody, další povedené akce spojené s dračími loděmi, skvělé výkony a soudržnost.

Bavte se s dračími loděmi a na viděnou v Otrokovicích nebo na jiných dračích festivalech a závodech, jichž je v létě plná republika!

Čestně

Společně

Demokraticky

Láskou k dračím lodím

:-)

Kompletní tabulka výsledků ke stažení zde.

Naši sponzoři