Mistrovství ČSDL-TORRSEN CUP 2017

Mistrovství Českého svazu dračích lodí je soutěž skládající se z originálních a samostatných závodů, jenž se konaly v průběhu uplynulé sezóny 2017. Jednotlivé závody pořádaly sportovní kluby. Závody si zachovaly svoji místní jedinečnost, volbu závodních tratí i společenský a doprovodný kulturní program. Celý seriál tak propojil zajímavé závody i lokality.

V letošním roce proběhl tento seriál ve spolupráci s Torrsen cup 2017

Již pro vás připravujeme přístí sezónu 2018, na kterou se opět velmi těšíme! :-)

ZÁVODNÍ TRATĚ

Volba tratí při jednotlivých kvalifikačních závodech zařazených do seriálu MČSDL 2016 je na

rozhodnutí jednotlivých pořadatelů závodů. Většina pořadatelů vypisuje dvě bodované tratě.

Český svaz dračích lodí po dohodě s pořadateli jednotlivých závodů specifikuje v Termínové listině

2016 na těchto stránkách všechny bodované tratě.

Tratě finálového závodu 23. 7. 2016 v Otrokovicích – Mistrovství České republiky

200m

1000m

Snažíme se pomoci co nejvíce dračí komunitě, propagovat dračí lodě a zajistit všem co nejlepší podmínky k provozování a užívání si tohoto sportu.

Naším cílem je vytvoření nezávislých standardů a postupů. Aktivity kolem dračích lodí, které provádí mnoho klubů a organizátorů závodů dračích lodí jsou někdy dosti zmatené. U nás i ve světě se však již nasbíralo noho zkušeností, které mohou organizátorům ulehčit život a závodníkům garantovat jasně dané stálé podmínky. Snažíme se využívat zkušeností a rad co největšího počtu zkušených lidí z celého světa.

Každý z vás může také přispět a spolupracovat na těchto pravidlech. Stačí nás kontaktovat s návrhy nebo připomínkami. Jsme naklonění jakékoli spolupráci.

Nezbývá než jen dodat, že pokud se vám naše pravidla líbí a rádi byste, aby je váš organizátor dračích lodí dodržoval, dejte mu to jasně vědět. Odkažte ho na náš web a sami uvidíte, jak mu jde o dobro závodníků a fair play. Netvrdíme, že tyto pravidla jsou to jediné správné, ale sami posuďte naše zpracování.

Jak nás poznáte?

Organizátoři závodů, kteří s námi úzce spolupracují, budou mít na svých stránkách či propagačních materiálech použito naše logo, nebo o tom budete informováni přímo organizátorem na závodišti.

Používání našich dokumentů

Používání našich dokumentů je volné, jejich změna či šíření přes třetí osoby není povolena. Z důvodu udržení aktuálnosti a zamezení změn jsou podmínky jejich využívání následující:

  • Pokud chcete odkázat návštěvníky webu na náš dokument, odkazujte tak přímo na PDF soubor na našich stránkách. Tento dokument bude vždy aktuální a budou zde i dohledatelné změny. Nestahujte tedy prosím dokumenty a nenahrávejte je na vaše stránky.
  • Pokud chcete dokumenty vytisknout. Opatřete je odkazem na naše stránky a vyznačte datum tisku.
  • Pokud by měl někdo přeci jen zájem požít pouze část našich pravidel, tak nás kontaktujte. Tuto možnost však nedoporučujeme, jelikož může dojít ke ztrátě vazeb na naše aktualizace.

Etický kodex

Zde naleznete určitý kodex, kterým byste se měli řídit při využívání našich pravidel. Jeho ignorování a nedodržování povede k ukončení spolupráce, či umístění na black list ČSDL. Děkujeme vám všem jeho dodržování.

  • Nevydávejte naše dokumenty za svoje a nesnažte se je nijak pozměňovat.
  • Uvádějte vždy odkaz na to, kde se dokument vzal, aby mohla být přijata zpětná vazba.
  • Přijaté připomínky, návrhy apod. k našim dokumentům nevyhazujte do koše a předejte nám.

Pravidla a postupy pro závody

Tento dokument má sloužit jako příručka a souhrn pravidel, která mají chránit zájmy závodníků i organizátorů. Tento dokument čerpá to nejlepší z pravidel mezinárodní federace dračích lodí (IDBF), která má dlouholeté zkušenosti se závody dračích lodí na mezinárodní úrovni a z praktických mnohaletých zkušeností od různých lidí podílejících se na organizaci závodů v České republice ale i v zahraničí.

Přejeme Vám hodně úspěchů a nerušené závody.

Za radu rozhodčích ČSDL:

Richard Veselý 

Klikni zde pro aktuální pravidla

Historie aktualizace pravidel:

17.4.2016 - Verze 2.00

21.5.2012 - Verze 1.01

Výsledky závodů ČSDL 2017 naleznete zde

Výsledky závodů ČSDL 2016 naleznete zde

Výsledky závodů ČSDL 2015 naleznete zde

Výsledky závodů ČSDL 2014 naleznete zde

Kalendář akcí

< Únor 2018 >
po út st čt so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Naši sponzoři